Problémy v novom akvárku u padrehoVšetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod padre » 15 Apr 2012 21:52 pm

Sorry, moja chyba, oprava Kaprozúbka červenochvostá, nie červená. :oops: A brucho nemá žlté, len o čosi bledšie (konečne som ju trochu lepšie videl zbližšia a nie oproti svetlu). :shock: Je veľmi plachá a aj na najmenší pohyb, či priblíženie ku sklu akvarka, reaguje útekom. Je to ona Aphyosemion gardneri. Olivový chrbát, červené škvrny, žlté okraje plutvičiek a chvosta s čiernym pásikom.
DSC01204.jpg
Kaprozúbka červenochvostá "Aphyosemion gardneri"
kvalita fota je zlá, lebo ako som spomínal je veľmi plachá a priblížiť sa k nej s mobilom a odfotiť ju je fuška. Okamžite úprk a snímok je potom takýto. :P
Obrázok používateľa
padre
 
Príspevky: 94
Založený: 10 Feb 2012 17:54 pm
Bydlisko: Zvolen - Podborová

Reklama

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod SuriK » 15 Apr 2012 22:06 pm

Pozerám že ohrievač je zapnutý a v akva málo vody, odporúčam pri výmene vody ohrievač vypínať, aby nedošlo k prasknutiu... Alebo toľko vody tam máš stále? ak hej, treba ten ohrievač posunúť o riadny kus dole, jedine žeby ten ohrievač nebol celoponorný (o čom silno pochybujem)...
SuriK
 
Príspevky: 14
Založený: 12 Apr 2012 21:06 pm

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod padre » 15 Apr 2012 23:06 pm

SuriK napísal:Pozerám že ohrievač je zapnutý a v akva málo vody, odporúčam pri výmene vody ohrievač vypínať, aby nedošlo k prasknutiu... Alebo toľko vody tam máš stále? ak hej, treba ten ohrievač posunúť o riadny kus dole, jedine žeby ten ohrievač nebol celoponorný (o čom silno pochybujem)...

To bola predpokladám reakcia na fotku na prvej strane, kde je pohľad z boku do akva. Áno, vody som tam mal vtedy málo a bol som už vtedy na to členmi fóra upozornený. :oops:
DSC00808.jpg
Odvtedy dávam vodu tak aby bola hladina cca 1,5 cm od hormého okraja skla, takže hladinu spod krytu setu ani nevidieť. A ohrievač je v skoro vodorovnej hladine nad dnom. 8)
DSC01147.jpg

Ale aj tak ďakujem za dobre mienené upozornenie. :angel: :)

PS: Ináč ta Kaprozúbka vypadá presne ako táto: gallery/ryby-a2/kaprozubka-p26178.html od arowanu
a ako som zistil tiež na http://killiclub.org/foro/index.php?topic=1060.0 je to vraj Fundulopanchax gardneri Lafia.
Nuž idem zahodiť ten Atlas akvarijných rybiek aj s latinskými názvami ! :lol:
Obrázok používateľa
padre
 
Príspevky: 94
Založený: 10 Feb 2012 17:54 pm
Bydlisko: Zvolen - Podborová

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod SuriK » 17 Apr 2012 01:16 am

padre napísal:To bola predpokladám reakcia na fotku na prvej strane, kde je pohľad z boku do akva. Áno, vody som tam mal vtedy málo a bol som už vtedy na to členmi fóra upozornený. :oops:


Áno, presne tú fotku som mal na mysli, tak je teda všetko ok.. :)

padre napísal: Odvtedy dávam vodu tak aby bola hladina cca 1,5 cm od hormého okraja skla, takže hladinu spod krytu setu ani nevidieť. A ohrievač je v skoro vodorovnej hladine nad dnom. 8)


Tak vidím, že už vieš čo treba, tak už len môžem popriať veľa šťastia v chove

padre napísal:Ale aj tak ďakujem za dobre mienené upozornenie. :angel: :)


Nieje začo, aj nabudúce... :)
SuriK
 
Príspevky: 14
Založený: 12 Apr 2012 21:06 pm

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod padre » 22 Apr 2012 21:22 pm

