Krizenie



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Krizenie

Odoslaťod skala » 29 Máj 2003 17:41 pm

Stalo sa vam, ze sa vam medzi sebou druhy skrizili? A ktore. Napr. Melanochromis johannii x Melanochromis auratus, alebo Ps. crabro. Pripadne Ps. zebra red red z P. acei, alebo niecim podobnym.

Mne osobne sa to este nastastie nestalo, ale jednemu znamemu hej. Aj na nete je kopec podobnych ohlasov.

Ake mate skusenosti?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Reklama

Re: Krizenie

Odoslaťod canart » 09 Sep 2003 10:35 am

Mne osobne sa to este nestalo, ale musim povedat, ze som nechoval pribuzne druhy ryb v jednom akva. Teraz mam nejake nove ryby, kde to uz moze pripadat do uvahy. Dam vediet, ak sa tak stane. Ale to bude par mesiacov treba pockat :-)
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Krizenie

Odoslaťod fero » 09 Sep 2003 12:29 pm

Jednemu znamemu sa to stalo, neviem o ake druhy islo. Mlade vraj maju velke papule a uplne ine farby ako rodicia.

Nevidel som ich.
Obrázok používateľa
fero
 
Príspevky: 196
Obrázky: 25
Založený: 09 Apr 2003 13:04 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Krizenie

Odoslaťod skala » 09 Sep 2003 12:41 pm

Zisti :mrgreen: Pretoze velku papulu mam aj ja :o
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krizenie

Odoslaťod l_laco » 09 Sep 2003 13:32 pm

Nuz, ci sa mi to stalo? Neviem o tom. Nikdy som to nepostrehol aj ked som uz par krat videl ako sa samec Pseudotropheus kinsizei predvadzal pred samicou P.zebra red red. Ale aj to, ako samica P. lombardoi nahanala o par centimetrov vacsieho samca Aulonocary. :lol:
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: Krizenie

Odoslaťod skala » 09 Sep 2003 13:36 pm

Mne sa to rovnako nestalo, ale mojmu susedovi hej. Konkretne P. acei a ???
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krizenie

Odoslaťod jacik » 09 Sep 2003 17:56 pm

videl som v akvaristike rybky ktore vyzerali ako velke platy cervene. ale naozaj velke. asi dvojnasobne. majitel tvrdil ze mu ich priniesol chlapik u ktoreho sa skrizili s mecunkami. plata + mecun = velka plata. farba cervena.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Krizenie

Odoslaťod skala » 10 Sep 2003 07:45 am

Ano, plata sa krizi s mecunom, najma tie cervene s ciernymi chvostami
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krizenie

Odoslaťod barky » 10 Sep 2003 08:36 am

Tu by som sa spytal co znamena dvojnasobna velkost platy??? Skor by som veril tomu, ze to boli uz dospele neproduktivne kusy. Platy kludne mozu dorast až do 6 cm. Problem je ten, ze rastu velmi pomaly a vacsina chovov je uz dost zdegenerovana, takze ryby su ovela mensie.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Krizenie

Odoslaťod jacik » 10 Sep 2003 09:23 am

dvonjasobna velkost platy? no bola velka asi ako mecunka. ibaze vyzerala ako plata cervena. len vacsia. a mohla mat tak 5-6cm. a mal ich tam viacej rovnakych
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Krizenie

Odoslaťod barky » 10 Sep 2003 09:31 am

V tom pripade to boli urcite dospele kusy tychto ryb a urcite nie krizence. Ak by to boli krizence, tak by mali aj zmeneny tvar tela a pod.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Krizenie

Odoslaťod skala » 10 Sep 2003 09:33 am

krizence helleri a maculatus sa napokon bezne predavaju ako platy

napokon krizenie medzirodove medzi X. variatus a maculatus je uplne bezne a casto sa mu zabranuje.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krizenie

Odoslaťod jacik » 10 Sep 2003 09:41 am

hm, tie rybky vyzerali ako platy ale nie ako zvacsene platy ale ako platy roztiahnute do dlzky. predstav si rybu dlzky mecunky ale tvaru platy. tak vyzerali. pretoze zvacsena plata by bola asi aj vyssia. bohuzial nikdy som nevidel original 6cm platu cervenu. takze nemam s cim porovnavat. mam max 3.5-4cm kusy.

viem len ze ked som ju videl tak mi to bolo hned jasne a potom to predavac hovoril chlapikovi predo mnou.

inac tie rybky boli velmi pekne. :D
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Krizenie

Odoslaťod FANATIX » 17 Nov 2003 23:59 pm

A mne sa to páni stalo! Konkrétne PS. ZEBRA RED a ?. Som si na 100% istý, že samca nemám. Rybičiek bolo iba 10 a odchovať sa mi podarilo iba 6. Farba zhodná s PS ZEBRA ale tvar tela tipujem na NIMBOCHROMIS VENUSTUS. Je to už stará záležitosť asi pol roka ale pre dvoma týždňami sa to stalo znova. Tentoraz však samička dala prednosť kŕmeniu a ikry zožrala.
Obrázok používateľa
FANATIX
 
Príspevky: 13
Založený: 17 Nov 2003 23:46 pm

Re: Krizenie

Odoslaťod skala » 18 Nov 2003 17:58 pm

nemas foto FANATIX?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krizenie

Odoslaťod FANATIX » 18 Nov 2003 20:43 pm

nemám digitál ale skúsim niečo poriešiť s mojou S55 :?
Obrázok používateľa
FANATIX
 
