Závojnatka - preklápa ju na chrbát

Akvarijné ryby - choroby, liečba

Závojnatka - preklápa ju na chrbát

Odoslaťod aicula » 06 Nov 2009 12:01 pm

Prosím, poraďte mi : mám v akvárku dve závojnatky a prísavníka už vyše roka. Jednu závojnatku začalo asi pred týždňom preklápať na chrbát, niekedy dokonca chvíľu leží na dne na chrbte. Žerie normálne, aj pláva. Včera jej však akoby niečo biele začalo vyliezať z boku. Šupiny jej neodstávajú, oči má vybúlené od narodenia :-) Ostatné dve ryby sú v poho. : :shock:
Obrázok používateľa
aicula

Založený: 13 Feb 2007 12:06 pm

Reklama

Re: Závojnatka - preklápa ju na chrbát

Odoslaťod martin_s » 06 Nov 2009 12:27 pm

aicula napísal:Prosím, poraďte mi : mám v akvárku dve závojnatky a prísavníka už vyše roka. Jednu závojnatku začalo asi pred týždňom preklápať na chrbát, niekedy dokonca chvíľu leží na dne na chrbte. Žerie normálne, aj pláva. Včera jej však akoby niečo biele začalo vyliezať z boku. Šupiny jej neodstávajú, oči má vybúlené od narodenia :-) Ostatné dve ryby sú v poho. : :shock:
Skus bud kazdemu kto by ti mohol poradit rozoslat krystalove gule na vestenie 8) Bez toho aby si popisala akva (velkost, filtracia, teplota, rastliny, sposob a frekvencia udrzby, mnozstvo a frekvencia krmenia, prip. hodnoty NO2, NH3/NH4, pH,...) to asi inak nepojde. Mozno by bolo dobre aj prilozit fotku, vzhladom na vonkajsie symptomy, ktore si nemusela postrehnut.
Obrázok používateľa
martin_s

Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod aicula » 06 Nov 2009 16:38 pm

No sorry, chápem... Gule nemam, tak radsej to druhe
8) 8)
Akva je 10 l (teraz ma urcite vsetci ukamenuju) :oops: , dole male kamienky, rastlina, vzduchovaci filter s molitanom. Krmim momentalne TetraAniMin Energy, predtym TetraAnimin Colour, 2x denne v malom mnozstve. Vodu vymienam 1-2x za dva tyzdne podla potreby. Je to predsa len male akva. Ziadne ine prostriedky nepouzivam. Skusim tu rybu odfotit, ale neviem, ci sa to podari.....
Obrázok používateľa
aicula

Založený: 13 Feb 2007 12:06 pm

Odoslaťod Giftzahn » 06 Nov 2009 16:46 pm

aicula napísal:No sorry, chápem... Gule nemam, tak radsej to druhe
8) 8)
Akva je 10 l (teraz ma urcite vsetci ukamenuju) :oops: , dole male kamienky, rastlina, vzduchovaci filter s molitanom. Krmim momentalne TetraAniMin Energy, predtym TetraAnimin Colour, 2x denne v malom mnozstve. Vodu vymienam 1-2x za dva tyzdne podla potreby. Je to predsa len male akva. Ziadne ine prostriedky nepouzivam. Skusim tu rybu odfotit, ale neviem, ci sa to podari.....

njn, kamenovat ta asi nikdo nebude ... pre mna ostava vsak zahadou ... ako si preboha do 10L akva kde je substrat + molitanovy filter a maximalne pri dobrej voli tak 6-7L vody dostala zavojnatku teda dve a prisavnika k nim .... obuvakom ???? :evil:

do takehoto akva tieto rybky nepatria :evil: resp. ziadne rybky ... ak vobec nejakych zivocichov tak snad krevetky a nejakeho slimaka ..... sa necuduj ze jedna z rybiek je v zlom stave :evil:
Obrázok používateľa
Giftzahn

Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm

Odoslaťod martin_s » 09 Nov 2009 10:49 am

aicula napísal: Akva je 10 l (teraz ma urcite vsetci ukamenuju) :oops: , dole male kamienky, rastlina, vzduchovaci filter s molitanom. Krmim momentalne TetraAniMin Energy, predtym TetraAnimin Colour, 2x denne v malom mnozstve. Vodu vymienam 1-2x za dva tyzdne podla potreby. Je to predsa len male akva. Ziadne ine prostriedky nepouzivam. Skusim tu rybu odfotit, ale neviem, ci sa to podari.....
Takze si si uz aj odpovedala sama... Karasy dost znacne znecistuju vodu, co sa pri takom malom objeme a tolkych velkych ryb na taky objem a pri vymene vody (dufam ze nie celeho objemu) odrazi na mnozstve NO2 a NH4/NH3 v akva. Cize ide o priotravenie, cim sa im znizila imunita a to biele co akoby vyrastalo z tela (predpokladam ze to vyzera ako chumacik vaty) budu nejake mikromycety (plesen). Divim sa ze ti tie ryby vydrzali prezivat uz rok...
Moja rada: zozen podstatne väcsie akva ak si chces tie ryby nechat, alebo sa ich zbav (daruj) a daj si do toho akva nejake krevetky, pripadne si zozen nejake väcsie (ak nemas priestor na podstatne väcsie) aspon 30l a skus ryby vhodne do miniakvarii. Hlavne si pohladaj co najviac info o akvaristike (knihy, toto forum, casopis akvarium...) a vela vela vela citaj...
Obrázok používateľa
martin_s

Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.