Tak a je to tu zase. Krupička sa vrátila. Zaujímavé, že vždy sa objaví najsampr na tých najväčších neonkach. Takže, keď už som si robil plány na akvaburzu, dostihla ma táto "jobovka". :( Kolotoč odznova, Costapur-silné vzduchovanie-zatemnenie-teplota o 3 stupne nahor-dieta-čiastočná výmena vody. Jedna z trojice pandičiek sa už pobrala do "akva-neba" :dead: za náreku mojej drahej, ktorá má tieto pancierničky obvzvlášť v obľube. :cry: Štvrtý deň liečby a bodky zmizli, avšak už to dotiahnem do konca aj s treťou dávkou vyššie spomenutého "kolotoča", nech sa to nevráti.
DSC01244.jpg
Rastlinky sa trochu začínajú zbierať a CO2 púšťa v intervaloch bublinky. :pivo:
DSC01256.jpg
Voda akoby sa trochu prečistila, ale prišiel som na nové zistenie, že tetry modré a jedno dánio majú ošklbané chvosty. :shock: Kto to má z osádky na svedomí ? Na rozpad plutiev to nevypadá a iné rybky tým netrpia.
DSC01251.jpg
Teraz je v osadke akva: 3x danio pruhované, 4x plata, 6x tetry bleherove, 8x neonka červená, 2x pandička, 6x tetra modrá 1x kaprozúbka. :angel:
Obrázok používateľa
padre
 
Príspevky: 94
Založený: 10 Feb 2012 17:54 pm
Bydlisko: Zvolen - Podborová

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod Milan666 » 23 Apr 2012 08:58 am

Napriek niekoľkým odpovediam, by som tie kamene dal preč, ja neviem, neverím, že neobsahujú vápenec.
A tá krupička? Nebolo by lepšie rybky nestresovať a nechať akva už na pokoji?, okrem výmeny vody samozrejme.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod lubosmihula » 24 Apr 2012 21:51 pm

Skontroluj PH či nemá vysokú hodnotu. Rašelina by mala pomôcť - obmädzuje tvorenie pliesní. Ak, tak pridaj viac rašeliny (voda by mala byť len jemne do čajova) Spomínal som ti, že tetrovité ryby (neonky) potrebujú PH okolo 6,5. Pripravujem si tiež väčšie aq (cca 80L) a možno aj nasadím neónky, ale do vody z PH nad 7,2 by som ich nedával. Ak sa rozhodnem pre neónky tak možno kúpim RO. Tie potrebujú mäkkú vodu do Gh4 a mierne kyslú.
Písal si, že máš k dispozícii destilovanú vodu. Riediš ju s vodovodnou?
Ja som nariedil 1:1 no ale mám miničko a to je o inom. Mne stačí 12 litrov a hotovo. U teba je to horšie. Aby si objednal cisternu :)
Niečo tým rybkám vadí, majú narušenú imunitu - akú potravu im dávaš? Niejaké parazity si mohol zavliecť aj živou potravou, alebo im niečo chýba v jedálnom lísktu?
Proste niečo nie je v poriadku.
Nemáš tam príliš veľa rybiek? Ak áno tak nemôže byť príčina v NH4 (močovina - amoniak) ktorý im dráždi kožu a tým sú nachylné na plesne či parazity. Je to nepravdepodobné, lebo akvo máš hádam už zabehnuté, ale je treba vylučovacou metódou prísť na príčinu.
Rybky mohli byť už nakazené v predajni a teraz choroba prepukla.
No raz si ich už vyliečil, tak choroba (krupička?) by mala byť zažehnaná.
Je tu však znova - prečo!?

