Trochu drsna tema



Všetko okolo akvarijných rýb

Ochutnali ste už svojich zverencov z akvária

Áno 1x
2
1%
Áno viac krát
4
2%
Nie, ale uvažoval som o tom
16
8%
Nie ani o tom neuvažujem
103
54%
Ty si ale debil
67
35%
 
Celkový počet hlasov : 192

Re: Trochu drsna tema

Odoslaťod jazzzone » 30 Mar 2008 15:45 pm

ked nad tym tak porozmyslam: nechcel by som jest nic, co som videl predtym zive. ako konkretneho pohybujuceho sa, dychajuceho tvora.
ked je ten tvor ale uz mrtvy, v chladiacom alebo mraziacom boxe, tak mu dokazem pomoct akurat tym, ze ho skonzumujem :mrgreen:
mojich zverencov je mi luto aj niekomu darovat, nie to este zjest :evil:
Obrázok používateľa
jazzzone
 
Príspevky: 20
Obrázky: 13
Založený: 11 Dec 2007 21:48 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Odoslaťod pipan » 30 Mar 2008 20:43 pm

Podľa mňa treba jesť aj mäso aj zeleninu ale rybičky z akva by som nezjedol už kôli tomu že som ich liečil. A mám návrh na novú tému "Trochu drsná téma 2" chytali ste rybičky z akva udicou? :lol: (ja ešte nie)
Obrázok používateľa
pipan
 
Príspevky: 20
Obrázky: 15
Založený: 10 Sep 2007 20:00 pm
Bydlisko: D. Vestenice (medzi PE a PD)

Odoslaťod elwiss » 31 Mar 2008 01:51 am

pipan napísal: "Trochu drsná téma 2" chytali ste rybičky z akva udicou? :lol: (ja ešte nie)


ja ano ale to som mal asi tak 5 rokov.
ale poznam restiku, kde si v takom obr akva chytis rybu a oni ti ju pripravia.
by the way. mali tam aj zavojnatky

ale škoda - neni to na slovensku :wink:
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Re: vegetariani 4ever

Odoslaťod SoRex » 31 Mar 2008 13:14 pm

ZuZu RoSe napísal:to zvejk: presne tak ako si napisal mozno pri prechode zo stadia ludoopa na cloveka sme potrebovali maso ale kedze sme natolko zmudreli tak sa vtedajsi uz ludia zacali zit prirodzenejsie a stali sa zberacmi plodov. Cize vlastne mozme povedat ze ludoopi este boli zaostali lebo jedli maso, ale vyssie stadium=clovek bol uz zberacom plodov. ;)
Tak to ani náhodou. Člověk (rod Homo) nikdy, v žádném stádiu fylogeneze nebyl vegetarián. Vždy byl všežravec. Celá řada anatomických znaků je toho důkazem.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Odoslaťod VLADY » 01 Apr 2008 08:20 am

Je to lepšie na prežitie ...ak zješ všetko skorej nájdeš obživu pretože máš širší záber ....
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod SoRex » 01 Apr 2008 09:05 am

VLADY napísal:Je to lepšie na prežitie ...ak zješ všetko skorej nájdeš obživu pretože máš širší záber ....
To by bylo jistě na delší diskusi, takže jen telegraficky, proč tomu tak není:
+ živočišná strava je energeticky bohatší
+ lov byl významným impulsem pro rozvoj mozku
+ lov je energeticky i časově méně náročný, než sberačství (v širším pohledu zemědělství)
Co je tedy lepší "na přežití"?

Na druhou strana - nejsme výhradními masožravci, ale všežravci, z čehož vyplývá, že nejsme specializačně vázáni na jediný typ potravy a jsme schopni krátkodobě (v horizontu let) plnohodnotně přežít i na jednostranné dietě.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Odoslaťod SoRex » 01 Apr 2008 10:52 am

Vlady - omlouvám se, neporozumněl jsem významu Tvého příspěvku. Teď už vidím, že nejsme v rozporu... :oops:
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Odoslaťod VLADY » 01 Apr 2008 19:42 pm

:roll: OK :roll:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Trochu drsna tema

