Vonkajsi filter



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Giftzahn » 14 Mar 2013 16:39 pm

@Riso: njn, tie dva Tomasove TetraTecy ex600 a ex700 ... su len take "tiez" filtre resp. chrastitka ( holt ja som EHEIM positiv ale sak to uz isto vies) ... cize isto ziaden extrem .... a pokial ma dobre zarastenne 131L akva ...tak isto len tak tak stihaju ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod M.i.s.o » 14 Mar 2013 17:31 pm

mali by sa zacat viac rozlisovat pojmy prudenie a filtracia. Pri filtracii je dolezity objem filtra, a pre prudene prietok, ten sa da ale zabezpecit aj inak ako filtrom. takze ex700 ako filtracia do 131l staci, na vytvorenie pozadovaneho prudenia uz moze byt slaba.
Samozrejme silnejsimi filtrami clovek nic nepokazi :pivo:
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod MAUceu » 14 Mar 2013 17:50 pm

Tiez si myslim nieco podobne. K externemu filtru pouzivam vnutornu cerpaciu hlavicu schovanu za korenom. Ta pomaha lepsiemu prudeniu.
Netvrdim ze je to idealne riesenie, no nevidim zatial (1.5 roka) nejaky neziaduci vplyv. Teda okrem toho ze mam dalsi kus techniky v akva. No nezabera vela miesta a da sa chovat.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Tomas54 » 14 Mar 2013 19:47 pm

Giftzahn napísal:@Riso: njn, tie dva Tomasove TetraTecy ex600 a ex700 ... su len take "tiez" filtre resp. chrastitka ( holt ja som EHEIM positiv ale sak to uz isto vies) ... cize isto ziaden extrem .... a pokial ma dobre zarastenne 131L akva ...tak isto len tak tak stihaju ... :wink:

Ja zas EHEIM negativ, ako som uz inde pisal, mal som aj clasic aj ecco a nechcem ich uz viac, bolo s nimi dost problemov, zaujimave, ze dalsi nemaju problem, avsak u mna bol a povedal som si, ze nikdy viac. Ked si pozries moju starsiu prezentaciu 131 L akva, zistis ako bolo zarastene a to chrastitko JBL e700 /nemam ex700 ako uvadzas/ krasne stihal. EX600 som bral z jedneho dovodu a to, ze som chcel iba cerpadlo, ale kvalitne cerpadlo bolo za taku cenu ako som zohnal externy filter, tak som zobral ten, cim som rozsiril aj filtracny obsah.
V sucastnosti mam EHEIM pre nano akva, snad uz s tymto problem nebude, strasne nerad som ho bral, avsak prinutilo ma miesto pri akva

Richard Tokušev napísal:Tomáš. Prestaň chodiť do extrémov a drž sa pri vode.
Pokial sa jedná o externý filter tak musí stačiť.

Nemusi stacit :)

Miso, presne tak, obsahovo staci, ale prudenie moze byt problem, ale aj nemusi, to ukaze cas, ako bude to akva zarastene.
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod M.i.s.o » 14 Mar 2013 20:50 pm

ono ked sa clovek na to pozrie tak, ze doporucovany objem akva vyrobcami filtrov je na objem filtracnych hmot, tak to s prizmurenim oka sedi (aj ked niekolko nasobne predimenzovany objem ma tiez svoje vyhody). Ale co sa prudenia tyka tak napr ecco pro 300 by v 300l rastlinnom akva velku paradu nespravil :)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Tomas54 » 14 Mar 2013 20:59 pm

Presne v tomto ti musim dat za pravdu
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod kromm6 » 14 Mar 2013 21:10 pm

no mám štvrtý externý filter 1) Eheim 2222, 2)Eheim 2228 3) JBL E700 - slabota tak na max60- 80 litrov akva 4) Eheim 2075. 3a 4 momentálne u mňa v prevádzke. Tiež nedám na eheim dopustiť. Dokonca keď budem robiť tú plánovanú 900-1000l tak uvažujem o kombinácii Eheim 2075 s Eheim 2080 alebo spravím DIY s 30l kanistra a čerpadlo dám zas len Eheim. Proste im verím a to som si pozeral aj Fluvaly a Tetra tec . Seru či CHINA Atmann a RESUN a iné ani neuvažujem. Proste oni vedia prečo je drahší.
kromm6
 
Príspevky: 46
Obrázky: 0
Založený: 09 Máj 2012 11:55 am
Bydlisko: okr. Senica

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Milan666 » 14 Mar 2013 22:39 pm

