Roots and Stonesspustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 10 Apr 2017 23:14 pm

Pekný večer všetkým!

Trošku túto tému zanedbávam, tak prihodím malý update... ;-) Ale hej, je pravda, že akvárium trochu "zanedbávam". Kedže stahovanie do väčšieho sa blíži. Tak som sa rozhodol, že dám nádrži volný priebeh a prejdem do režimu "stand-by". A sakra ono to funguje! Iba dolievam vodu, raz za 2-3 týždne vymením 50% objemu. Hnojenie keď si vzpomeniem. Na striedačku Complete + K + N 8)

Pred 3 týždňami som ostrihal jungle čo mi tam rástla a od tej doby nezasahujem... 8) Prikladám fotku pred a po... :lol:

Obrázok

Každopádne už mám objednané nové akvárium, zase to bude optiwhite z Aquascape.cz, v rozmeroch 60x30x30. Pred 2 týždňami dorazil filter, zobral som TetraTec EX600 Plus. Vyzerá super, aj keď ma prekvapilo že plasty pôsobia na omak tak lacno, aj keď verím tomu, že vydržia.

Objednaný je aj programovatelný stmievač na svetlo ako mám u Ázie. Uvidím ako to budem stíhať. Ale rád by som do konca apríla už nakúpil korene. Aby som mohol začať tvoriť hardscape.

Zatiaľ ešte neviem či použijem aj nejaké kamene, alebo iba korene. Čakám až na FB stránke "Blackwater UK" naskladnia nejaké veci od TanninAquatics a hneď s Matúšom objednávame. Takže ano, bude to zase Blackwater, ale Amazonia. Jantárová voda mi strašne učarovala :pivo: A aj štýl týchto prírodných akvárii mi začína byť bližší ako vyložene rastlinné či Aquascaping. Nebudem klamať, od ted doby čo mám Áziu, ma táto nádrž začala nudiť. Nie že by sa mi nepáčila, ale nie je to ono.

V novej nádrži určite zostanú Tetry ku ktorým ešte pridám Pancierničkov aby to žilo na dne. Možno pár nejakých drobných Apistogram. Uvidím časom... :angel:

Ešte prihodím živé krmivo pre Štvrozubce. Konečne už majú i potomkov... 8)

Obrázok

A jak možete vidieť z fotky, fakt tomu nechávám voľný priebeh. Nech si to rastie kam chce a jak chce... :mrgreen:

Obrázok

Dúfam, že to vydrží a stonovky vzadu pekne podrastú. Potrebujem totiž fotky k pripravovanému tutoriálu. Nech tie fotky vyzerajú tak jak majú, kedže vyjde i v e-časopise... :)

Pekný večer. 8) :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Reklama

Re: Roots and Stones

Odoslaťod dravec » 11 Apr 2017 00:02 am

Fakt parada! O tom akva sa mi aj snivat bude :)
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod lev_ica » 11 Apr 2017 08:25 am

Toto je jedno zo ´srdcoviek´ u mňa. Aj vo forme ´džungľa´to nebolo zlé. :mrgreen:
A tie fotky... :pivo: Opäť si mi potešil srdiečko. Teším sa na článoček. :kiss:
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod Dusky » 12 Apr 2017 18:34 pm

nadherne akva, preco si dal prec palustris?
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 13 Máj 2017 23:51 pm

Keďže sa pomalu ale isto blíží deň, keď bude táto nádrž zrušená a na jej miesto príde nová... O trochu väčšia a ladená do biotopu Južnej Ameriky, keďže chcem vytvoriť niečo pre Tetry.

Z toho dôvodu, som v utorok vymenil filter za ten ktorý bude v novej nádrži, za TetraTex EX600. Do filtru som vyžmýkal molitany z Eheimu a nalial všetok bordel z neho. Bohužiaľ aj tak som prišiel o 2 Tetry Ohnivé a 2 Neonky. :cry: Počítal som, že by mohol byť problém, tak som filter ešte podporil aj bakteriami od Dennerle. Asi to asi nestačilo, pritom hodnoty vody boli NO3-15 NO2-0. Žeby amoniak? A tak rýchle? Rybičky pošli hneď druhý deň... :dead: Dnes ale vyzerajú všetky ostatné úplne v pohode.