Odoslaťod Daavid » 01 Apr 2008 21:49 pm

Nech si kazdy je co chce, ale tvrdit to ze clovek je od prirody vegetarian/vegan je totalna hlupost. :wink:
Co takhle dat si spenat, a ktomu faajny medium hovadzi steak, alebo piranu na masle :lol:
Obrázok používateľa
Daavid
 
Príspevky: 16
Obrázky: 2
Založený: 10 Mar 2008 02:24 am
Bydlisko: Košice

Re: Trochu drsna tema

Odoslaťod Khanh » 01 Apr 2008 23:28 pm

Taky nechapu modu vegetarianstvi :(

A nejhorsi jsou vegetariani, kteri nuti byt vegetariany i sve deti :oops:

Clovek je vsezravec a nechapu, proc by mel vylucovat ze sveho jidelnicku maso.
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Re: vegetariani 4ever

Odoslaťod ZuZu RoSe » 05 Apr 2008 18:20 pm

SoRex napísal:
ZuZu RoSe napísal:
Tak to ani náhodou. Člověk (rod Homo) nikdy, v žádném stádiu fylogeneze nebyl vegetarián. Vždy byl všežravec. Celá řada anatomických znaků je toho důkazem.

myslim ze dlzka creva je anatomicky znak ;) a ta sa viac priblizuje ku bylinozravcovi ako ku masozravcovi ... ! 8)
Obrázok používateľa
ZuZu RoSe
 
Príspevky: 19
Obrázky: 3
Založený: 01 Mar 2008 19:41 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Odoslaťod ZuZu RoSe » 05 Apr 2008 18:27 pm

SoRex napísal:To by bylo jistě na delší diskusi, takže jen telegraficky, proč tomu tak není:
+ živočišná strava je energeticky bohatší
+ lov byl významným impulsem pro rozvoj mozku
+ lov je energeticky i časově méně náročný, než sberačství (v širším pohledu zemědělství)
Co je tedy lepší "na přežití"?

Na druhou strana - nejsme výhradními masožravci, ale všežravci, z čehož vyplývá, že nejsme specializačně vázáni na jediný typ potravy a jsme schopni krátkodobě (v horizontu let) plnohodnotně přežít i na jednostranné dietě.


energeticky menej narocny je urcite vegetariansky sposob zivota !!! je predsa jasne ze ked si vypestujem mrkvu tak ju rovno zjem ale taky masozravec by musel mrkvu napchat najprv do nejakej kravy a az potom by ju zjedol ! BTW vacsina toho co sa pestuje nejde ludom rovno do ust ale hlavne do velkofariem na vykrm dobytka ...
Obrázok používateľa
ZuZu RoSe
 
Príspevky: 19
Obrázky: 3
Založený: 01 Mar 2008 19:41 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Odoslaťod VLADY » 05 Apr 2008 19:04 pm

človek aby prežil tak dlhé stáročia jedol to čo bolo po ruke.... skorej vidím problém v dnešnej pretechnizovanosti a tým pádom človek nemá pohyb a výdaj energie...a o prechemizovaní bežne dostupných potravín ani nebudem nič písať.... všetko čo človek kúpi je prepchaté konzervantami a farbivami.....a nech si nikto nemyslí že tak jak sa pchá chémia do potravín že sa nepchá aj do ovocia a zeleniny....len sa o tom vegetariáni nezmieňujú lebo bi im to narušilo image....lebo oni sú Tí čo žijú zravo!!!! A neviem si dosť dobre predstaviť aby každý kto chce žiť zdravo si všetko dopestovával sám vo vlastnej záhradke....Avôbec ,viem ako to je ak človek na tých pár M2 v záhradke chce vôbec dačo z úrody mať , tak či tak musí striekať všetko ešte to ani nevyrástlo zo zeme!Netvrdím že každý deň šnicla alebo klobáska je to správne ale nikto ma nepresvedčí o tom že ak budem chrúmať každý deň dobrú čerstvú dusičňanovú zeleninku tak ma budú musieť zastreliť na starobu. :roll:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Trochu drsna tema

Odoslaťod Khanh » 05 Apr 2008 19:06 pm

ZuZu :

Nechapu, co tu chces dokazat nebo nekomu vnucovat :|
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Odoslaťod Fonzo » 05 Apr 2008 19:37 pm

Ja som chutnal vajicka artemie, ak sa aj to rata, a chutia dobre, len ich treba rozzut, su take sladkaste... :)
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Marissa » 05 Apr 2008 23:28 pm