Mne v akváriach fachčia tetratecy a som spokojný. Jeden filtruje bez obmedzenia a druhý poháňa aj reaktor CO2, takže dva filtre pre jedno akva. V treťom filtruje znova tetratec a eheim poháňa reaktor s vrtuľou, no večer už vrtuľa stjoí, takže mu musím večer pomôcť. Každý má inú skúsenosť. Už nie som naladený voči eheimom, ten 2211 čo som zgeneralkoval mám pre mini a poháňa aj home made reaktor a chvááálabohu zatiaľ plní moje predstavy
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Giftzahn » 15 Mar 2013 09:15 am

Ja zas EHEIM negativ, ako som uz inde pisal, mal som aj clasic aj ecco a nechcem ich uz viac, bolo s nimi dost problemov, zaujimave, ze dalsi nemaju problem, avsak u mna bol a povedal som si, ze nikdy viac. Ked si pozries moju starsiu prezentaciu 131 L akva, zistis ako bolo zarastene a to chrastitko JBL e700 /nemam ex700 ako uvadzas/ krasne stihal. EX600 som bral z jedneho dovodu a to, ze som chcel iba cerpadlo, ale kvalitne cerpadlo bolo za taku cenu ako som zohnal externy filter, tak som zobral ten, cim som rozsiril aj filtracny obsah.
V sucastnosti mam EHEIM pre nano akva, snad uz s tymto problem nebude, strasne nerad som ho bral, avsak prinutilo ma miesto pri akva


njn, ja mam aktualne celkovo 5 ks EHEIM Classic v prevadzke a ziaden problem nie je ... ono pri tej jednoduchosti ani snad ani nie je co sa mohlo pokazit ... taktiez som presiel celou radou EHEIM Ecco a nijaky problem nikdy nebol ... u professional rady taktiez nie ... dokonca aj varianty s orhievacom fungovali dopohodky ... jedine co bol uplny fail zo strany EHEIMu boli tie filtre s funkciou "prilivu, priboju" ci aky des to vlastne bol ... heh, zvuk to malo ako ked splachnes H**** ...a celkovo vsetky 3 ks co som mal v drapoch postupne odisli .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Tomas54 » 15 Mar 2013 09:25 am

Classic mi rezonoval a na tom dvojkohute pretekal, ano, tam staci vymena, ale rezonoval. Na Ecco praskla rucka na zatvaranie a nemal vytlak, ledva z neho isla voda
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Giftzahn » 15 Mar 2013 09:42 am

@Tomas54: heh, tak to som si myslel pri tom Ecco .... praskla sama od seba ( sa praskla )... jedneho dna si prisiel k filtru a rucka bola prasknuta ... ci ? .... :lol: :mrgreen: :lol: ... pokial nemal vytlak = sup na reklamaciu

.... u Classicu pokial ti rezonuje ... njn, ja som bud hluchy ale rezonanciu som u mojich Classicov este nepocul ... ale ano o tomto feature sa vie .... je to konstrukcny feature nie bug u classicov ... :lol: .... stacilo na hlavu polozit napr. flasku od hnojiva 100ml, 250ml, 500ml samozrejme ze plnu atd. = insider trik ktory koluje po nete uz nejaky ten piatok ... teda ak ti skutocne rezonovala hlava ... :lol:

njn, a dvojkohuty treba mazat EHEIM vazelinou teda tie gumicky co tam su ... este lespie streknut spejom od EHEIMu ... a potom ti dlho vydrzia .... ja ich nepouzivam ( zbytocne drahe) ale zato pouzivam lacne rychlospojky na zahradne hadice z baumaxu ...ono, aj tam su tesniace gumicky aj tie musim mazat aby vydrzali ... :wink:

njn, akurat planujem kupu 2260 Classicu z DE ... leziak na sklade s obuchanou krabicou ... ale za dobry peniaz = skoro zadarmo ... tak teda som zvedavy ci budu problemy ..uz raz by som skutocne chcel zaizt nejaky ten problem u EHEIMu ... ale nech sa akokolvek snazim ... darebaci mi len samer funkcne kusy posielaju ...:lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Tomas54 » 15 Mar 2013 10:25 am

Za tie peniaze robit este tuning v podobe flasky od hnojiva je trosku smiesne. Predstav si, ze rocka praskla pri zatvarani, ale sama, co sa nemoze beznym pouzivanim stat, konkretne v tom klbe ci ako to nazvat, tam, kde je uchytena k telu filtra. Cele je to individualna vec a nie problem vsetkych EHEIM filtrov, ale aj tak som za tie peniaze cakal nieco ine. Tak isto moze mat poruchu JBL alebo Tetra, Fluval atd. Ale tie zatial nesklamali a boli za polovicnu cenu a ucinok ten isty
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod M.i.s.o » 15 Mar 2013 10:32 am

jj, rucku som ulomil na obydvoch ecco pro , ale ono sa ulomi len uchyt ktory sa da vymenit a 2ks stoja 3eura. To sa mi ale stalo vzdy po tom co som zanedbal mazanie tesnenia hlavy. Od kedy pouzivam silikonovy sprej s tym problem nemam, ten vydrzi ovela dlhsie ako vazelina.
...co sa funkcnosti tyka nemam s cim porovnavat.
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Giftzahn » 15 Mar 2013 11:39 am