Ešte pred týždňom som prestríhal Cryptu, pretože bola z nej dominanta a zaberala 1/2 akvária... :o No a dnes pridal výluh a nejaké listy a šišky, aby si pomalu zvykali na iný chemismus vody...

Obrázok

Obrázok

Keď všetko pojde podľa plánu, tak do 20 týždňov by malo byť doma akvárium 60x30x30 od Adama Votavy. Pripravím hardscape a začiatkom júna presťahujem osádku do Cube 10 a potom šup do nového domova... Tak držte palce... :wink: :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod dravec » 16 Máj 2017 18:42 pm

Krasne akvarko, teším sa na nove. Prezrad nieco blizsie :-)
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 19 Máj 2017 22:44 pm

@dravec ďakujem... :pivo:

Nebudem kecať, zatiaľ sám nemám nejakú presnú predstavu. Cez týždeň sa zastavím v Aquascape.cz a uvidím čo tam Adam má. A od toho sa bude celý hardscape odvíjať... :wink: Isté je iba to, že to bude "mini-amazonka" 8)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 22 Máj 2017 22:50 pm

Tak postupne dávam dokopy veci k novému akváriu... 8)

Už mám skoro kompletnú zbierku "Botanicals". Teda ešte chýbajú Guave a banánové listy, tie sú na ceste z eBaye... :) Dal som si tu prácu a hľadal na netu rôzne plody ktoré predáva aj TanninAquatics. K mojmu prekvapeniu som ich našiel na obchodoch naozaj veľké množstvo a za ceny ktoré sú viac ako priaznivé... 8) Objednával som ich tuto:

http://www.suchevazby.cz/exoticke-a-evr ... ody_1.html
http://www.suchevazby.cz/exoticke-a-evr ... sty_1.html
https://www.kukacka.cz/darky/floristika ... r=favorite

Ešte pred tým som si vymenil emialy s predajcami (aj priamo s Nohel Garden), kde mi bolo potvrdené, že produkty sú prírodné a nie sú chemicky ani konzervačne upravené. :wink: Pred tým než ich použijem bude samozrejme poctivá príprava podľa návodov TanninAquatics.

Tak a tu je moja zbierka... :mrgreen:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

No a dnes som bol u Adama Votavy vybrať koreň. Výber bezkonkurenčný. Mňa ale zaujala tá najmenšia bednička s koreňmi ktoré som nikde nevidel... :shock: Vybral som jeden ktorý som fakt chcel a jeden kde by som sa rozhodol podľa ceny. Nooo... Keď Adam vyslovil tie tri kúzelné slová "ADA SLIM WOOD", mi bolo hneď jasné prečo som ich nikdy nikde nevidel... :? :? :? No, cena bola ohromujúca a na koreň do akvária astronomická. Z mojej strany to bola láska na prvý pohľad, tak som mu podal teda platobnú kartu. Aj keď som mal čo robiť aby som si ten nákup sám sebe ospravedlnil. Ale čo, žijeme iba raz a peniaze sú od toho aby sa utrácali... :roll: Asi ma budete mať za blázna, ale za koreň som dal 64EUR... :angel:

Rozmery koreňa sú 45cm x 24cm a výška 30cm. Akvarium bude mať 60x30x30 takže akorát veľkost. A aj keby nebola tak z neho neodrežem ani centimeter za tie peniaze... :lol:

Obrázok

Obrázok

Inak je to naozaj ťažké drevo, ktoré skoro neplave. Farba a štruktúra je krásna, pod tím svetlom a hnedým podkladom veľmi nevynikne...

Možno už tento týždeň bude nové akvárium už doma, tak čo nevidieť budem zakladať novú tému... Pekný večer všetkým! :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod Pštros » 22 Máj 2017 23:00 pm

nadherny kusok...
a na Tvoje akva sa tesim velmi.

