Skúsenosti s akvaristickými obchodmi



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Aká je úroveň služieb akvaristických obchodov na Slovensku?

Výborná
0
Žiadne hlasy
Dobrá
4
36%
Dostatočná
4
36%
Nedostatočná
3
27%
 
Celkový počet hlasov : 11

Odoslaťod skala » 02 Apr 2008 20:45 pm

Janko Kolc (Aqua World) predava Seru na Kriznej, ale nemozem povedat, ze to je predajna Sery. Niezeby by to vadilo :-))

Sera produkuje lieciva, techniku, krmiva. Nie akvaristiky :-(
http://www.sozo.sk/phprs/view.php?cislo ... 2008010001
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Odoslaťod miloss » 02 Apr 2008 20:57 pm

sori tak som to mislel aj ja
miloss
 
Príspevky: 31
Založený: 02 Apr 2008 20:06 pm

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod lubosov » 05 Apr 2008 14:01 pm

Nová predajna AKVARISTIKY, Carefour - Petržalka otvorená od januára 2008.
Je to veľká a hlavne samoobslužná predajna zameraná na chovateľstvo, /psy, mačky, vtáctvo/ akvaristika, teraristika. Dnes som tam bol prvý krát a bol som milo prekvapený.
Obrázok používateľa
lubosov
 
Príspevky: 75
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2005 17:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod VLADY » 05 Apr 2008 18:22 pm

A ja zas nemilo...ale cenami. :x
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod JodiBB » 05 Apr 2008 21:15 pm

Takze pridam moje hodnotenie akvaristik v BB:
1. dolna ulica(zaciatok dolnej) - po par navstevach som sa tam uz nevratil, spinave akvaria, malo tovaru
2. dolna akvaprodukt - akvaria pomerne ciste, celkom slusna ponuka rastlin od rataja, obcas niaka mrtva ryba v akva, predavac poradi, ALE vsetci vieme co je to za cloveka(R.Tokusev) preto tam chodim len v pripade nudze ked uz nikde inde neviem zohnat, ryby co som tam kupoval boli ok. malo tovaru.
3. akvaristika v narodnej - celkom dobra ponuka ryb, neodborny personal, malo tovaru a celkova neochota predavaciek (kedze tam robia baby co akurat vysli z niakej skoly a nic ine nenasli a nemaju ani sajnu o akvaristike), v poslednej dobe ako to prerobili tak su aj nadrze cistejsie a bez mrtvych ryb, maju aj zopar rastlin, ryby co som tam kupoval boli ok
4. namestie - lazovna - par mrtvych ryb v nadrziach, rastliny nic moc, ale zato ochotny personal, ryby co som tam kupoval boli ok
5. horna ulica - tothova - celkom slusny vyber tovaru, malokedy vidno mrtvu rybu v nadrzi, rastliny nic moc, myslim ze jedina akvaristika v BB kde kupite tovar pre morsku akvaristiku, akurat ze neodporucam nieco objednavat, aj ked majitelka ochotne povie ze objedna, na 99% na to zabudne este skor ako zavriete za sebou dvere.
6. kyjevske namestie - toth - strasne slaby vyber tovaru, nadrze plne mrtvych ryb a predavaca/majitela to niak vobec netrapi, obcas sa tam da zohnat nieco na morsku akvaristiku, majitel sice o rybach vie dost, ale bohuzial jeho cielom je len predat a preto preda aj cichlidy s neonkami a este vam ich zabali aj do jedneho sacku (obrazne povedane)
7. majer - nadrze su relativne udrziavane, malokedy vidno mrtve ryby, par dopestovanych rastlin na predaj, majitel ochotny poradit a objednat tovar ktory nahodou nema, inak na taku malu predajnu ma celkom dobry vyber, ale bohuzial aj ked majitel je skuseny akvarista, plati u neho to iste co v predchadzajucom pripade a snazi sa teda len predat, takze s vyberom ryb sa na neho neda spolahnut. Jedina akvaristika v BB o ktorej viem ze lepia akvaria na mieru (ostatne vam len akva pozadovanych rozmerov daju lepit k ich dodavatelovy, co je velakrat dost zdlhave), s rybami z tejto akvaristiky nemam dobre skusenosti.
8. radvan - nova akvaristika, vzdy cista, mrtvu rybu som tam este nevidel, krasne ciste nadrze, ryby co som tam kupoval boli ok, celkom slusny vyber tovaru, personal ale moc neporadi.

O ostatnych akvaristikach (myslim ze este v sasovej je niaka) neviem pretoze som tam nikdy nebol.