Voda? (zaťažená NO2, NO3, NH4+)
Nevyvážená jednodruhová strava, bez nutričných hodnôt? Alebo naopak prekrmovanie?
Chorá rybka - donesená z predajne (narušený imunitný systém?) - Ako sa javia ostatné rybky? sú choré všetky? Alebo len jeden druh?
Ak len jeden druh tak si pozri podmienky chovu (PH, KH, GH)
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod padre » 26 Apr 2012 23:37 pm

Milan666 - dal som na tvoju radu a do tretice som rybky už nestresoval. Teraz vypadajú spokojne a šantia si v akvarku. Krupička je zatiaľ preč a dúfam, že sa už nebude opakovať.
lubosmihula - no problémy v akva nateraz pominuli. :o Dnes ma bol pozrieť dobrý kamarát, ktorý sa akvaristikou živí a dal mi tiež niekoľko dobrých rád. 8) V prvom rade mi upravil vývod z filtra, tak aby čeril hladinu a navrhol menšiu úpravu, čo sa týka rozmiestnenia rastlín v akva. Čakal, tu na základe mňou uverejnených príspevkov, v mojom akváriu pohromu, ale nakoniec ma uistil, že som len prehnane úzkostlivý. Krupička bol asi len následok stresu pri prenášaní rybiek z akvarka do akvarka a možno i výkyvov v zložení vody pri mojom "experimentovaní". A možno som riadne nedoliečil tú pred tým. :oops: Agresívna chémia ako je FMC alebo Costapur (celkovo som nimi liečil 3x) položila 3 pandičky, jedno dánio a tie ostatné tri dánia vypadajú tiež biednejšie.
dánia.jpg
Jedna plata má asi problém s plynovým mechúrom, lebo hoci plnohodnotne pláva s ostatnými, stále je v rovnakej polohe - hlavou trochu šikmo hore. Dokáže innáč plávať všetkými smermi a klesať či stúpať vo vodbon stĺpci. :shock: Pravdepodobne možno tiež následok liečby Costapurom.
Ďalšia vec je, že po ukončení prvej liečby som bol v tom, že Costapur vyhubil všetky baktérie biofiltra a z obavy z otravy spôsobenej ich rozkladom, som pri prenášaní z akvarka do akvarka (pri prerábke) dal všetku novú vodu a nasadil znova biofilter. Následne došlo predpokladám k nitrifikačnému procesu (skalila sa aj voda) a stúplo aj NO2. Nehovoriac, že aj presádzanie rastlín (hlavne valisnérie), ktorým sa tým pretrhal koreňový systém a v kombinácii s tmou a nedostatkom CO2 (pri vzduchovaní) urobilo svoje. Niektoré rastliny proste odhnili. :oops:
Urobili sme test vody a bol v norme. Aj keď nemám presne tvrdosť a ph podľa tabuliek a príručiek, je zaujímavé, že tetry bleherove sú totál v pohode a všetky tieto katastrofické scenáre prežili bez ujmy na živote a zdraví. Hlavy majú pekne červené a chvosty čierno-biele ako z encyklopédie akvaristiky. V pohode ovládli akvárium. :pivo:
tetry.jpg
Tetry modré si navzájom pookusovali chvosty ,ale už sú tiež v pohode. A samček platy žiarlivo stráži svoju samičku a preháňa druhého nápadníka cez celé akvarko. :?
Neónky, aj keď sa na nich vždy ako na prvých objaví krupička (a možno je to na nich len lepšie vidieť), tiež ustáli celú tortúru a riadne vyrástli. Samičky sú pekne veľké a guľaté, až som sa bál, či to nie je choroba. :lol:
neonky.jpg

Takže potrhnuté a sčítané, je to nateraz OK. A samozrejme mi bolo odporučené aby som akvárium, rastlinky a rybičky už nechal na pokoji a nič už (teda okrem tých rastliniek) neprerábal a neexperimentoval. :D
Obrázok používateľa
padre
 
Príspevky: 94
Založený: 10 Feb 2012 17:54 pm
Bydlisko: Zvolen - Podborová

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod Milan666 » 27 Apr 2012 08:33 am

Tááák, tak
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod padre » 28 Apr 2012 10:42 am

:? Toto sem síce nepatrí, ale včera som na naliehanie priateľky navštívil kníhkupectvo vo Zvolene na námestí (nie že by som do kníhkupectiev nechodil) a kým sa ona venovala svojej záľube - umeniu :angel: , ja som hľadal niečo o akvaristike. :pivo: Už kámoš mi spomínal nejakú bezva akvaencyklopédiu, ktorá sa však svojou cenou vymyká možnostiam "smrtelníka". :oops: Skutočne som ju tam našiel:
RFwtmhxugnDLBq0-.jpeg
0002049.jpg
Aj keď nepatrí k novinkám, lebo (ak som dobre videl) prvé vydanie bolo v 2002, kniha je to teda parádna. "Zabila" ma však cena, že vraj 179,-Euro. :shock: Nuž za to by som mal nové tri 60l sety, ako mám teraz. Takže pokiaľ sa nechystáte o ňu písať Vilovi do "Modrého z neba", ticho snívajte. :roll:
Obrázok používateľa
padre
 
