Ceny rýb



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Sú dnes ceny rýb od chovateľov adekvátne k cenám energií?

Mohli by byť vyššie
52
34%
Sú adekvátne.
42
27%
Neviem to posúdiť.
60
39%
 
Celkový počet hlasov : 154

Odoslaťod Lipka » 27 Mar 2008 20:47 pm

Paso a dalsi ktori sa stazujete na vykupne ceny ste chovatelia co ziju z chovu ryb alebo este aj pracujete?Lebo prave taky co to maju ako konicka tie ceny zdeformovali.Dialo sa prene to co opisuje Vikino cena sa neutale zrazala.Vikino a aj ja sme to roboli na zivnost a dalsi v nasom meste boli konickari a ti veselo podliezali.Lenze skoncili sme nie len mi ale aj oni.
Lipka
 
Príspevky: 43
Založený: 24 Feb 2007 18:16 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Reklama

Odoslaťod pašo » 28 Mar 2008 08:44 am

Lipka je to robím tiež zatial tak, že máká popri chovni ale teba poliezať ceny sa mi nechce. Ja si vážim svoj čas aj prácu. Zasa tý koníčkari sú problém ale snád si to aj oni uvedomia.práve taky ktorí toho moc neodchová/lebo nemá kapacitu - litráž/ by si mal tú cenu ťahať hore a dbať na kvalitu rýb.je to problém len ako a či sa dá vyriešiť?!
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Odoslaťod barky » 28 Mar 2008 11:28 am

Ja mam zas opacnu skusenost, ze podliezaju skor chovatelia ktori sa tym zivia - pretoze predat musia.

Mne osobne je jedno ci nepredam rybu aj pol roka - mam akvarka pre radost.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Ceny rýb

Odoslaťod pašo » 28 Mar 2008 11:48 am

Ako ja to tiež robím pre radosť a preto že ma to baví a je mi jedno akú veľkú rybu predám ale čím väčšia tak tým aj cena vyššia. ale už som sa stretol aj s týmže jedno aká veľkosť, cena rovnaká
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Odoslaťod Day » 28 Mar 2008 12:44 pm

S tou velkostou ryb to nie je az tak jednoduche. Velakrat ide do vykupu len jedna velkost a prerastene ryby su takmer nepredajne. Dalsia vec je obrat, ryby treba v nadrziach co najrychlejsie tocit, inak vznika strata. Preto sa niet co divit, ze chovatel pristupi aj na nizsiu cenu ak niekto vezme par tisicov naraz a uvolni mu nadrze.
Ohladom konickarov si myslim, ze problemom mozu byt jedine tak na lokalnej urovni. Ale zeby nejako miesali karty pri vykupnych cenach si nemyslim, skor budu znizovat ceny profichovatelia z vyssie spomenutych dovodov.
Day
 
Príspevky: 54
Obrázky: 5
Založený: 24 Aug 2003 14:20 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Ceny rýb

Odoslaťod pašo » 28 Mar 2008 14:07 pm

ja nehovorím o prerastených rybách.Teda čo je prerastená ryba? Pre mna to je ryba ktorá má už skoro maximum veľkosti ktoré môže dosiahnuť. je fakt že to bere miesto v nádržiach ale je si potom aj z čoho vyberať.lebo sú vyslovene taký čo chcú rybu vo veľkosti 6-8cm poprípade aj viac. Tym myslím spotrebyteľov nie výkupcov!
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Ceny rýb

Odoslaťod jan toman » 28 Mar 2008 15:40 pm

pašo napísal:ja nehovorím o prerastených rybách.Teda čo je prerastená ryba? Pre mna to je ryba ktorá má už skoro maximum veľkosti ktoré môže dosiahnuť. je fakt že to bere miesto v nádržiach ale je si potom aj z čoho vyberať.lebo sú vyslovene taký čo chcú rybu vo veľkosti 6-8cm poprípade aj viac. Tym myslím spotrebyteľov nie výkupcov!


