Ramireza pomoc...!!

Akvarijné ryby - choroby, liečba

Ramireza pomoc...!!

Odoslaťod tigrik321 » 19 Okt 2009 14:13 pm

potrebujem poradit neviem co jej je....mam parik ramireziek v spolocenskom akvariu a samicka bola pekna tlstucka plavali spolu mali sa radi a teraz ... neviem co stalo....nieco mali pri filtri stale tam boli striedali sa...myslela som ze tam si robia hniezdo alebo co...chodim na tyzdnovky mimo domu a teraz pridem a je chuda utiahnuta skovava sa...samec o nu nejavy zaujem,neprima potravu,stratila farbu...uz len cakam kedy pride to najhorsie....viete poradit co s nou moze byt??
Obrázok používateľa
tigrik321

Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm

Reklama

Re: Ramireza pomoc...!!

Odoslaťod tigrik321 » 25 Okt 2009 19:00 pm

no kedze my nikto neporadil a citala som dost o chorobach zacinam si mysliet ze ta rybka ma tuberkulozu.Tak teda kedze sa stav nezlepsil a citala som ze to moze takto pomaly trvat aj niekolko mesiacov tak som ju izolovala a dala do nadrze sol....neviem ci to pomoze ale tak uz som zufala....A ked nie tak ju nenecham trapit a ukoncim jej zivot....inak pred mesiacom ked sa prudko ochladilo a nemala som ohrievac mali teplotu z 28 na 20 co si myslim ze moze byt pricina aj ked je zaujmave ze je to len jedna rybka zo spolocenskeho akvaria cca 35 ryb.....
Obrázok používateľa
tigrik321

Odoslaťod azet » 27 Okt 2009 17:47 pm

su to ryby citlive na vnutornych parazitov, alias hexamytoza a pod. sledovala si tahave bielo-sede slizke vykaly?

pozri temu o mojich chorych galaxkach:

chore-galaxky-t9655.html

v takomto stadiu uz ale ajtak rybe nepomozes. cim lepsiu kondiciu ryby budu mat a cim stabilnejsie a zdravsie prostredie im pripravis, cim lepsiu potravu ponuknes, tym budu odolnejsie voci tymto parazitom a inym nastraham...
Obrázok používateľa
azet

Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm

Odoslaťod tigrik321 » 27 Okt 2009 19:02 pm

uz je po nej..v nedelu zomrela....no v pondelok som kupil nove uvidime ako sa im bude darit..potravu maju mrazenu/neake larvy/ vlocky 2 druhy....takze myslim ze dost pestru...vodu stale 26-28 takze to by malo byt tiez ok....
Obrázok používateľa
tigrik321

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.