Príspevky: 94
Založený: 10 Feb 2012 17:54 pm
Bydlisko: Zvolen - Podborová

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod Rpnecro » 28 Apr 2012 15:31 pm

aaaa tu dvojstranu apistogram si mi nemal ukazovať..... :cry: :o
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod spid3r » 28 Apr 2012 15:42 pm

Ten atlas mam doma, kupoval som ho v starej mene cca 5000Sk takze ta cena je ok :) inak pekne listovanie po veceroch pri telke :D

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod padre » 29 Apr 2012 10:34 am

spid3r napísal:Ten atlas mam doma, kupoval som ho v starej mene cca 5000Sk takze ta cena je ok :) inak pekne listovanie po veceroch pri telke :D

Takže spid3r, v prvom rade prijmi moju gratuláciu k takej peknej knižke (ticho závidím :oops: ) a budem sa musieť uspokojiť s Atlasom sladkovodných akvarijných rybičiek v brožovanom viazaní s 250 druhmi a cenou 15,- Euro (aj tak si počkám na výplatu). :o
Včera som presadil Kabombu karolínsku /Cabomba caroliniana/ (na radu už spomínaného kamaráta) z boku spoza samorastu viac do prostred pod priame svetlo a na jej miesto som dal echinodorus /Echinodorus quadricostatus/ ? Aj Kryptokoryny petchii /Cryptocoryne petchii/, ktoré som mal trochu vzadu išli viac dopredu k čelnému sklu a dnes som prihodil 2 tablety PlantTabs. Budem však asi musieť niečo kúpiť aj ku koreňom.
Kedže som zistil, že sa mi v akvarku začínajú rastlinky obaľovať riasami, nasadil som na ne teda včera odborníka - Parmičku siamskú /Crossocheilus siamensis/
parmička s doprovodom tetier.jpg
:shock:
a kedže mi pôvodne zostali len dve pandičky /Corydoras panda/ a aj pri tých som si celkom nebol istý, lebo som ich celé dni nevidel, dokúpil som ešte štyri aby boli zase v kŕdliku. Funguje to, zase sa preháňajú po dne. :o
Po tom čo mi posledná Bojovnica pestrá zišla zo sveta nepekným spôsobom, som sa kúpe novej dlho bránil a odolával v tomto smere aj prosbám mojej drahej polovičky. Až včera som sa nechal zlomiť. Včera sme večer sledovali ako na všetky rybky okolo reaguje bojovým postavením. Jedine kaprozúbka /Fundulopanchax gardneri Lafia/ju mala "v paži". Myslel som si, hádam reku nejakej rybičke "nenatrhne chvost". Opak bol pravdou a dnes ráno, keď sa akva rozsvietilo bol samček Bojovnice pestrej /Betta spledens/ (napriek tomu, že je samček) otrhaný, ako sa u nás vraví "ako samica". Chudák skrýva sa vzadu za valisnerkou /Vallisneria gigantea/ a egeriou/Egeria densa/ a iba pri kŕmení si vybehne niečo urvať pre seba.
bojazlivá bojovnica.jpg
No a trochu som rozšíril osadenstvo o kŕdlik maličkých rázboriek /Rasbora brigittae/. Sú také maličké, že odfotiť sa ani nedajú a aj tak sú stále zalezené v zeleni. :roll:
No a dnes sa mi podarilo konečne odfotiť lepšie Tetry bleherove /Hemigrammus bleheri/, tak tu sú.
tetry bleherove a modré.jpg
Obrázok používateľa
padre
 
Príspevky: 94
Založený: 10 Feb 2012 17:54 pm
Bydlisko: Zvolen - Podborová

Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod spid3r » 29 Apr 2012 10:48 am