5 CM RYBU V PODSTATE PREDAS ZA ROVNAKU CENU,AKO 7 CM.TAKZE SA SNAZIS NETAHAT RYBY NA 7 CM.
Ak mas niekolko tisiciek 5 cm ryb, preco by si ich choval na 7 cm.Ak ich nepredas, ides do strat.Nemoze sa vedno davat akvarista- nadsenec a akvarista - chovatel.
Nadsenec chce co najkrajsie a vyfarbene ryby, chovatel zas cim mensi vydaj a lepsi obrat.Ale jeden bez druheho nemoze v podstate existovat
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Odoslaťod Imrich Fuljer » 28 Mar 2008 15:50 pm

Lipka napísal:Paso a dalsi ktori sa stazujete na vykupne ceny ste chovatelia co ziju z chovu ryb alebo este aj pracujete?Lebo prave taky co to maju ako konicka tie ceny zdeformovali.Dialo sa prene to co opisuje Vikino cena sa neutale zrazala.Vikino a aj ja sme to roboli na zivnost a dalsi v nasom meste boli konickari a ti veselo podliezali.Lenze skoncili sme nie len mi ale aj oni.


LIPKA TERAZ SI UDREL KLINEC PO HLAVICKE. Pravdu mas pravdu vravis a pravdu pises
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod koren » 28 Mar 2008 15:56 pm

imro ved ty si zivim dokazom ze az taku pravdu nema,nie?
ina uz musim niekedy ist pozriet a nakupit njake rybky, nadrz hotova zabehnuta ,len na rybky a hlavne ist po ne ,neni cas do kelu
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod Imrich Fuljer » 28 Mar 2008 20:33 pm

Koren,
jedna z ciest je takato: Napr. pride ku mne clovek- chovatel, hobbysta, ktoreho skutocne bavi chovat rybky s laskou pre ne. Nakupi si " chovny material " do akvaria a medzi tym mi zopar-krat stihne pripomenut, ze to je jeho hobby a nemieni na tom zarabat. Nuz samozrejme rybkam ponukne to najviac a rybky sa mu za to odvdacia. Pride mu luto nechat poter v akvariu a tak samicku da " bokom " a tak sa dopracuje k prvym mladym. Neskor tieto postupy skrati a vylepsi a tak uz ma tolko rybiek, ze ich prestane rozdavat, ale skusi ich ponuknut, jednoducho skusi ich predavat. A ked sa mu to podari predat, zacne ratat naklady na " vyrobu ". Mnozia sa a mnozia. A tak pride na to, ze sa mu to neoplati. Nedokaze ich popredavat aj napriek tomu, ze cenou isiel dole. Naklady sa snazi znizit, kvalita krmenia ide dole, pravidelna udrzba klesa atd ... Az napokon je z toho celeho tak znechuteny a vsetko rozpreda .
V tej celkovej agonii zabudne na to, preco si zriadil akvarium a vpustil don zivot.
Mam s tymto bohate skusenosti. Je velmi tenky lad medzi tym pokryvat si ciastocne naklady na moje hobby a medzi pokusenim zacat na tom zarabat.

Imrich Fuljer

PS: ten cyklus trva cca najcastejsie 3 roky.
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Ceny rýb

Odoslaťod pašo » 01 Apr 2008 20:31 pm

A kto si za to môže? Len my! A to platí na všetko. Každý chce dnes zarábať mailamd, nenarobiť sa, vyrobiť za facku / a kvalita je prepich/.Keď kedysi niekto vypýtal za nieco poriadu sumu, tak to bola kvalitná vec.Dnes je len tá cena poriadna. S tým podliezaním a šetrím, ešte aby to nedopadlo tak, že podaktorý budu podiezať tak, že ani platiť mu nemusia ale hlavne že berú ryby do výkupu! :shock: a to je dnes uplne normálne a pár takych aj poznám, ale je pravda ,že tý nechovajú ryby ale robia niečo/robili/uplne iné. To sú nám ale veci? :dead:
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

ceny

Odoslaťod vikino » 01 Apr 2008 23:24 pm

dnes som len tak nahodou zavital do jednej akvaristiky...mimochodom velmi nechodim po akva obchodoch a doslova ma sokovali ceny ryb... cervena neonka 25, rodostoma 25, diamantovy skalar 60, obycajna neonka 19!!! apod. ked viem za ake ceny take ryby vykupuju tzv. vykupari!!! minimalne tretinove, niekde este nizsie. Napr. obycajna neonka sa niekedy vykupovala po3-4SK!! Pritom ked ponuknete v takej predajni svoje ryby za normalne ceny, tak Vam odpovedia, ze oni maju svojich dodavatelov... Kedze teraz chovam tercovce, tak som sa len tak pre zaujimavost opytal, kolko by stal taky blue diamond discus...samozrejme mi odpovedala, ze to len na objednavku a cena by bola 600sk!!! opytal som sa ci to za 5cm velkeho, odpoved bola ze ano. :!: Tak to sa potom ani necudujem, ze tam discusi nemaju, ze ich maju len na objednavku. To si potom ale normalny clovek, co ma internet, radsej kupi priamo u chovatela o 2/3 lacnejsie...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Odoslaťod skala » 01 Apr 2008 23:56 pm