Celkovo musim hodnotit personal akvaristik dost zle. Jediny kto este ako tak rozumne poradi s vyberom ryb Tokusev(aj ked sa neslavne ukazal na fore a irc), ostatny bud nevedia alebo chcu len predat.
Je smutne ked viete ze predavajuci je skuseny akvarista ale ryby vam preda hociktore len aby predal.
Cistota nadrzi sa mi pozdavala len v narodnej a v radvani, inde ryby kupujem len velmi nerad.

Ostatne akvaristiky s ktorymi som komunikoval len telefonicky a emailom bola:
aquasymbioza BA - tam moc ochotny neboli
biotop BA - vzdy ochotny, dalo sa s nimi dohodnut aj na objednavke a tovar po dohode poslali aj na dobierku (co v tom case v ponuke eshopu nemali)
JodiBB
 
Príspevky: 90
Obrázky: 3
Založený: 30 Mar 2006 01:20 am

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod radofunny » 05 Apr 2008 23:20 pm

S akvaristikou Tóthová mám podobnú skúsenosť.
Objednal som kryt Waterhome na 112 litrov, zaplatil som zalohu a povedali ze to bude stáť okolo 2300sk. Každý týžden som sa chodil pýtať či už náhodou neprišiel. Cakal som 2 mesiace az nakoniec prisiel.
Prekvapenie bolo ze nestál 2300sk ale 2790!!! Ale zálohu som už zaplatil a nikto iný v BB ani v ZV takýto kryt nepredáva.
radofunny
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 30 Jan 2008 20:36 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod RIZLACI » 05 Apr 2008 23:56 pm

To radofunny

S akvaristikou Tóthová mám podobnú skúsenosť.
Objednal som kryt Waterhome na 112 litrov, zaplatil som zalohu a povedali ze to bude stáť okolo 2300sk. Každý týžden som sa chodil pýtať či už náhodou neprišiel. Cakal som 2 mesiace az nakoniec prisiel.
Prekvapenie bolo ze nestál 2300sk ale 2790!!! Ale zálohu som už zaplatil a nikto iný v BB ani v ZV takýto kryt nepredáva.

Ak by si sa ma to opýtal s lazovnej tak by si ten kryt mal za 1716,- Sk aj spolu s dvoma trubicami grátis. :) a zálohu by si nemusel dávať, nakoľko by sa aj tak predal. Ale snáď nabudúce. :roll:
Obrázok používateľa
RIZLACI
 
Príspevky: 188
Založený: 05 Okt 2006 22:38 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod lubosov » 06 Apr 2008 10:35 am

VLADY: Tiež som si všimol, že niektorý tovar bol predražený.
Ja som však viac ocenil,že majú široký sortiment tovaru, ktorý v iných podobných predajniach ani zdaleka nemaju a hlavne, že je to samoobsluha, kde si môže každý v kľude pozrieť tovar, ktorý chce kúpiť.
Obrázok používateľa
lubosov
 
Príspevky: 75
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2005 17:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod VLADY » 06 Apr 2008 22:27 pm

OK jasné vždy sa nedá pozerať len na cenu a aj mám dojem že ja som tam bol nejak tesne po otvorení a ešte tie akvarka nemali komplet zariadené a naplnené a vtedy som aj tak zháňal filter takže to ma zaujímalo najviac... určite tam ešte dakedy zájdem aj keď to mám ďaleko... skorej chodím do ZOOdomu a Biotopu alebo Hornbachu a tam som spokojný...ale tiež nekupujem všade všetko skrátka je to asi všade tak že v každom obchode sa nedá kúpiť všetko ...respektíve sa to cenovo neoplatí alebo aj výber nebýva rovnaký...
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod lubosov » 07 Apr 2008 10:30 am

Na filtre je najlacnejší internetový obchod, donesú ho až domov, mám vyskúšané - úplná spokojnosť.
Obrázok používateľa
lubosov
 
Príspevky: 75
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2005 17:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod radofunny » 07 Apr 2008 14:29 pm

RIZLACI napísal:Ak by si sa ma to opýtal s lazovnej tak by si ten kryt mal za 1716,- Sk aj spolu s dvoma trubicami grátis. :) a zálohu by si nemusel dávať, nakoľko by sa aj tak predal. Ale snáď nabudúce. :roll:


to nehovorte ani zo srandy :( .
ale mám v pláne dalšie, ale až v lete, tak pridem. :)
radofunny
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 30 Jan 2008 20:36 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod VLADY » 07 Apr 2008 16:44 pm

