tablety TETRA



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

tablety TETRA

Odoslaťod Milosko » 12 Aug 2005 08:43 am

chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti s tabletkami proti riasam od TETRY volá sa to niejak algicid alebo podobne mne to pomohlo zmiernit rast rias
Obrázok používateľa
Milosko
 
Príspevky: 18
Založený: 01 Júl 2005 10:27 am
Bydlisko: Vý?apy-Opatovce 800

Reklama

Re: tablety TETRA

Odoslaťod xDodox » 12 Aug 2005 09:25 am

Tabletky TetraAqua Algizit (modrá tabletka) - slúžia na "potlačenie" rias. Jedna tabletka je na 40 litrov vody. Dávkuje sa 1x za 3-4 týždne. Dáva sa niekam kde prúdi vody (napríklad) k výtoku filtra. Je balená v krabičke po 10 kusoch, ale v akvaristike na Krížnej 22 ich predávajú aj na kusy.

TetraAqua Algizit - info. v nemčine - pdf
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: tablety TETRA

Odoslaťod miro84 » 02 Apr 2008 10:52 am

ja som vcera kupil algizit proti riasam lebo mam v akva vsetky mozne druhy tj. zelena, hneda, stetinkova na rastlinach a potom nejaka s dlhymi vlaknami vyzera ako mach ale ten to urcite nieje tablete sa asi do 5mitut rozpistila na polovicu a zvyskok sa zasekol v rebrovani filtra. zaujimalo by ma ci mozem spolu s algizitom pouzit aj tetra plantamin.
miro84
 
Príspevky: 28
Založený: 12 Aug 2007 17:22 pm

Odoslaťod Peter Lupták » 02 Apr 2008 11:23 am

Ano skusil som aj ja tieto tablety a myslim si ze tadialto cesta nevedie. Čo som spravil aby mi riasi nerastli?
-precital som si co najviac o boji proti riasam na tomtp fore
-precital som si co najviac o boji proti riasam v dostupnej literature
-pravidelne vymienam vodu (50l kazde dva tyzdne)
-hlbkovo cistim dno odsavanim
-snazim sa aby mi rastliny rastli co najlepsie (CO2,hnojenie,svetlo,voda)
-neprerybnujem (cca 45 ryb tetier na cistych 300l vody)
-nesvieti mi do akva priamo slnko
-vyhodil som v novozalozenom akva vsetky dekoracie pod ktorymi som nemohol odkalovat-kamene,velky koren
-hral som sa s prudenim filtra -teraz je otoceny tak ze voda prudi do steny
-nasadil som krevetky a mrenky siamske
-presviedcal som sam seba pri namotavani zelenej vlaknitej riasy ze musim byt trpezlivy a nad riasou zvitazim
-urcite som este na nieco zabudol, ale momentalne musim povedat, ze po 7 mesiacoch od zalozenia akvaria ma riasa netrapi, som zvedavy dokedy.
Peter Lupták
 
Príspevky: 211
Obrázky: 22
Založený: 26 Nov 2007 13:31 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod paolo » 02 Apr 2008 11:37 am

tiez som radsej za riesenie bez tabletiek. ja som zacal so SAE. menim kazdy tyzden 20% vody a som presvedceny, ze vyhram...uvidim, zatial to vidim tak, ze cierna riasa sa dalej nerozsiruje ale ani neustupuje.
Obrázok používateľa
paolo
 
Príspevky: 163
Obrázky: 94
Založený: 21 Jan 2008 22:42 pm
Bydlisko: bratislava

Odoslaťod Peter Lupták » 02 Apr 2008 11:48 am

Myslim ze s tabletami to je len docasne riesenie (aj to nie zarucene), a clovek sa aj tak nevyhne opatreniam ktore som popisal vyssie.
Peter Lupták
 
Príspevky: 211
Obrázky: 22
Založený: 26 Nov 2007 13:31 pm
Bydlisko: Banska Bystrica


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.