najlepsia smrt



Všetko okolo akvarijných rýb

c

Odoslaťod Imrich Fuljer » 01 Apr 2008 11:23 am

Viem co pisem.
Dodrzivat sa vsetko neda !!!

Napr. keby som sa mal pridrziavat ja ako tvrdy businesmann co sa snazi mat vsetko v poriadku hygienu veterinu povolenie na prepravu zivych zvierat atd ... Tak by som mal kazde tri mesiace vypustit nadrze a vsetko videnzifikovat akvaria steny stojany atd ...
Cize hned na druhy den by som sa musel prihlasit na socialku a treti na psychiatriu.
No keby som mal tu istu "litraz" a bol by som hobbista podvadzal by som stat som na tom ovela ovela lepsie.
Kolko je takych ludi na Slovensku
:?:

Imrich Fuljer

PS: to su ty lacny co robia tie dobre ceny :D :D :D
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Reklama

Odoslaťod VLADY » 01 Apr 2008 19:40 pm

Peter Lupták napísal:Chcem sa len spytať ci po tom svihu na bok zachodovej misy padne ryba do zachodu alebo von. Lebo niekde som cital ze chore a mrtve ryby by sa nemali vhadzovat do kanalizacie, lebo mozu preniest chorobu na nase ryby mierneho pasma. :) :) To ma len tak napadlo- v dobrom.

Nieje mi síce celkom jasné akým spôsobom ??? lebo kanalizácia by podla prísnych hyg. noriem EU nemala končiť dakde v rieke ale v ČOV!!!! ale nemusím všetkému rozumieť hlavne ak žijem na SK ! Hlavne že tí hore tomu chápu na 100% :P
Ešte že naši zákonodárcovia myslia na všetko..Aj psíka maznáka 2-3 kilového ak sa už odoberie na druhý svet po cca 15tich rokoch na starobu by si mal oficiálne odviezť do kafilérie!!!!! aby náhodou dakoho nenakazil ak by si ho zakopal dakde pod strom na záhradke!!! :evil: :evil:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod tutino » 27 Apr 2008 21:09 pm

tajcenova napísal:Ludia co to tu pisete za sprostosti? No to je nieco priserne!!!!Ako mozete nieco take urobit?Dat rybku do mrazaku, odrezat hlavu????Alebo jej nejako ublizit ako pise drda1.Pre boha ved su to zive tvory!!!V prvej rade treba rybky liecit za kazdu cenu. Neviem ako by sa vam pacilo keby vas v pripade choroby niekto odstranil nejakym podobnym "humannym" spôsobom. Nedavno mi zomrela rybka a tiez sa chudatko trapila ale mala som problem vytiahnut ju po smrti z akvaria a nie to este nejako jej k smrti dopomoct. Ked ma rybka umriet tak umrie ale nechajte ju napokoji, nech sa o to postara priroda. Prirodzena smrt je podla mna vzdy najhumannejsia!!!!

Z casti s tebou suhlasim pretoze by sa mali liecit za kazdu cenu ale ked clovek vie ze sa to uz nevylieci tak ma ta ryba trpiet tak to je este horsie ako ju zabit najlepsie je rybe seknut do miechy napriklad uplne pri hlave zarezat hlboko dochrbtice aby ste prerezali miechu a potom bezbolestne mozete zabit a je to nie
tutino
 
Príspevky: 30
Obrázky: 18
Založený: 02 Apr 2008 20:00 pm

Odoslaťod joko » 03 Máj 2008 23:49 pm

Podla mna, staci dat rybku do saciku (kvoli pripadnej neistote) a PORIADNE s nou trepnut o zem.

Je podla mna somarina liecit rybu (a vseobecne zviera) za kazdu cenu. Normalny clovek ma svoje hodnoty a za kazdu cenu to nieje normalne. Treba mat hranicu a to plati pri vsetkom.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod EriX » 16 Aug 2008 17:10 pm

:roll: moj nazor je asi taky ze to "zmrazenie" vyzera najhumannejsie ale iba ak sa rybka neda vyliecit alebo sa velmi trapi... niektore napady co som cital boli dost drasticke...hlavne to s tim drbnutim ryby do kybla..nedokazal by som take daco... :lol:
Obrázok používateľa
EriX
 
Príspevky: 2
Založený: 12 Aug 2008 17:15 pm

Odoslaťod SMOKY » 03 Sep 2008 11:29 am

Ja rybky ktore sa nedaju liecit (nastastie ich zatial moc nebolo) davam korytnacke ona sa o ne postara za par sekund, rychlejsiu a prirodzenejsiu smrt nepoznam :wink: Ved podobne to funguje aj v prirode, slabe, chore a uhynule jedince vzdy padnu za obet nejakym inym zivocichom alebo predatorom... 8)
Obrázok používateľa
SMOKY
 
Príspevky: 67
Obrázky: 18
Založený: 05 Aug 2008 19:12 pm

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod ExtremeSin » 05 Sep 2008 17:54 pm

Tak tak vsetko treba vyuzit :) najlepsia smrt je na starobu:) ... Ale co som musel zlikvidovat rybu . tak som ju nabral do sietky a pleskol o vanu.