Zaujímavé tie filtre ....asi ako ktoré a ako kde lebo ja som lacnejší filter nevidel na žiadnom E-shope ako som ho kúpil v Hornbachu...ani na SK a ani v CZ...iné zahraničné neberiem do úvahy kvôli tomu že ho nikto nepošle na Sk za cca 150-200korún poštovného a potom to už nemá efekt ak si človek objedná jednu dve veci....
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod Luker13 » 17 Jan 2014 10:48 am

trosku ozivim tuto staru temu :) chcem sa opytat, ake mate skusenosti s objednavanim rastlin cez eshop pocas obdobia, ked nieje teplo. Pripadne ktory eshop je najlepsi v tomto rastlinnom smere a aj v pomere cena/kvalita. Planujem od rataja objednat rastliny, len mam obavy o stav dorucenych rastlin.
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod c44 » 17 Jan 2014 11:25 am

Luker13 napísal:trosku ozivim tuto staru temu :) chcem sa opytat, ake mate skusenosti s objednavanim rastlin cez eshop pocas obdobia, ked nieje teplo. Pripadne ktory eshop je najlepsi v tomto rastlinnom smere a aj v pomere cena/kvalita. Planujem od rataja objednat rastliny, len mam obavy o stav dorucenych rastlin.


z PN to do BA nemas daleko. objednaj si, sprav si vylet a vyzdvihni si rastlinky osobne, alebo mozes najst prevadzkovatela e-shopu aj niekde blizsie. podla mna teraz si nechat posielat rastliny je riziko, hlavne, ked je jeden den 10 stupnov a druhy den je 0.
c44
 
Príspevky: 219
Založený: 27 Nov 2013 23:59 pm
Bydlisko: jedine Trenčín :)

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod DavidG. » 17 Jan 2014 11:32 am

Myslím že som tu niekde čítal že Rataj to za príplatok to lepšie zabalí a malo by to vydržať ale osobne s tím nemám skúsenosť
Obrázok používateľa
DavidG.
 
Príspevky: 49
Založený: 13 Okt 2013 17:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod cezar.milan » 17 Jan 2014 12:45 pm

Nechcem byť OT, ale kde je zima?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod Luker13 » 17 Jan 2014 13:20 pm

dost by pomohlo, keby sa tu ozval niekto, kto v blizkej dobe objednaval rastliny
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod MirecPB » 17 Jan 2014 13:33 pm

rataj to dava do velkej krabice a vo vnutri obalene polystyrenom a podobnymi vecami... aspon tak mi to daval osobne a hovoril, ze to tak aj posielaju :)
MirecPB
 
Príspevky: 43
Obrázky: 3
Založený: 11 Sep 2010 21:51 pm

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod Luker13 » 17 Jan 2014 15:07 pm

dakujem za info, skusim tam dnes napisat/zavolat a uvidim, co dalej
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod Sunkafit » 17 Jan 2014 16:27 pm

Rataj to má dobr. Izolovane
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod cezar.milan » 18 Jan 2014 11:15 am

Rataj nabalí spoľahlivo, tak, že zima im neublíži. Spoľahnúť sa môžte aj nato, že tam nemusí byť všetko, čo si objednáte. Ak nemá takú, čo chcete, s kľudom ju nahradí podľa svojho uváženia. Pribalí aj krabičku s niejakým krmivom.
Chlapi, ale naozaj, vonku je dlhodobo teplo, tak aj keby to poslal v krabici a boli by zabalené v novinách, tak sa nič nestane. Rastlinky nie sú až tak háklivé ako to tvrdia výrobcovia topných telies
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod Jozef I. » 18 Jan 2014 17:41 pm

cezar.milan napísal:Spoľahnúť sa môžte aj nato, že tam nemusí byť všetko, čo si objednáte. Ak nemá takú, čo chcete, s kľudom ju nahradí podľa svojho uváženia.

Rataj na toto upozorňuje aj na svojej stranke a nie je to uplne podla uvaženia, snaží sa rastlinky nahradiť podobnými a ak si to niekto nežela, treba mu to napisať do objednavky.

Len to od neho vyjde dosť draho poštovne 180 K4 + 69Kč balne, takže sa to pri malych objednavkach moc neoplati, ale možno by sa s ním dalo dohodnuť, kedže robi rozvoz rastlín pre akvaristiky, viem, že aj u Nás do senickej akvaristiky zavaža rastlinky. Tak by nebolo na škodu to počekovať a vyskušať aj tuto cestu doručenia. Skusenosť s tým ešte nemám ale ak by som od neho objednaval, vyskušal by som to.
Naposledy upravil Jozef I. dňa 18 Jan 2014 17:44 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod cezar.milan » 18 Jan 2014 17:43 pm

No ja mám takú skúsenosť, akú som opísal
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Skúsenosti s akvaristickými obchodmi

Odoslaťod cezar.milan » 18 Jan 2014 17:52 pm

Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.