Ja som tiez velakrat vyklopil sialene prachy za nieco, co som potreboval alebo len jednoducho chcel...
Dolezite je vytazit z toho maximum... mne sa to zatial nedari, tak nech to Tebe vyjde.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Roots and Stones

Odoslaťod michellebebe » 23 Máj 2017 09:29 am

Nevedela som, že je toľko veľa listov a plodov, ktoré sa dávajú do akvárka :shock: Som zvedavá na tvoje nové akvárko a využitie zbierky :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 23 Máj 2017 10:32 am

@pstros ďakujem... [THUMBS UP SIGN] Nebudem kecať, u mňa to je rovnako. Tak isto nedokážem z toho vytiahnuť maximum, ale to nevadí pretože stále je priestor na zlepšenie. Najlepšie je improvizovať...

@michelle no ani ja som nevedel. [WINKING FACE] Zistil som to defakto až keď som začal s BW. Dlho som sa zahrával s myšlienkou objednať niečo z https://tanninaquatics.com/collections/ ... botanicals len najprv neposielali do ČR a keď pred mesiacom začali, tak to poštovné bola a je obrovské. Chlapci z Tanninu to robia fikane a každý ich produkt má svoj vlastný, vymyslený názov. Takže je ťažké nájsť na Googli alternatívneho predajcu. A dokonca ani ostatný predajcovia nepoužívajú prírodovedné názvy rastlín... Keď Matúš písal o Magnolií, tak som začal hľadať na nete či niekto nepredáva jej sušené listy. No a dopadlo to tak, že mám toho 2 krabice... [FACE WITH TEARS OF JOY]

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod vincent van gogh » 24 Máj 2017 10:55 am

chuanvaldes napísal: ... Asi ma budete mať za blázna, ale za koreň som dal 64EUR... :angel:

Tak je to ,pochopitelne, čisto len tvoja vec. Súhlasím s tým, že človek si má robiť radosť-od toho sú koníčky a hobby, že žijeme len raz, peniaze sa majú utrácať .... a tak podobne. Verím aj tomu, že ten koren má úžanú štrukturu a pod vodou a pod svetlom je to iná káva.
Ale dať za koren do akvaria 64 Euro mi príde uchylné. :) V podstate si štastný človek. A to je veru, pozitívne. :)

Ked sa pozriem na tvoje Klimatan Creek.....tak tam bol tiež dominantný koren. Podla môjho názoru neštastne zvolený (break-dance ošial, alebo tanečnica to niekto nazval..) No a teraz je ten koren absolutne potlačený,....čo je len dobre.
Tak som zvedavý, ako naaranžuješ toto nové. Do toho! Držím ti palce. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1674
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Roots and Stones

Odoslaťod MajoX » 24 Máj 2017 14:01 pm

Nadherne akva a velmi sa tesim aj na nove ;) ..a tie fotky, zomieram..
ja tu mam taku malicku nadrzku na stole, nenazval by som to honosne BW ale trosku sa to podoba a hlavne zatial je voda v nom pekna tmava (dnes mi jeden kolega co sa nevyzna do akvaristiky povedal ze vyzera "zašlé" - čo ma osobne potešilo, lebo to bol účel)

A za ten koren si hlavu nerob, je krasny, paci sa Ti, tak prečo sa nepotešiť.. poznám ľudí čo nemihnú okom dať za večeru v nóbl reštike 100eur (pričom zarábajú normálne, čiže by to mohli minúť oveľa rozumnejšie..). Minule sme sa so ženou dohadovali aký kameň kúpiť do nového akva, mne sa páčili amano stone, jej také bordové.. na váhu sme potrebovali tak 3,5 kila.. no a tie amano vysli +- 10eur a tie druhé že 75eur :D a zena vyzerala ze to naozaj chce aby som kupil.. trvalo mi asi polhodinu ju ukecat ze je to moc a tie amano su krajsie a neviem co este som vsetko vymyslal.. aj tak bola urazena asi 2 dni, tak som jej povedal ze ked si bude prerabat svoju nadrz, moze si ich nakupit potom.. zivot zijeme len raz a treba sa potesit.. drzim palce ;)
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Roots and Stones