ja ti neviem vikino. ja si nemyslim, ze to co hovoris - tretinove ceny - ze to je cudne. ani nespravne. pri inych tovaroch je ten narast ceny ovela vyssi. a to nevravim o abstraktnych hodnotach ako su napr. umelecke diela, alebo napr. informacie.

mne nevadi, ze si obchodnik vezme 2/3, 3/4 ceny, mne vadi, ze nie je ochotny kupit za viac, resp. predat v obchode za viac. nie je zdrave, ze sa prisavnik vykupoval v 88 za rovnaku cenu, ako dnes po 20 rokoch. pretoze naklady sli hore.

a vadi mi, ze ten, kto produkuje podlieza cenu.

a chcem vysvetlenie - tebe sa zda, ze ked je v obchode cervena neonka za 25, ze to je vela?

--------------------------------------------------------------
a trochu z inej oblasti - vezmite si napr. vodne rastliny. zvycajne v akvaristikach chradnu, nevypadaju dobre. niekedy su takmer hnile. na burzach sa predavaju daleko kvalitnejsie rasliny a niekedy aj za vyssie ceny. u ryb je to podobne snad len u L-kovych druhoch (scasti) a plati nieco analogicke pri tercovcoch. disky, aspon mam ten dojem, nie je problem predat za dost sukar love :roll:
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod majko » 02 Apr 2008 08:34 am

skala napísal:a vadi mi, ze ten, kto produkuje podlieza cenu.
Oneee nevola sa to konkurencia ? :P. Vsetci podliezame ceny ked je treba, len kazdy vo svojom fachu.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

cr

Odoslaťod vikino » 02 Apr 2008 08:38 am

nie, to ze je v obchode cerv. neonka za 25, je uplne normalne... ale to ze ich vykupar vykupuje po 7,-Sk, tak to uz normalne nie je... :( Pritom pred viac ako 10 timi rokmi cervenu neonku vykupovali po 12-14sk. V obchodoch stala okolo 20sk. Vykupar za nu vonku dostal v prepocte okolo 30sk. No a tym podliezanim cien sa dnes po viac ako 10tich rokoch vykupuje za tolko... Jasne, nie je to len tym podliezanim, dnes cervenu neonku urobi hocikto, vtedy bolo len par ludi, ktori to vedeli...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

s

Odoslaťod Imrich Fuljer » 02 Apr 2008 09:12 am

Ahoj Vikino,

ale na tvoj problem je uplne lahke riesenie najdi si vykupara co Ti ponukne viac ako 7Skk. A ked ho najdes uverejni to tu a vela chalanou Ti bude vdacna.

Dalsia myslienlka moja je taka _ ty nie si nuteny im predavat tvoje produkty a oni nie su nuteny ich od teba kupovat.
NEMUSIS, tak nepredavaj zbytocne Ta to potom rozculuje !!!

Ja si vozim svoje ryby hlavne do nemecka a dostanem za ryby este menej ako na Slovensku. A tam si na to " slahnu " hned na velkoobchode 200% a viac. Ale to je uplne normalne. Ryby su zive !

Imrich Fuljer
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod paolo » 02 Apr 2008 09:18 am

neviem co riesite - take je trhove hospodarstvo - konkurenica je velka, prezije ten, kto to robi vo velkom, vie minimalizovat naklady a tym padom "vyrobna" cena ide dole. v kazdej komodite si obchodnik musi nahodit x % aby prezil. kto je sikovny a hlada (zakaznik), najde dobru kvalitu za primerany peniaz. ponuka a dopyt idu ruka v ruke :wink:
Obrázok používateľa
paolo
 
Príspevky: 163
Obrázky: 94
Založený: 21 Jan 2008 22:42 pm
Bydlisko: bratislava

Odoslaťod laci » 02 Apr 2008 12:55 pm

Imrich Fuljerrrr napísal:Koren,
jedna z ciest je takato: Napr. pride ku mne clovek- chovatel, hobbysta, ktoreho skutocne bavi chovat rybky s laskou pre ne. Nakupi si " chovny material " do akvaria a medzi..