Ja myslim, ze kazdy podla chuti... neviem preco to tak prezivate.
VLADY a myslim, ze s tou zahradkou to az tak nefunguje ako si to opisal, to by bolo veľmo zle. Aspon na tej nasej nie :roll: A svoje rybicky by som neochutnala, drzim sa hesla. Ryba je priatel :)
Obrázok používateľa
Marissa
 
Príspevky: 53
Obrázky: 4
Založený: 28 Dec 2006 17:19 pm
Bydlisko: ZV

Odoslaťod Imrich Fuljer » 06 Apr 2008 08:30 am

Ked chces zit zdravo tak sa treba chovat prirodzene. Dnes je to obrovsky problem . Pre ludi je prirodzene byt vsezravcami vsetko co sa vymyka z normalu je neprirodzene verim na 100% ze skor alebo neskor vsetky odchylky sa ukazu na zdravi cloveka.
To je ale moj nazor mozno cas ukaze nieco ine !
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod peterurban » 06 Apr 2008 13:29 pm

Dovoľte mi podeliť sa s mojou skúsenosťou.Mal som sumčeka žraločieho, mal okolo 45cm a keďže moja 500vka mu bola malá, niekoľko týždňov som sa pokúšal ho podarovať, ale neúspešne.Nepochodil som ani v ZOO Bojnice a tak prišlo na to najhoršie, požiadal som kamaráta rybára a ten sa postaral o to, že sumček skončil v mrazáku, na čom som sa popredu dohodol s jedným členom rodiny, ktorý ho aj zkonzumoval.Samozrejme, sumček bol chutný a keďže dotyčný nevidel tohoto tvora ako rastie niekoľko rokov ,nemal s tým žiadny problém, na rozdiel odo mňa.Pre mňa to bolo poučenie ,že ak niekto chce chovať živého tvora, mal by dopredu vedieť aké podmienky ten tvor potrebuje na to ,aby bol stále v pohode,čo som ja zanedbal.
peterurban
 
Príspevky: 12
Obrázky: 4
Založený: 11 Sep 2007 01:29 am
Bydlisko: Lednické Rovne-okres-Púchov

Re: vegetariani 4ever

Odoslaťod SoRex » 06 Apr 2008 14:08 pm

ZuZu RoSe napísal:myslim ze dlzka creva je anatomicky znak ;) a ta sa viac priblizuje ku bylinozravcovi ako ku masozravcovi ... ! 8)
Máš pravdu, délka střev je anatomický znak - a u člověka přesně odpovídá všežravci. Stejně jako typ a počty zubů, stejně jako typy trávicích enzymů, stejně jako funkce dvanácterníku, stejně jako délka a hustota klků, stejně jako složení střevní flóry a fauny...
Vegetariánství (a veganství) je pouze módní životní styl, ale obávám se, že jej argumentačně neobhájíš :idea:
ZuZu RoSe napísal:energeticky menej narocny je urcite vegetariansky sposob zivota !!! je predsa jasne ze ked si vypestujem mrkvu tak ju rovno zjem ale taky masozravec by musel mrkvu napchat najprv do nejakej kravy a az potom by ju zjedol !
V klidu si sedni, a ještě jednou si to promysli. Vážně si myslíš, že příprava půdy, její osetí, nebo osázení, následné obhospodařování a konečná sklizeň jsou energeticky výhodnější? Pokud by tomu tak bylo, lidstvo by už mnoho století přijímalo pouze rostlinnou stravu.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Odoslaťod ZuZu RoSe » 06 Apr 2008 19:47 pm

to SoRex : lenze ludstvo uz nelovi ! zvierata musia chovat a to je urcite energeticky menej vyhodne ... a ludstvo nikdy natolko nezmudrie aby si vybralo tu schodnejsiu cestu radsej budu pohodlne pucit do seba hamburgre !
moja obhajoba vegetarianstva - myslim si, ze v tomto pomerne vyspelom state nie je problem byt vegetarianom /neskodi to zdraviu/, tak naco zbytocne zlo a vrazdit zvierata kvoli tomu aby som mala na obed rezen ? je to take jednoduche len ludia su pohodlny ...
To Khanh : ja nikomu nic nechcem dokazovat len vyjadrujem svoj nazor ... nie su nahodou fora urcene prave na to ? ;)
To Vlady: myslim ze prave vylucenie masa nie je najzdravsie a vegetariani ziju pomerne nezdravo :) a aspon ja nie som vegetarian preto, aby som zila zdravsie, ale prave preto, ze mam rada vsetko zive. Co nezrobis pre zachranu zivota, aj ked je to LEN zviera ... kazdy ma pravo na zivot :idea:
Obrázok používateľa
ZuZu RoSe
 