Príspevky: 13
Založený: 17 Nov 2003 23:46 pm

Re: Krizenie

Odoslaťod joko » 18 Nov 2003 22:36 pm

No mne sa to nestalo, ale mozno stane. Samec mecuna /zeleny/ stale koketuje so vsetkymi rybkami v akva. Tancuje a cuva pred kazdou! Je mu jedno ci je to ikernata alebo nie! Mozno sa mi Danio-ka vytre s mecunom a ikry budu vyzerat ako ikra s chvostikom po otcovi ! Kto vie, potom ti skala poslem foto. :lol:

Ten samcek asi zblbol s toho, ze ked som ho kupil, nemali zelenu samicku, az po 2-3mes. som mu dokupil cervenu mecunku, este mesiac ju ignoroval a teraz ho vidim obcas aj s nou.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krizenie

Odoslaťod FANATIX » 08 Dec 2003 22:08 pm

Tak som ju nachytal! Založil som 90L akvarko a na začiatokj som doň umiestnil iba 2 cichlidy. PS. Zebra red a myslím, že PS. elongatus. PS. ZEBRA mi už dávno porodila tých mojich krížencov ale od vtedy nič. No a dnes zom zistil, že je v tom. Len si nie som istý, že či je to naozaj PS. ELONGATUS. Keď som ich kupoval predajca tvrdil, že samičky sú žlté a samčekovia modrý ale, že sa ešte vyfarbia. Kúpil som teda samčeka a 2 samice. Asi po pol roku boli všetky modré a podla správania sa, 2 samce a jedna samička. Keď mi niekto poradí dobrú databázu cichlíd podľa foto skúsim ten druh identifikovať presnejšie.
Obrázok používateľa
FANATIX
 
Príspevky: 13
Založený: 17 Nov 2003 23:46 pm

Re: Krizenie

Odoslaťod rastoluptak » 26 Nov 2007 23:42 pm

Ja som skrizil ... vazne ... Melanochromis Interuptus (F) a Labidochromis Hongi (M) ... foto uverejnik ked mlade dorastu ... Rybky vyzeraju ako Hongi su hnede ale tvarom tela su po mamicke stihlejsie ... To ze su krizenci som zistil az okolo 2 tyzdna v elemantke ked sa zacali vyfarbovat
Obrázok používateľa
rastoluptak
 
Príspevky: 6
Obrázky: 7
Založený: 26 Aug 2007 15:33 pm

Re: Krizenie

Odoslaťod Ichtio » 10 Mar 2008 23:32 pm

no podla rodu a genov sa da krizit ale ine rody to som nevidel to musi byt oklep pretoze nemaju dostatocne podobne geny aby sa sparili ako neandertalec a homo sapiens
Ichtio
 
Príspevky: 32
Založený: 09 Mar 2008 15:36 pm

Re: Krizenie

Odoslaťod ami » 12 Mar 2008 15:09 pm

Mne sa to nestalo ale bratranko ma iba jednu rybku Ps.demasoni mala 6male a vobec nevie s jakym samcom sa sparila ale kazda rybka je inac sfarbena.
ami
 
Príspevky: 4
Založený: 08 Feb 2008 18:43 pm

Odoslaťod elwiss » 13 Mar 2008 01:26 am

no ja mam pocit ze sa mi sparila zebra red red s socolofi.
mala plnu papulu,ale potom to pozrala.
mam dve samice zebry a par socolofi a par elongatus a par sp yellow,ale samec yellow je nejak ochrnuty alebo co.
cize zebra sa mi sparila jedine s elongatusom alebo socolofi.
som sa tesil ze to bude zit a narastie to, ale zozrala ikri. :(
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Krizenie

Odoslaťod Imrich Fuljer » 13 Mar 2008 10:24 am

Mam skusenost ze sa "mi" narodilo Melanochromis cyanorhabtos plus Cyrtocara moorii. Podla mna k tomu doslo len tak ze sa vytierali obidva druhy na raz. Je mozne ze doslo k vymene ikier. Niektora samicka " zobla "ikru od tej druhej. Alebo nasali od druheho samca mliec, tiez len nahodou. Toto je ale uplne v poriadku. Je to normalne a bezne aj v prirode. Rozdiel medzi umelymi podmienkami a prirodou je jeden. V prirode v divocine by mlade nemalo nadej na prezitie.
Pri africkych cichlidach sa snazime zubami a nechtami dodrzat toho aby sme nepredavali krizencov. Presnejsie predavat krizencov mozeme, ale je NUTNE oznacit ze to nie je " cista forma ". Je nesmierne dolezite udrzovat " ciste formy " a oznacovat ich a tak tiez krizencov. Musi byt v tom poriadok. Pri africkych cichlidach nie je dnes nic vynimocne predavat a kupovat krizencov napr. Aulonocara fire fish a ich vela farebnych foriem, A. marmelade cat, P. saulosi Coral, Sciaenochromis fryeri Ice blu atd ...
Je to uplne normalne !!!
Myslim ze buducnost bude ovela bohatsia na tieto new formy africkych cichlid a budu udavat novy smer tejto vetvy chovu akvariovych ryb.
Zuslachtovanie je jedna z ludskych cinnosti. Treba sa pozriet okolo seba a nemusia to byt ani ryby.
Co sa tyka chovu akvariovych ryb tak afriky su na tom viac nez dobre.
Myslim ze tieto rody ryb nie su az take ciste a nic sa nedeje

:)

Colisa
Symphysodon
Poecilie
Xiphophorus
skalare
prisavniky
tetry
atd ...
atd ...

Imrich Fuljer
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Krizenie

Odoslaťod guppy » 13 Mar 2008 10:34 am

Ahojte,

toto sa mi narodilo v akvárku, kde plávajú len mečovky zelené a black molly:

http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=19335
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Ďalšia

Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.