Odoslaťod Boris Bečár » 24 Máj 2017 18:23 pm

MajoX napísal:...Minule sme sa so ženou dohadovali aký kameň kúpiť do nového akva, mne sa páčili amano stone, jej také bordové.. na váhu sme potrebovali tak 3,5 kila.. no a tie amano vysli +- 10eur a tie druhé že 75eur :D a zena vyzerala ze to naozaj chce aby som kupil.. trvalo mi asi polhodinu ju ukecat ze je to moc a tie amano su krajsie a neviem co este som vsetko vymyslal.. aj tak bola urazena asi 2 dni...


:shock: :!:
Obrázok používateľa
Boris Bečár
 
Príspevky: 245
Obrázky: 2
Založený: 30 Júl 2011 14:43 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 26 Máj 2017 10:03 am

Vincent, máš pravdu, úchylné to teda je. Ono kúpiť si čokoľvek od ADA je trochu úchylka, alebo skôr choroba… :angel: Pred niekoľkými rokmi, keď som začínal fotiť, tak to bola úchylka, možno aj choroba… to si mal vidieť… :D To stovky EUR lietali len tak…

Doma som ale samozrejme nepriznal koľko ten koreň stál, len som povedal že trochu dražší, ale že to som si kupil za peniaze, ktoré som mal z predaja stolíku pod akva čo som predal… Takže vlastne bol zadarmo… 8)

Čo sa týka koreňa v Kalimantanu tam súhlasím. Postupom času som si tiež hovoril, že to nebola úplne ideálna voľba. Práve kvôli tomu som pridal ešte jeden koreň a Microsorum aby trochu zanikol.

Inak my sme si s priateľkou v tomto zarovno, ona ma ako “úchylku” kozmetiku a pičičinky okolo toho a je schopná dať za štětec na makeup 1.200,- len pretože to je MAC… :lol:

Majo, čo to boli sakra za kamene? To by som za kameň nedal ani náhodou.

Inak mám také dilema, aký piesok použiť v akváriu. Prišiel mi křemičitý veľkosť 0.3 - 0.8 je opravdu jemný a keďže tam chcem mať pancéřniky tak to bude ideál. Ale príde mi strašne svetlý… Prírodný čo mám mi zase príde tmavý… Ach jo… :|
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod MajoX » 26 Máj 2017 10:11 am

Ked pojdem najblizsie do Zoodomu tak sa pozriem.. som sa bol 2 predavacov pytat ci nemaju chybu v desatinnej ciarke.. inak ale aj v hornbachu co som pozeral kamene tak ich mali tusim od kusu (takisto korene) a tiez nevychadzali bohvieako lacno.. mne osobne sa viac paci ak je cena od kg.. a clovek si uz usudi co sa mu paci a kolko ho to vo finale bude stat
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Roots and Stones

Odoslaťod vincent van gogh » 26 Máj 2017 15:07 pm

chuanvaldes napísal:.. To stovky EUR lietali len tak…

No,poznám pár fotografov...To sú iné sumy. :)
Jednak robia umenie ,jednak sa tým živia.. U toho korena ma ale zaujala tá cena ,pretože vieme za a)-ako korene pod vodou za pár rokov vyzerajú , b) - presne, že sú často pod rastlinstvom a iným dekorom takmer neviditelné...

Ale to, čo chystáš asi nebude mať s rastlinstvom vela spoločné. Na tej tannin stránke majú pár inšpiratívnych fotiek originálnych biotopov. Všetko v hnedých a okrových tónoch, konáre ,nazval by som ich pekne slovensky papeky, volne ,chaoticky pohodené,tvoriace ale prirodzený rámec, všetko pod vrstvou detritu.........dokonalé.

