Prevencia

Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Prevencia

Odoslaťod kubko82 » 15 Mar 2019 19:23 pm

Eshu 2000 v plnej dávke.Potom výmena vody.Po výmene aktívne uhlie.A čakať.Ak to neprejde postihnuté jedince odstrániť.
Obrázok používateľa
kubko82

Obrázky: 55
Založený: 01 Máj 2009 12:47 pm

Reklama

Odoslaťod I.P. Pavlov » 16 Mar 2019 14:46 pm

Nehnije niečo v dne-substráte?
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov

Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Odoslaťod matte » 17 Mar 2019 01:54 am

to si nemyslim, posledne meranie som mal 0 no2 aj no3 jbl pasikovy test
uz mam eshu2000 kupenu zajtra po vymene a na krmeni po zhasnuti zacnem 3 dnovu liecbu, snad nebudem lutovat, mne sa par krat zdalo, ze ked otvorim poklop na akva citim plesnovu aromu a aj ten biely sajrajt, co sa mi po vymene vytvara na dreve je mozno plesen, obcas sa mi zda, ze aj bettak ma na brade belsie supiny
dufam, ze nebudem lutovat, ze nepridem o rastliny, slimaky, krevetky...ale co som cital diskusie, tak eshu velka vacsina ludi chvali
Obrázok používateľa
matte

Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Odoslaťod Zuzanaval » 17 Mar 2019 23:29 pm

Ahojte. Prosim o radu. Som tu nova. Mali sme akvarko s bojovnikom asi 2 roky a kupili sme mu prisavnika aby mal kamosa. Vcera vecer sme im pekne urobili akvarko, vsetko pokupili a kedze sme mali len bojovnicu bez filtra predtym, tak sme mali prekryte akvarko takym krytom a po bokoch bola asi 1,5cm medzera. Zial sme dali do akvarka prilis vela vody a ten prisavnik bol taky divoch, predavac ho ani chytit nevedel a rano som si vsimla nieco pod akvarkom na zemi a on vyskocil. Hodili sme ho do vody a len padol na dno. Ani nereagoval. Uz ho isiel muz vybrat von ze je mrtvy a zacal otvarat obcas pusku. Tak sme ho nechali este tam. Po pol hodke sa zacal aj tak hybat trochu tak trhavo. Tak sme ho nechali ze sa mozno vzchopi. Ked sme prisli poobede tak uz bol schovany b takom domceku co tam maju. Teraz vecer viacmenej funguje normalne, ale nakolko neviem ako dlho bol vonku a ze kolko mu trvalo kym zacal vobec dychat, tak sa mu asi z nedosttatku kyslika poskodil mozog. Lebo aj ked je prisaty, tak stale hybe plutvami a aj chvostovou v takom pravidelnom rezime akoby bol postihnuty. Mali sme ho len chvilku, tak si nepamatam ci maju tak stale kmitat tymi plutvami, lebo sa mi mari ze ked sme ho donieslu tak to nerobil. Myslite ze moze tak plnohodnotne zit? Co sa netrapi. Strasne ma to mrzi, aj som plakala kvoli tomu. Ale sme amateri, neuvedomili sme si ze popri skle moze vyletiet von z akvarka.
Zuzanaval

Založený: 17 Mar 2019 10:54 am

Odoslaťod matte » 18 Mar 2019 11:27 am

hlavne ste si mali nastudovat zabehnutie akvaria, ak ti prezije 2-3 tyzdne, bude to zazrak, aky presne prisavnik to je?
nezvolila si si uplne najlepsie temu, pridaj fotku celeho akvaria, kvoly posudeniu
Obrázok používateľa
matte

Odoslaťod matte » 19 Mar 2019 11:55 am

kubko82 napísal:Eshu 2000 v plnej dávke.Potom výmena vody.Po výmene aktívne uhlie.A čakať.Ak to neprejde postihnuté jedince odstrániť.

dnes davam poslednu 3. davku, co ale citam navod aj diskusie, tak nikde nepisu nic o vymene vody ani o filtrovani cez aktivne uhlie, naopak skor doporucuju to normalne nechat a pokracovat vo vymenach v zauzitych intervaloch
este som si nie isty, ci som to mal normalne kvapkat (po zhasnuti) do akva, lebo vcera ked som daval 6 kvapiek tak rovno jeden krevetak to schytal do xichtu a aj beta si myslela, ze ide zrat tak rovno do toho vplavala, dufam, ze sa nepriotravili z toho
no som fakt zvedavy, ci to bude mat nejaky efekt, ked pisu ze LEGENDARNY pripravok, v navode dokonca pisu aj o infekcnej vodnatielke, ta ohnivka postihnuta je uz kusok vacsia, oci stale vypukle, lapa po dychu, ale inak stale zere aj plava s ostatnymi, zda sa mi, ze trochu farby chyta
dnes este dokupim esha optima, doporucuju v navode dat po liecbe https://akvaland.sk/2118-esha-optima-20ml.html
Obrázok používateľa
matte

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.