Waldbeck Clearflow 6UVL + filtračné médiaTechnika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Waldbeck Clearflow 6UVL + filtračné média

Odoslaťod NamelessGhoul » 11 Mar 2019 00:16 am

Zdravím. :) Chcel by som vedieť názory akvaristov na externý filter Waldbeck Clearflow 6UVL. Na internete som veľa smerodajných recenzií nevidel, takže oplatí sa tento filter kúpiť? Budem ho používať pre 50l akvárium a možno aj v budúcnosti pre väčšie akváriá. Hlavne potrebujem vedieť ako je na tom s hlučnosťou nakoľko akvárium mám v izbe kde aj spím a nebude umiestnený v skrinke ale vedľa nej a ako je na tom s kvalitou, či je to filter, ktorý mi pár rokov poslúži alebo sa bude každú chvíľu kaziť?

A ešte druhá časť otázky :D : aké filtračné média by som mal v externom filtri použiť (môžte mi poradiť konkrétne značky a typy médií)? Rozmýšľam nad týmito (usporiadanie od vrchu nadol): Hrubší filtračný molitan, filtračná vata poprípade jemný molitan, Seachem Matrix poprípade keramické valčeky a na spodok Seachem Purigen alebo SZAT Clear water.
Ďakujem za rady. :)
NamelessGhoul
 
Príspevky: 7
Založený: 24 Mar 2018 22:54 pm

Reklama

Re: Waldbeck Clearflow 6UVL + filtračné média

Odoslaťod snajprik » 11 Mar 2019 08:58 am

U filtra ide o objem filtračnej náplne, čim väčší tým viac dokáže :)
S mojich skúsenosti je naj špongia o zrnitosti 30 – 45. Čisti to ako mechanicky tak aj biologicky. Dobra vec je aj zeolit, ktorý pekne odčerpá s vody škodlivé latky a da sa zregenerovať v soli alebo v save a znova použiť. Tie keramické valčeky siporaxi plastové guľky, štetiny to sa používa v prepadových filtroch, kde je na to miesto.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1878
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.