Oxid uhličitý (CO2) zo želé

Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Oxid uhličitý (CO2) zo želé

Odoslaťod Stonebull » 04 Mar 2014 16:04 pm

Ahojte, pred pol rokom som študoval ako do mojho akva dávať oxid uhličitý, skusal som burčák aj tibi, ale to je hlúposť nakoniec som brázdil net a našiel som nieco, čo buble skoro mesiac bez toho aby som sa toho musel vobec dotknut..Funguje to na princípe DENNERLE BIO CO2 set , čo obsahuje žele ktore sa postupne rozpúšta ... Nejaky nemec dal na nete navod ako uvariť žele, naliat do flasky, pridat vodu s cukrom a kvasnicami a hotovo :) neviem ci už tuto taku temu mate, tak to nechcem viac rozoberat, dakujem :o
Stonebull

Založený: 16 Jan 2013 00:21 am

Reklama

Re: Oxid uhličitý (CO2) zo želé

Odoslaťod Giftzahn » 04 Mar 2014 16:12 pm

njn, stale je to podobne nestabilne a zavisle od vonkajsich vplyvov ako burciak, tibi atd.... a to je ten zasadny problem ..... nestabilita zasobovania akva CO2 .. cize 2kg CO2 flaska je podstane menej narocna na pracnost a vydrzi aj pol roka .. :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn

Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm

Odoslaťod Stonebull » 04 Mar 2014 16:18 pm

praveže je to stabilne, furt to ide rovnako...ide len oto kolko kvasnic dáš podla toho je sila bubliniek a výdrž flase. a zase nie vsetci su ochotny kupovat co2 flase.. v tomto pripade ide len oto, ze kvasnice zožeru len tolko cukru, kolko dokazu vyžrať zo zele a hovorim, ze ked to uz vydrzi mesiac, tak to neni ako burčiak, ktory ma mega reakciu a potom nic, toto ide plynule jednym tempom. a ten original od dennerle stoji 15€ takze blbost to nieje
Stonebull

Založený: 16 Jan 2013 00:21 am

Odoslaťod martin_s » 04 Mar 2014 16:45 pm

Stonebull napísal: ...a ten original od dennerle stoji 15€ takze blbost to nieje

Ja ti predam burciak za 30€ a TIBI za 45, takze urcite ani to nie su blbosti...

Ako hovori Giftzahn, v principe to je to iste ako je burciak a TIBI (vyuzitie biochemickych (sacharolytickych) vlastnosti kvasiniek a bakterii, ktore skvasuju cukry a uvolnuje sa pri tom CO2). Nejde len o to kolko das kvasnic, ale zalezi o.i. aj napr. na teplote prostredia, mnozstva odpadnych produktov stiepenia cukrov atd. Isteze, zelatina ma svoje opodstatnenie pre spomalenie a predlzenie celeho procesu...
Obrázok používateľa
martin_s

Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod doors010 » 04 Mar 2014 17:41 pm

Stonebull napísal:praveže je to stabilne, furt to ide rovnako...ide len oto kolko kvasnic dáš podla toho je sila bubliniek a výdrž flase. a zase nie vsetci su ochotny kupovat co2 flase.. v tomto pripade ide len oto, ze kvasnice zožeru len tolko cukru, kolko dokazu vyžrať zo zele a hovorim, ze ked to uz vydrzi mesiac, tak to neni ako burčiak, ktory ma mega reakciu a potom nic, toto ide plynule jednym tempom. a ten original od dennerle stoji 15€ takze blbost to nieje

ver tomu ze stabilne to nebude :lol:
kokos ved v dnesnej dobe kupis set cez bazar za 60 euro nemas co riesit vymena 2 kg flase cca 2,5 eura pri 30l akvarku raz za 3-4 mesiace ...das casovac nastavis a viac sa nestaras... 8)
doors010

Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Odoslaťod cezar.milan » 04 Mar 2014 23:13 pm

Stonebull, nie sme skeptici ako si nás nazval, sme realisti a uvidíš sám ako to funguje. Uvidíš koľko sa natrápiš so želatinou, sladkou vodou, lepkavými rukami, možno nechceným zápachom. Lievikmi, vareškami, umývaním fliaš a nestabilným CO2 v akváriu.
Robíš súdy a ešte nevieš ako ti to bude fungovať. Bez skepticizmu ti naozaj držím palce! nech ti to výjde. Ja dodnes robím s tibi a prešiel som si svojou cestou, tak viem kde a čo a ako. Takže mám to ľahšie, no na viac akvárií chce to set a môžem porovnávať.
Naozaj ti držím palce! Potom sa ale neodmlč a dávaj sem skúsenosti. Určite sa to zíde. Dnes už set vieš kúpiť oveľa lacnejšie. Ak ti poviem , že niekedy to bolo okolo 200€, dnes sa vmestíš do 70-80€
Obrázok používateľa
cezar.milan

Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Odoslaťod Giftzahn » 05 Mar 2014 08:14 am

njn, sak ked teda milujes burciak nie je co riesit ... a je jedno ako ho miesas ... ci kvasnice + cukor ... alebo zele ... alebo ine magicke komponenty .... chemia zo zakladnej skoly nepusti odporucam si ju vo volnej chvilke preopakovat ... :mrgreen: .... ono, tymito srandickami sme si uz snad vsetci ( teda ocividne az na teba ) presli a skor alebo neskor skoncili pri Co2 flasi + redukcak + ihlak + el.mag.ventil prip. ph kontroler = CO2 HARDWARE PRE VELKYCH CHLAPCOV A DIEVCATA .... ale chapem ze si to musis aj ty vyskusat ... cely ten proces .... a dokonca s originalom od Dennerle ... a ked za to pytaju 15 EUR ...hmm, no proste nekup to ... :lol:

praveže je to stabilne, furt to ide rovnako

njn, normalne skoro si ma presvedcil .... idem hned vyhodit mojich 5 Co2 flasiek a prechazdam na "burciak" .... :lol: :mrgreen: :lol: ... jedine co je stabilne je nas pan premier a jeho kamarati .... ten / ti ide / idu dlhodobo a stabilne ... a inak je vsetko ostatne a hlavne pridavanie CO2 do akva pomocou "kvasneho procesu" nestabilne ... :lol: :mrgreen: :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn

Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.