Plne s tebou súhlasím, len je škoda že obchodník nedá na stáleho dodávateľa v overenej kvalite ale radšej spraví toto. Je to tak asi všade, ja však svoj tovar (nehovorím o akvaristike) beriem od jedného dodávateľa. Overená kvalita a kašlem na iné ponuky aj keď sú lačnejšie. Je pre mňa dôležitá kvalita k ďalšiemu predaju.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod pakozdy » 02 Apr 2008 13:08 pm

staly dodavatel je vacsinou na trhu dlhsie ako hobysta. takze ked skonci hobysta je stale odkial brat.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Odoslaťod laci » 02 Apr 2008 13:19 pm

pakozdy napísal:staly dodavatel je vacsinou na trhu dlhsie ako hobysta. takze ked skonci hobysta je stale odkial brat.

Hovorím o niecom inom , o dlhodobej zaručenej kvalite. :wink:
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod pakozdy » 02 Apr 2008 13:27 pm

ale o tej bezny zakaznik nevie alebo ho nezaujima.
napriklad ja som vcera kupi hengelky a dania choprai a netusim ci su kvalitne alebo nie. mna zaujimalo ci ich predajca ma a ci som si od neho nedoniesol nejaku pliagu. a to je z pohladu mna ako bezneho zakaznika vsetko. pochybujem ze kvalitu ryb dokaze ocenit-zistit viac ako 15% zakaznikov. mna viac zaujima skor stav akvarii a ci tam nie je nejaka choroba alebo nieco podobne.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Odoslaťod Frodo » 02 Apr 2008 13:53 pm

Tot dobra tema!
Myslim, ze pokial sa neznizi kvalita alebo rapidne nestupne cena, nie je dovod menit dodavatela.Ale co ked pride iny dodavtel s rovnakou kvalitou, ale nizsou cenou.Priklad:Niaky hobbista ma vela discusov, tak pride ponuknut predajcovi, ktory moze mat kvalitneho dodavatela.Hobbysta sa s tymi rybami piple, ma na to kopu casu, nezaujimaju ho ziadne vydavky, pretoze vlasne dotuje svoj konicek,o com vedel ked si ho zaumienil.Predajca uvidi rovnaku kvalitu ale za mensiu sumu, nez ma jeho dodavatel.Teraz uz zalezi len na jeho razhodnuti ci zobere alebo nie.A zial ta prva moznost je castejsia.
Frodo
 
Príspevky: 62
Obrázky: 10
Založený: 04 Jún 2007 09:27 am
Bydlisko: Sučany

Re: Ceny rýb

Odoslaťod pašo » 02 Apr 2008 14:30 pm

Skala díky že to aj ty neako vysvetluješ :o !Aká je to konkurencia, keď niekto podlieza ceny?To nie je konkurencia ale podvod!Konkurencia je to keď sa budeme predbiehať v tom kto vychová viac rýb, poprípade či sú farebnejšie alebo väčšieho vzrastu alebo ja neviem. a bchodník nech si vybere od koho kúpi.Ale nie ako podaktorí keď seká skalárov po 4 Sk :shock: ! To vážne sa tá cena od 88 nezmenila?Inak keď už to skala prirovnal k tým umeleckým dielam či ako to tam bolo.Je to fakt umenie niekedy tú rybu odchovať.Lebo nie vždy sa pobarí niečo z poteru odchovať.To je príroda! To nejde tak, že lusknem a mám ryby. a mne sa zdá ,že to si nevieme vážiť, že sa nám to darí a teda môžeme robiť to čo nás baví a mať z toho radosť. :idea:
pašo
 
Príspevky: 61
Založený: 26 Mar 2008 09:15 am
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Odoslaťod Frodo » 02 Apr 2008 14:55 pm

Myslim, ze to tak bude stale.Akvaristov stale pribuda a z casu na cas kazdeho napadne, ze by mohol nieco na tom aj zarobit, alebo ako myslim, ze si spomenul ty, najdu sa aj taky co daju zadarmo, len aby ich zobral, lebo im je luto to vyhodit.
Frodo
 
Príspevky: 62
Obrázky: 10
Založený: 04 Jún 2007 09:27 am
Bydlisko: Sučany

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.