Závojnatka Juan

Akvarijné ryby - choroby, liečba

Závojnatka Juan

Odoslaťod Juanita » 24 Jan 2010 20:30 pm

Čaute....od septembra 2009 mám doma dve závojnatky. Juana a Juanitu v 40 l akváriu s umelou rastlinkou a filtrom. Neviem, aké sú pohlavia, ale dala som im takéto mená. :) majú cca 5-7 cm.
dnes ( 23. január) sa Juan začal správať zvláštne. Doobeda bol hyperaktívny ako vždy, hrabal sa na spodku akvária, ale poobede si sestra všimla že sa správa inak. Bol hore bruchom, ale keď prišla k akváriu, zbrchal sa a odplával. Stále sa zdržuje pri hladine akvária, nie na dne. Druhá rybka je z neho zúfalá ale Juan ju odmieta a akokeby ju posielal preč. Navyše dýcha inak. Mám pocit, že mu odletí hlava. Druhá rybka dýcha normálne. Mám akvárium len krátko a v podstate som dosť neskúsená. Prosím, poradte mi čo robiť s Juanom.
Juanita

Založený: 24 Jan 2010 20:23 pm

Reklama

Re: Závojnatka Juan

Odoslaťod maxxx01 » 25 Jan 2010 12:33 pm

Pri závojnatkách sa občas stane, že sú nadľahčované až ich obracia hore bruchom na hladine. Príčinou môže byť prílišné kŕmenie stravou bohatou na bielkoviny. Z toho potom majú tráviace problémy, nadúva ich. Potrava karasov (závojnatiek) by nemala byť veľmi bohatá na bielkoviny. Určite by sa nemali kŕmiť napr. hovädzím srdcom, treba doplňať rastlinnú potravu.
Príčinou môže byť aj porucha plynového mechúra. Pri závojnatkách sa to môže stať. V tom prípade už zrejme pomoci nebude.
Btw., ja by som závojnatky v 40 litroch nechoval.
maxxx01

Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.