Rozdiel medzi Metriaclima Zebra Red/Red a ps. Saulosi Coral



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Rozdiel medzi Metriaclima Zebra Red/Red a ps. Saulosi Coral

Odoslaťod bucci » 18 Sep 2012 12:38 pm

Ahojte,
aky je rozdiel medzi Pseudotropheus Saulosi Coral Red a Metriaclima Zebra Red/Red ?? chcem vediet ktora je viac tmavsia oranzova az do povecme skoro do cervena?? ked kukam videa tak raz jeden druh raz druhy sa mi zda, preto sa pytam ci niekto nema oba druhy a povie mi rozdiel z praxe. mam yelowky a chcem nieco oranzove az cervene k nim
Diikes
bucci
 
Príspevky: 6
Založený: 24 Aug 2012 21:06 pm

Reklama

Re: Rozdiel medzi Metriaclima Zebra Red/Red a ps. Saulosi Coral

Odoslaťod Richard Tokušev » 18 Sep 2012 13:04 pm

Pri sauloskoch je samec modrý a samica žltá až hnedožltá. Pri forme coral color je farba veľmi závislá od prísunu kvalitnej potravy. Najmä cyklop, artemia a krmivá podporujúce vyfarbenie rýb, pričom by mala byť zastúpená aj spirulina vytvárajúca predpoklady k uloženiu karotenoidov.
To isté platí pri zebre Red/red kde je samec ružovkastý s belasým nádychom nepárnych plutiev. Samice sú v závislosti od potravy žlté a správne oranžové.

Ryby sa opticky dajú prifarbiť príslušným osvetlením.
V jazere Malawi je málo druhov s dominantnou červenou farbou. Skús sa ešte pozrieť na druh Aulonocara sp. "Fire fisch" a z nej odvodené "Red Dragon", "Eis Blue" a podobne.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rozdiel medzi Metriaclima Zebra Red/Red a ps. Saulosi Coral

Odoslaťod bucci » 18 Sep 2012 19:41 pm

Viem aulonocaru mám v zálohe, ale vačšinou čítam že nie je dobré miešať haps s mbuna, ale nemám s tým skúsenosti tak neviem (i keď haps sa mi veľmi páčia a keby im nevadilo rastlinné krmivo, tak by som si ich tam dal), zatiaľ to len skladám a snažím sa to mať farebnejšie:
modré: mám 18 dmansoni,
žlté: chcem dať yellowky
oranžové : sa rozhodujem
Mám tmavé lávové kamene tak oranzové a žlté vyniknú

Ďakujem za odpoveď :)
bucci
 
Príspevky: 6
Založený: 24 Aug 2012 21:06 pm

Re: Rozdiel medzi Metriaclima Zebra Red/Red a ps. Saulosi Coral

Odoslaťod hongi » 18 Sep 2012 20:56 pm

tazko takto povedat, asi budes mat najjednoduhsie nabehnut do akvaristiky pripadne k chovatelovi a vybrat si co sa ti bude pozdavat. dnes su uz ryby tak preslachtene a premiesane ze ten isty druh moze byt bledo zlty alebo aj vyrazne oranzovy...
a tak ako vravi Riso, zalezi aj od potravy atd...
hongi
 
Príspevky: 924
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.