Aj preto vzrastá u mna záujem, ako to vyskladáš, ako sa stým popasuješ a použiješ tie tobolky,listy banánovníka ???, škrupiny, struky a tak (zdá sa mi na to 60 cm akva malé :) ) aby to vyzeralo....no,hlavne k tvojej spokojnosti. :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1674
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Roots and Stones

Odoslaťod dravec » 26 Máj 2017 22:27 pm

ahoj, super velmi sa teším na tvoje akva a paradne fotky! co sa tyka vydajov s tym si hlavu nelam ked sme boli u Adama Paszczelu lietali tam 100- ky € za kamene a korene, ale clovek si musi robit radost!!! ADA je o tom ze si to užívaš :D :D :D
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 26 Máj 2017 22:46 pm

Vincent, je to tak no. Fotografovanie je drahý koníček ale aj "chlebodárca". Mám tiež veľa kamarátov a známych ktorý sa tým živia.

Inak odhadol si to správne. Tých rastliniek tam veľa nebude, ešte teda nemám presne určené čo tam bude, ale úplne bez rastlín to nechcem. Minimálne tam bude plavat Pistia... 8)

Dnes som zlepil krabicu aby som mala rozmery +/- ako bude nádrž. Dĺžka odpovedá, výška tiež, len je o 8cm širšia, No a tak som sa trochu hral s "hardscajpom" aby som aspoň mal predstavu čo a ako... Samozrejme som si to nafotil, takže sa môžete pozrieť ako som to vyskládal. Vincent, 60cm je tak minimum a ani nevieš ako by som chcel väčšiu nádrž, ale zatiaľ není kam dať... :angel:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

No teším sa na to a som zvedavý ako bude fungovať... :roll: Nechcem samozrejme to akvárium žiť úplne svojím životom, ale detrit nejak veľmi riešiť nebudem...
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod Pštros » 26 Máj 2017 23:06 pm

fuuha, to mnozstvo ovocia/zeleniny uz vo mne evokuje skor nejake aranzman na vystave FLORA ako akvarium...
ako, je to pekne a je to urcite len mojou obmedzenou predstavivostou, ze to v tom zatial nevidim...
aj to nadherne drievko v tom pomaly zanika... som nemyslel, ze toho tam chces dat tolko naraz...reku budes postupne obmienat, skusat... inak, toto bude zrejme raz pre krevety...
BW rad obzeram, a rad sa zas necham ocarit dalsim, fakt sa nan tesim...
Drzim palce
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 27 Máj 2017 09:36 am

Tak toľko tam toho zase až nebude... :o Hlavne to budem musieť pridávať postupne. Dnes tam zkusím dať aj nejaké kamene. Uvidíme, ono než mi dorazí akvárium, tak sa ten "hardscape" ešte zmení... A to nehovorím o tom, že by som tam chcel mať "Pygmejákov", ktorý si to prostredie prispôsobia k svojmu... :lol: 8)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod matus.galan » 27 Máj 2017 12:07 pm

Musis zobrat do uvahy aj prudenie vody,to moze z casti ten skej rozbit a ono ked sa to bude rozpadat tak si to najde svoje miesto :) ja uz som prestal riesit co kde je lebo pandy to roznesu cele po akva haha.

Ale sak uvidis ked to das varit, ono sa to cele zmeni a nakoniec to bude ine.

Odoslané z D5803 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 27 Máj 2017 12:46 pm

Počítám s tým, že si všetko sadne jak sa mu to bude páčiť. A keď tam budu Pygmejáci, tak si ten svoj nový domov prispôsobia podľa seba... :mrgreen:

Určite to budem variť. A potom ešte uložím do vedra kde aj dam sáčok s aktivním uhlím, tak ako doporučujú na TanninAquatics. :)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod matus.galan » 27 Máj 2017 20:30 pm

Ja hadzem vsetko rovno do akva a neriesim ziadne prevaranie ani cierne uhlie :) mozno preto,ze uz je zabehnute ale myslim,ze staci ak das prevarit a nalozis to do akva myslim aspon ja :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.