Kazdopadne nejake duchaplne invormacie v tej knihe nenajdes, ide o forograficky atlas. Kvalitne knihy aj z parametrami chovu + nake infosky su v atlasoch Mergus, ale su len v nemcine a tiez nieco kostuju :)

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod padre » 29 Apr 2012 12:33 pm

Máš asi na mysli
003690.jpg
Anglická verzia za 159,- GBP
:cry: Nemčina by asi až taký problém nebol, lebo moja drahá váľa po nemecky akoby bola z Berlína, aj keď odborné výrazy môžu niekedy robiť trochu problém. Cena je ale tiež úžasná. Proste taká kniha musí už na seba zarábať. :( Recenzie sú však dobré mergus-aquarien-atlas-cd-rom-t2653.html
Obrázok používateľa
padre
 
Príspevky: 94
Založený: 10 Feb 2012 17:54 pm
Bydlisko: Zvolen - Podborová

Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod spid3r » 29 Apr 2012 12:53 pm

Jj presne tieto, prve 2 zvazky mam, v nemcine ich zozenies cca 30-50€, no na dalsie treba mat stastie napr na ebayi za dobru cenu, momentalne mam ine oblasti kam investovat, ale snad postupne poskladam komplet seriu :)

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod padre » 30 Apr 2012 12:37 pm

Akvarko je plné života, ale aj tak ma trápi ešte jeden, povedzme problém ?
Pozorujem, že Tetry modré, ktoré zo začiatku vypadali nekonfliktne sú teraz riadne agresívne. :twisted: Najprv si okusovali chvosty medzi sebou a jedna vyskočila z akva pri čiastočnej výmene vody. Hoci ju priateľka opatrne vrátila späť, viac som ju nevidel a ani v akva nenašiel jej mŕtvolku. Nechcel som zase rozoberať celú dekoráciu, aby som ju našiel niekde pod kameňom alebo koreňom.
Horšie je, že odvtedy hlavne jedna z nich je riadne agresívna. Pláva po strede akvária, prudko mení smer a zaháňa všetkých ostatných. Nerozpakuje sa napadnúť aj Mrenku siamskú, ináč najväčšiu rybku v akva a jedine koho nechá na pokoji sú Pancierničky pandy. Neviem dôvod jej agresie a čo s ňou. Bojovnica pestrá, keď sa po noci rozsvieti akvarko, je stále viac a viac ošklbaná. :cry: Tipujem, že je za tým klan Tetier modrých. Bojím sa aby, hlavne tá agresívna, neuštvala všetky rybky, alebo aby z permanentného stresu nedostali zase krupičku. Možno to už pretrváva od skôr a ja som to považoval za šantenie v rámci druhu, ale teraz sa to vyhrotilo. :(
Obrázok používateľa
padre
 
Príspevky: 94
Založený: 10 Feb 2012 17:54 pm
Bydlisko: Zvolen - Podborová

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod luko36 » 30 Apr 2012 12:45 pm

Krátky popis
Tetru modrú majte vo veľkom akváriu, lebo inak sa môže stať agresívnou. Pridajte jej do akvária aj miesta na schovávanie a rastliny. Plávajú v strede akvária a v noci budú odpočívať. Nedávajte ich dokopy s rybami, ktoré majú dlhé plutvy, lebo im ich môžu okusovať, čo sa môže stávať hlavne počas kŕmenia.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod padre » 30 Apr 2012 13:30 pm

No doteraz s nimi problém nebol. No ale čo už, idem ich riešiť. :x
http://rybicky.net/atlasryb/tetra_modra
http://www.aqua-fish.net/show.php?h=tetramodra
Obrázok používateľa
padre
 
Príspevky: 94
Založený: 10 Feb 2012 17:54 pm
Bydlisko: Zvolen - Podborová

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod padre » 30 Apr 2012 14:59 pm