Ale sa mi aj stalo ze stryko biolit mi otravil akvacko bola to hromadna najlepsia smrt s prekvapenim na rano.
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod papaja » 05 Sep 2008 20:30 pm

Ja,ked mám choré zviera,bojujem až do konca,kým nieje vyliečené.
Obrázok používateľa
papaja
 
Príspevky: 246
Obrázky: 20
Založený: 24 Aug 2008 19:50 pm
Bydlisko: Topoľčany,13 r.

Odoslaťod SMOKY » 09 Sep 2008 14:31 pm

papaja napísal:Ja,ked mám choré zviera,bojujem až do konca,kým nieje vyliečené.


Ale myslim ze tu nieje rec o rybkach ktorym sa da este pomoct... skor naopak, je tu rec o tom ako pomoct rybkam ktore uz iba "cakaju na svoju smrt" :(
Obrázok používateľa
SMOKY
 
Príspevky: 67
Obrázky: 18
Založený: 05 Aug 2008 19:12 pm

Odoslaťod Mirco » 09 Sep 2008 17:39 pm

co najrychlejsie odrezat hlavu je podla mna lepsie ako zmrazit
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod papaja » 10 Sep 2008 13:54 pm

Tak asi predsa presknutie o zem alebo o niečo podobné.
Obrázok používateľa
papaja
 
Príspevky: 246
Obrázky: 20
Založený: 24 Aug 2008 19:50 pm
Bydlisko: Topoľčany,13 r.

Odoslaťod tree » 11 Sep 2008 13:06 pm

Obrázok používateľa
tree
 
Príspevky: 113
Obrázky: 35
Založený: 28 Júl 2007 13:36 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Odoslaťod panslav » 21 Okt 2008 20:22 pm

mam zvierata rad, ale neviem preco niektori tolko rozmyslate o tom ako zabit rybu :) hlavne vo svete kde ludia zomierjau od hladu, vo vojnach , kde funguje interupcia a eutanazia...........v prirode rybu tiez nikto nezabija humanne.....ked ma akvarko simulovat naozajstny ekosystem tak az do konca nie ?:)
panslav
 
Príspevky: 11
Založený: 09 Sep 2008 18:48 pm

Odoslaťod marinnaa » 31 Okt 2008 22:34 pm

ehm, bola som nutena zrealizovat rybke rychlejsi odchod z tohto sveta, tak som ju teda dala do mrazaku, zostalo mi z toho dost spatne, ale uz som nemohla cuvnut..

ziskana skusenost: dufam, ze to uz nebudem musiet nikdy zopakovat a ak by predsa, tak pohladam niekoho s korytnackou a ukoncim to podla zakonu prirody "slabsi sa stane potravou silnejsieho"
Obrázok používateľa
marinnaa
 
Príspevky: 130
Obrázky: 14
Založený: 24 Nov 2007 15:42 pm
Bydlisko: NR, obcas LV

Odoslaťod Mirco » 16 Nov 2008 13:39 pm

caute, chcem sa spytat jednu vec. boli sme teraz na chate a jedno ziena tam stale tvrdilo ze najlepsie je usmrtit kapra tak ze ho date do teplej vody a on za tri sekundy umre...je na tom nieco pravda a ak hej je to podla vas humanne? mozno trochu mimo tejto temy ale zaujima ma to
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Odoslaťod papaja » 10 Dec 2008 14:56 pm

Ja musím utratiť moju tlamku.S tým nádorom za okom.Ten nádor jej úplne vytlačil oko od hlavy.Teraz ho má ale 1 cm od hlavy :( a takto to už je dva týždňe.Ale stále sa e to zväčšuje.Rybka ani nechodí von z jakskynky,ani veľmi neje.
Rozmýšlam,či ju dať rakovy alebo do mrazáku.dakujem
Obrázok používateľa
papaja
 
Príspevky: 246
Obrázky: 20
Založený: 24 Aug 2008 19:50 pm
Bydlisko: Topoľčany,13 r.