@Miso: njn, sak to poznas ..."kto nemaze ... lame umelohmotne casti filtra" .... ono, casto krat sa udrzba filtra dost podcenuje ... teda jednak jeho samotne cistenie ...ale aj poriadne "namazanie" vsekych tesniacich suciastok - gumiciek ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod M.i.s.o » 15 Mar 2013 12:31 pm

jj, odporucam streknut aj do kohutov zvnutra aj zvonku, idu potom pekne lahko. Inak z oboch som vyhodil gulicku co sluzi ako spetny ventil pri pumpovani, jednak to nepotrebujem a zbytodne tam zavadza na vystupe
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Tomas54 » 15 Mar 2013 12:47 pm

Sorry, ale filter co ma ledva pol roka potrebuje mazanie? JBL ide 4 roky bez mazania a unik nemal ani jednu kvapku. Az nedavno som ho namazal a dodnes to lutujem
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Giftzahn » 15 Mar 2013 12:59 pm

njn, je diskutabilne ci potrebuje alebo nie ...ono, proste ja cistim/sprchujem svoje filtre kazdy tyzden spolu s vysurovanim hadic .... a pri tej prilezitosti "streknem" EHEIM sprej na tesniaci kruzok pod hlavou a "streknem" aj rychlospojky ... presne ako Miso s tymi dvojkohutmy pise .... istotne to nie je nevyhnutne pri novych filtroch ... ale robim to ako rutinu od uplneho zaciatku prevadzky kazdeho filtra ....cize isto mi ani po 4 rokoch ani po x rokoch nic tiect, lamat, vrzgat atd. ... nebude ... rutinna cinnost ktora zabere par sekund .... jaj a EHEM sprej .... mam uz druhym rokom cize jeho spotreba nestoji za rec ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod MAUceu » 15 Mar 2013 13:46 pm

gift - to fakt cistis svoje filtre a hadice kazdy tyzden??? Uff...
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Giftzahn » 15 Mar 2013 14:27 pm

@Mauceu: jj, a to poctivo ...aj s hadicami ....leze mi na nervy ked su spinave ... t.j. nepriehladne ....a okrem toho vzdy v piatok po narocnom pracovnom tyzdni si vecer pri cisteni akvariek, strihani rastliniek a cisteni filtrov a hadic fajnovo oddychnem ...tieto cinnosti nepovazujem za robotu, povninnost ale cisty relax ... cize nemam s tym ani najmensi problem ...:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod Milan666 » 15 Mar 2013 18:31 pm

Ja práve od nich očakávam minimálnu údržbu, týždenne?? No máš môj obdiv, myslím, že to není treba. Na môj veru ani nepamätám pri tom počte, ktorý kedy bol čistený
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod MAUceu » 15 Mar 2013 19:26 pm

Ja tuto cinnost tiez povazujem za oddych. Udrzbu celkovo (strihanie, filtre, voda, ...) Mam priehladne hadice taktiez na kazdom ext.fitry. No 1 rok od cistenia presiel a stale cez ne vidim. Netvrdim ze ako cez sklo, ale rozhodne cez ne vidim.
Osobne si neviem predstavit ze by som cele fitre a hadice rozoberal kazdy tyzden. Nie ze by sa mi nechcelo, no pride mi to zbytocne.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod stevo742 » 21 Mar 2013 11:16 am

Tak mi odporučte nejaky externy filter momentalne na 112 l z tym že si chcem do buducnosti kupiť vačšie akvarium max,do 300 l aby som nemusel kupovat znovu vykonnejši ...
stevo742
 
Príspevky: 93
Obrázky: 0
Založený: 21 Jan 2013 11:42 am

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod M.i.s.o » 21 Mar 2013 11:56 am

do 300l nieco s prietokom 1000l/h a viac, napr
EHEIM classic 2217
EHEIM professionel 3 2073
EHEIM professionel 3 2075
JBL CristalProfi e1501
Fluval 405
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vonkajsi filter

Odoslaťod stevo742 » 21 Mar 2013 12:50 pm

Miško a tvoje odporučanie na značku kvality?lebo každy si chvali svoje ,eheim,fluval a jblko a tak čo by si najviac odporučal myslim značku...dikkk
stevo742
 
Príspevky: 93
Obrázky: 0
Založený: 21 Jan 2013 11:42 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.