premnoženie živorodiek

Všetko okolo akvarijných rýb

premnoženie živorodiek

Odoslaťod kralcikandrej » 14 Feb 2020 08:50 am

pred dvomi týždňami som v akvaristike kúpil mečune 1samca 2 samice jasne ze uz boli naprcane teraz mi plava po akvarku asi 40 kusov malej havede čo stym ako to riešite na burzy s tym chodit urcite nebudem
kralcikandrej

Obrázky: 7
Založený: 11 Feb 2020 11:12 am

Reklama

Re: premnoženie živorodiek

Odoslaťod snajprik » 14 Feb 2020 09:39 am

Obrázok používateľa
snajprik

Obrázky: 52
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Odoslaťod kralcikandrej » 14 Feb 2020 13:05 pm

To už áno
kralcikandrej

Odoslaťod kralcikandrej » 14 Feb 2020 18:35 pm

vyriešené už plávaju na exkurziu do čističky odpadových vod poslal som tam 41 kusov aj z rodičmi :D
kralcikandrej

Odoslaťod Hora » 14 Feb 2020 19:09 pm

Taký somár tu uż dlho nebol.
Obrázok používateľa
Hora

Obrázky: 19
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm

Odoslaťod kralcikandrej » 14 Feb 2020 19:21 pm

Hora napísal:Taký somár tu uż dlho nebol.

ked si pohneš ešte ich stihneš možno bude stačit preplachnut a ako tak citam toto forum tu dlho ani nebude majstry sveta
kralcikandrej

Odoslaťod snajprik » 14 Feb 2020 20:32 pm

Množenie živorodiek je normálna vec, sestre som do jazierka dal zopár gubiek a mečuňov a za 3 mesiace tam mala tisíce živorodiek :D zopár stovák predala zopár stovák darovala, ale na ich počte sa to neprejavilo, myslel som že karasy ich zblajznu, ale nestalo sa tak, proste keď to nemá predátora, ma čo žrať a dobre podmienky, za štvrť roka sú ich tisíce :D

Ja som mal v akva 6 gupky a tie boli tak výkonne, že za cca mesiac som mal asi 150 drobisku... mal som dvoch prisavnikoch musel som ich dať každeho do osobitnej nádrže, keď im raz drblo tak som mal na dne 60 prisavnikoch a o skalároch ani nevravím tie 2x do mesiaca mi na listoch furt kladu vajíčka ešte že to do rana sprace prisavnik. Preto aj mam väčšie ryby, ktoré do 1cm zblajznu čokoľvek, proste živa potrava. Preto mam dve akva a v každom predátora, krevetky s mini rybičkami a druhé s väčšími rybami.
V tom 300 litrovom krevetarku mam 30 ryby ktoré nekŕmim, a aj tak sú prežrate a s populaciou krevetiek to nehlo mam tam cca 400 krevetiek, nemať tam rybky tak sú ich tisíce, cez prepad sa mi zavliekli aj do veľkej nádrže kde mam aj dravé ryby niektore 15cm a nevedia krevetky zlikvidovať furt tam nejaké plavú :D proste čista voda dostatok žrádla s ukrytými a množí sa to jak... :D

Možno to znie drasticky ale takto je nastavená príroda tak je to správne, podľa mňa je horšou variantou ich nechať v akva sa premnožiť a nechať tak, lebo potom sa im zhorši kvalita vody a umrú na choroby a znečistenie to je dlhá a krutá smrť.

Ďalšia varianta je im urobiť nevyhovujúce podmienky, aby sa množiť nemohli a to tiež nie je nič moc.

A posledná varianta obmedzenie žrádla pri väčšom počte musí niekto zdochnúť od hladu, to sa mi tiež nepáči.

Na každom je ako sa rozhodne. Ale podľa mňa predátor je ideálna a najhumánnejšia cesta redukcie počtu.
Obrázok používateľa
snajprik

Obrázky: 52
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Odoslaťod kralcikandrej » 14 Feb 2020 23:58 pm

su to pekné rybky ale dám ich preč zajtra si ich príde jeden znami vyzdvihnut tiez mi je to luto linčovat ešte ze ich mam len 6 dospelích živorodku už nekcem v akvariu vydiet zachvílu by ho spustošily zostanú mi len 3 prísavnici 15 neoniek 10 tetier ohnivych 10 Razbora Espeho a 4 mrenky siamske 25 rokov dozadu sa mi to lúbilo ked sa to množilo ale bola ina doba a nosil som ich zadarmo do chovproduktu max za volaketo krmivo teraz to nikto nechce mal som 2 prísavníkov cca 18cm velkych a to bol problem sa ich zbaviť tý už doslova rýlovali akvarko jak divočak
kralcikandrej

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.