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod fiz » 10 Dec 2008 16:06 pm

ja to robim rychlo a bezbolestne, mam zralokov a ty sa o ryby postaraju hned, napr.: vcera som potreboval zlikvidovat bojovnicu ktora terorizovala moje akva...ja mrazak nepodporujem...a netreba len zraloky staci ked mate aj iny dravy druh
Obrázok používateľa
fiz
 
Príspevky: 182
Obrázky: 1
Založený: 10 Dec 2008 15:54 pm

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod th » 10 Dec 2008 17:07 pm

Čudujem sa, že to tu ešte nikto nenapísal. Keď to už musí byť, ja mám vyskúšané dať rybku do kýbla a miesto vody ju zaliať obyčajnou sódovou vodou. Funguje to spoľahlivo. (Ak ovšem obetuješ pár korún za sódovku :D )
th
 
Príspevky: 7
Založený: 16 Jan 2007 17:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod papaja » 10 Dec 2008 21:21 pm

th-takže rybku dáš nasucho do kýbla a zaleješ ju perlivou minerálkou,nie?
Obrázok používateľa
papaja
 
Príspevky: 246
Obrázky: 20
Založený: 24 Aug 2008 19:50 pm
Bydlisko: Topoľčany,13 r.

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod xDodox » 10 Dec 2008 21:54 pm

th napísal:Čudujem sa, že to tu ešte nikto nenapísal. Keď to už musí byť, ja mám vyskúšané dať rybku do kýbla a miesto vody ju zaliať obyčajnou sódovou vodou. Funguje to spoľahlivo. (Ak ovšem obetuješ pár korún za sódovku :D )

Určite nikto? :o
hyd3 napísal:... pocul som aj o mineralke .co2 ju ties uspi je nieco na tom pravdi....

Martin11111 napísal:Rybky narkotizuje CO2 - to tu uz nieto spominal. Takze ja pouzivam v krajnom pripade vychladenu mineralku.....
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod Milan666 » 26 Jan 2009 09:17 am

Podľa mňa tu všetci vedatujete a neviete o čom, utratiť?, neutratiť?, chovám a choval som viac druhov zvierat a to už niejakých zopár rokov. Znamená to, že neraz v živote som bol nútený toto riešiť a viete čo bolo najhumannejšie? No nenechať to chúďa trapiť sa a prečo, myslím že , všetci máme nato jednoduchú odpoveď a zároveň aj príklad. Vždy si predstavte čo by sa v danej situácií dialo v prírode. No slabé a choré je zožraté silnejším a zdravším a keď to zdravé a silné má zopár mláďatok hladnučkých tak to ešte posluží novému životu. My chovatelia bez rozdielu zastupujeme dárcu života, živiteľa života, ale žiaľ aj predátora. A nakoniec: Smrťou nič nekončí určite v prírode nie ba naopak pokračuje ďalej tak ako som uviedol príklad s tými mláďatkami, čo sa nás týka rozhodne spáliť! Všetko dobré!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod Tomas54 » 26 Jan 2009 09:30 am

Ja som tiez nazoru, ze ked sa zviera, nech je to hocijake, neda vyliecit, je lepsie ho utratit, nech sa netrapi. Proste to patri k zivotu, aj ked je to smutne
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod krpal » 29 Jan 2009 20:32 pm

fiz napísal:ja to robim rychlo a bezbolestne, mam zralokov a ty sa o ryby postaraju hned, napr.: vcera som potreboval zlikvidovat bojovnicu ktora terorizovala moje akva...ja mrazak nepodporujem...a netreba len zraloky staci ked mate aj iny dravy druh




tak tak :) ja mam na miesto žraloka sumca obyčajného a ten si tiež okamźite pochutí na všetkom živom, čo sa mu v aqva pohne...
krpal
 
Príspevky: 17
Obrázky: 11
Založený: 13 Apr 2008 22:09 pm

Re: najlepsia smrt

Odoslaťod Apofis » 18 Feb 2009 20:54 pm

Ja ked som mal choru rybku a videl som ze uz sa trapi, som ju vytiahol a novou ziletkou od Gilletu som jej odrezal hlavu, nesplachol som ju ale dal rakovi mal chutny obed .... takze treba mat rakov tym rybie choroby neublizia a aspon maju cerstvu potravu.
Obrázok používateľa
Apofis
 
Príspevky: 40
Obrázky: 37
Založený: 27 Okt 2007 14:01 pm
Bydlisko: Petrzalka

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.