štyri som odchytil po tuhom boji, ale posledná piata (sa šikovne schováva za techniku a rastlinky) mi stále unikala :angel: . Neviem, nechám ju asi tak. Nechcem zbytočne stresovať, už tak ostatné rybičky a poškodiť si rastlinky a dekoráciu v akva. Jedna sama, hádam nebude agresívna (však odchytiť ju môžem aj potom ak by sa to neosvedčilo). :? Zatiaľ pláve na mieste v strede a občas keď pláva okolo Mrenka siamská, tak tá túto tetru preženie. Žeby aj rybičky poznali čisto ľudskú vlastnosť pomstu ? shock Natočil som útoky Tetier modrých aj na video v mobile a ak to pôjde dám tu odkaz na webovastránka.sk
http://padre3.webovastranka.sk/file/2781/3656_Tetry modré útočia.3gp 8)
Život sa teraz v akvarku z minúty na minútu spomalil. Dúfam, že si rybičky vydýchli. :pivo:
Obrázok používateľa
padre
 
Príspevky: 94
Založený: 10 Feb 2012 17:54 pm
Bydlisko: Zvolen - Podborová

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod padre » 30 Apr 2012 15:31 pm

No tak ani tá posledná nebola iná a len čo sa vydýchala, napádala ostatné rybky znova. Tentokrát však mojej sieťke neunikla.
Obrázok používateľa
padre
 
Príspevky: 94
Založený: 10 Feb 2012 17:54 pm
Bydlisko: Zvolen - Podborová

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod padre » 03 Máj 2012 14:22 pm

No včera som vymenil cca 30% vody t.j. 15 litrov do ktorych som dal aquatan+biofilter. Dal som neskôr do akvarka aj 15 ml prípravku Amazon. :wink:
Dnes som bol za kolegom, ktorý je tiež akvarista (tiež ma dovolenku a zajtra spolu odchádzame na služobku). Tiež sa piplal s akváriami a kedže som mu spomínal, že by som chcel ešte nejaké rastlinky dozadu do akvárka, dal mi pár kryptokorýn, ktoré vypadajú na Cryptocoryne balansae. Sú trochu vyššie a majú pomerné veľké listy, takže Hemigrammus bleheri, budú mať trochu viacej tieňa, kedže na svetlo sa im príliš nechce. 8) No a keď som bol tak rozbehnutý, cestou som si zadovážil umelý kameň-úkryt pre rybky, ktorý ladí s kameňmi, ktoré mám v akváriu. Nech sa majú pancierničky,Corydoras panda a menšie rybičky kam schovať.
DSC01511.jpg
Skalka-úkryt zboku, za samorastom.

Ešte som dal Echinodorus (aj keď neviem druhový názov) do stredu akva, kedže väčšina týchto rastliniek je na osvetlenie náročná a v tieni za koreňom sa mu akosi nedarilo.
DSC01507.jpg
Kryptokoryny vzadu a vpredu a echinodorus uprostred.

Takže teraz je už akvarko osadené rastlinkami na full. Takže aj malé rybky ako razborky sa majú kam ukryť a pandičky si dúfam zabývajú svoju skalku. :pivo:
A ešte ma dnes niečo prekvapilo. Pri sadení Echinodoru som nechtiac drgol do jávskeho machu a v tom vidím, že z neho vyplávala drobná rybička. Bola menšia ako Rasbora brigittae a ihneď zmizla v machu. Takže daktorá rybička musela priviesť na svet drobizg. Žeby Platy ? O tých mi tu niekto písal, že sa kotia ako potkany. no uvidíme. :shock: Celkovo to vypadá nasledovne:
DSC01513.jpg
Obrázok používateľa
padre
 
Príspevky: 94
Založený: 10 Feb 2012 17:54 pm
Bydlisko: Zvolen - Podborová

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod padre » 07 Máj 2012 15:26 pm

Hodil som nejaké video na akvária "mojevideo", tak kto chce posúdiť, nech omrkne link:
http://www.mojevideo.sk/video/142f0/spo ... itrov.html
Je to trochu staršie video a tak tam ešte figurujú Tetry modré. :roll:
Obrázok používateľa
padre
 
Príspevky: 94
Založený: 10 Feb 2012 17:54 pm
Bydlisko: Zvolen - Podborová

Re: Problémy v novom akvárku u padreho

Odoslaťod spiritus » 07 Máj 2012 16:11 pm

padre to je tvoje akvárium ? :) na tom videu ?
spiritus
 
Príspevky: 2
Založený: 07 Máj 2012 16:04 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.