Príspevky: 19
Obrázky: 3
Založený: 01 Mar 2008 19:41 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Trochu drsna tema

Odoslaťod Khanh » 06 Apr 2008 22:09 pm

ZuZu:

Aha, takze tohle je duvod, proc jsi vegetarianka. V tom pripade se zamysli nad koupi akvarijnich rybicek. Myslis, ze to neni trapeni je zavirat do maleho prostoru, kdyz podle tebe ma kazdy tvor pravo na zivot a svobodu?

Psala si neco o nemocne neonce. Umreli ti nekdy nejake ryby? Nerikej mi, ze ne :wink:
Mas jistotu, ze by ta ryba umrela, i kdyby sis ji nekoupila?

A zmenilo by se neco, kdyby sis ji nekoupila? Nezmenilo. Akvaristika by furt byla. Ta uz je tu desne dlouho. To samy s jidlem. Vegetariani nezmeni svet. Kdyz to reknu zjednodusene, maso se ji odjakziva a dlouho jeste bude. A tento tvuj zpusob protestu uskodi jen tobe. Sama si priznala, ze jite nezdrave. Kdyby lide odjakziva smysleli jak ty, tak vymreme.
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Odoslaťod SoRex » 06 Apr 2008 22:12 pm

ZuZu, ještě jednou; vegetariánství je argumentačně neobhajitelný módní životní styl. Beze všech diskusí - není zdraví neškodný!
Tvoje zdůvodnění svého vegetariánství jasně ukazuje na Tvůj životní postoj. To je ovšem něco jiného, a proti tomu nelze nic namítat. Ale je zbytečné argumentovat něčím, co je úplně mimo a bez jakýchkoliv solidních základů. Poukazovat na to, že přijímání živočišné potravy má svůj základ ve vraždách, to je opravdu zcestné.
Jetlipak také odmítáš ryby, vajíčka, polévku ze slepičího nebo hovězího vývaru? Jestlipak víš, že např. většina bílého pečiva a sušenek obsahuje živočišné tuky?
Pokud mimo masa nejíš ani nic z uvedeného, zaděláváš si na slušné zdravotní problémy v budoucnu. Pokud něco z toho jíš, jenom zbytečně moralizuješ.
Ale je to v podstatě jedno, je to Tvůj život a toto odbočení do tohoto tématu nepatří.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Trochu drsna tema

Odoslaťod Simi » 07 Apr 2008 03:20 am

no ja som nic zo svojho akva neochutnal a asi ani neochutnam nie ze by sa mi to hnusilo ale tak načo...gurman nesom jem aby som nebol hladny a telo malo secko co potrebuje ;) skor by bolo zaujimave videt, uloviť a ochutnat ich v oblasti v ktorej ich domáci lovia a papaju, byt nachvilku sucastou tej ich prirody taka troska rybárska romantika...

K tej strave.
Jednoznacne najzdravsi sposob stravovania je sposob rovnováhy a sposob rozumný len vela ludom ten rozum chýba a vedú žabo myšie vojny a pre ne trápia hlavne seba a svoje telo :)..

Inač Vegetarianstvo je oka tam sa papaju aj niektore zivocisne produkty aj rybky pokial viem
Veganstvo je ten extrem
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Odoslaťod VLADY » 07 Apr 2008 17:29 pm

Tak to potom môže byť...ale je to v dnešnej dobe viacmenej u väčšiny ludí aspoň teda podla mňa asi skorej módny trend alebo nejaká naivná predstava že ak sa tak budú stravovať tak budú žiť dlhšie....Žial skúsenosti aspoň moje čo sa týka niektorých mojich príbuzných ma presvedčili zatial o opaku teda že to nieje to jediné čo nás spasí a ochráni pred nejakou pliagou.... :x
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.