Práve je 26 Apr 2024 02:04 am

News News of Vaše akváriá

Site map of Vaše akváriá » Fórum : Vaše akváriá

spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

500L amazonia

Ahojte majstri.Tak tu som nebol už pár rôčkov :D.Z pôvodných akvárii mi neostalo nič pretože som sa sťahoval a staviam dom takže by nebo lani vôbec čas na môj koníček.Ale samozrejme ked už staviam počítam aj s akváriom skončil som pri 300vke a budem pokračovat s nejakou 500vkou.Rozmer by som chcel cca 180x50x55 dXšXv.Samozrejme je nachystaný prívod vody a odpad až nebeham s vedrom hore dolu ...
Read more : 500L amazonia | Zobrazenia : 572 | Odpovede : 0


Prechod na hi-tech

Akva 230120024-a.jpg
Ahojte,
Akvarista som už viac ako 40 rokov. O existencii hi-tech akvárií som sa dozvedel asi pred dvoma rokmi, podobne aj o tomto fóre. Po dlhom plánovaní som prerobil moje existujúce 300l akvárium na niečo, čo by sa malo priblížiť Hi-tech. Zmeny boli nasledujúce:
Dno: 25kg hrubozrnný piesok, cca 3kg lávy, cca 5kg riečneho štrku z predchádzajúceho layoutu, 20kg Invital japanese soil
Rastliny: Anubias barteri nana petite, Anubias barteri Broad ...
Read more : Prechod na hi-tech | Zobrazenia : 2115 | Odpovede : 7


akvárium low tech na prezimovanie jazierkových pistií

IMG_5012.jpg
IMG_4877.JPG
Takto vyzerá láska. Už tam sú aj mladé endlerčatá :)
Moja pôvodná teoretická predstava o udržateľnosti, samostatnosti a sebestačnosti tohoto akvária žiaľ nebude fungovať (živočíchy pohnoja, vyrastie riasa a aj pistie samozrejme prežijú :), endlerky (2+6) zjedia riasu, poprípade časť svojho potomstva a žabky (4) zvyšok endlerčiat a opäť pohnoja). Zásadný ...
Read more : akvárium low tech na prezimovanie jazierkových pistií | Zobrazenia : 3835 | Odpovede : 10


The New Dawn @chnuro

Ahojte akvaristi, akvaristky

Prešlo 6 rokov, 8 mesiacov a 24 dní, medzi zrušením môjho posledného akvária a založením nového.
Keď som s akvaristikou končil, mal som toho plné zuby a ani som netušil, koľko zmien ma v živote čaká. Za toto obdobie som vymenil prácu, presťahovali sme sa a stal som sa otcom dvoch chlapcov.
Ako sa hovorí, s akvaristikou sa nedá skončiť, len si dať pauzu :-) ...
Read more : The New Dawn @chnuro | Zobrazenia : 15994 | Odpovede : 13


Noiz - 54L

Ahojte akvaristi,

po rokoch bez akvária a rôznych životných premenách som po pár nociach v novom byte rozmýšľal, čo tomu-bytu chýba? No asi všetci dobre tušíte :-)
Rozhodol som sa ísť na to pomaly a teda začnem s niečím malým, aby som opäť trošku pričuchol k akva vode (kým sa pustím do plnenia môjho dávnejšieho sna o vačšej vaničke (pre geophagy), snáď to raz príde ...
Read more : Noiz - 54L | Zobrazenia : 4945 | Odpovede : 8


začiatočnícka 300-vka

e2102307-fb04-4f14-a8bb-08de5c42e8c5.JPG
IMG_4337(1).jpg
Pekný deň vospolok.
Neviem, či sa idem pochváliť alebo prijať konštruktívnu kritiku. Ako začínajúci akvarista ocením oboje. Rybičky mi učarovali a tak od mája 2023 riešim.. Prvá bola 105litrová katastrofa, tá je už po prvej GO. Aktuálne mám ďalšie, 300 litrové akva po zábehu. Splnený sen.
TP:
-akva: 120x50x57cm /300litrov celkový použiteľný objem, hádam okolo 200 - 240 litrov vody
-substrát: 60 kg kremičitý štrk 2,5mm, cca ...
Read more : začiatočnícka 300-vka | Zobrazenia : 64949 | Odpovede : 125


Perestrojka 105-ky, prosím radu ku kŕmeniu

IMG_4311.JPG

Takto vyzeral môj prvý pokus. Presne takto vyzerá učebnicový príklad kombinácie úplnej absencie akýchkoľvek informácií a aspoň teoretických znalostí s detským "ja chcem a hneď". A to keby som odfotila tú kopu bordelu z prekrmovania a premnožené vodniaky, ktoré mi už upchávali filter, hneď by ste ma zablokovali :(
Ale konečne som sa do toho pustila. Mrenky sú presťahované do lepšieho a ...
Read more : Perestrojka 105-ky, prosím radu ku kŕmeniu | Zobrazenia : 42354 | Odpovede : 11


240 L

Stare 250 L som zrušil a založil nové akvárium 120x50x40

Filter Tetra ex 1000
Ohrievač 200W
Svetlo 6x LED reflektor
CO2 fľaša s nočným vypinanim
Read more : 240 L | Zobrazenia : 5637 | Odpovede : 9


Canyonero 240L

Pekne Vás pozdravujem, priatelia a priateľky akvaristiky.


Názov: Canyonero
Idea & vízia: J. Puchades
Hardscape: D. Haborák
Vytvorené: 8.6.2023

Viac info bude nasledovať...



Foto 8.6.2023 hard.JPG



Foto 8.6.2023 plants.JPG
Read more : Canyonero 240L | Zobrazenia : 6245 | Odpovede : 10


Falldown

Zdravim akvaristi,
kedze moj Alderaan uz nesplnal to, co som od akva pozadoval, tak asi pred mesiacom som ho rozobral.
Dalsim dovodom jeho rozobratia bol aj fakt, ze od zalozenia som mal jemne prehnutu hornu dosku na skrinke SBX LIDO 120 (60x40 cm) - tuto skrinku velmi neodporucam kupovat....ale tak svokor navrhol, ze na to polozime kuchynsku dosku rovnakych rozmerov, dal som si ju odrezat a uz je teda tam......tak snad neprehne dosku hrubu 4 ...
Read more : Falldown | Zobrazenia : 46806 | Odpovede : 67


 

Prihlásenie  •  Registrovať


Štatistiky

Celkovo 306624 príspevkov • Celkovo 10513 tém • Celkovo 13188 používateľov