krevetky



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Re: krevetky

Odoslaťod Mirko1A » 27 Aug 2014 11:19 am

mozno tu:
akva-tera.sk/akvaristika/nanoakvaristika/akvarijne-sety-a-komplety/hagen/26188-akvarium-set-fluval-flora-30l.html

posielaju aj Slovensko...

alebo jednoduchsie, kúpiť to isté od Dennerle, to je dostať všade.

aj keď odborníci ti budú radiť vyskladať si to sám, lebo filter aj svetlo tam bude nedostatočné a ostatné veci predražené
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Reklama

Re: krevetky

Odoslaťod yooda » 27 Aug 2014 11:52 am

hej ja viem, ale neviem ake tam je svetlo a ake su s tym skusenosti, pripadne ktory set je lepsie, no myslim, ze tento za tu cenu ak ma este aj CO2 tak je dobry

dik
yooda
 
Príspevky: 107
Obrázky: 0
Založený: 22 Júl 2013 16:42 pm

Re: krevetky

Odoslaťod Mirko1A » 27 Aug 2014 12:07 pm

ja osobne tiež mám set - krevetkárium (ale len štandardné Neocaridina a bežné rastliny) a som s ním veľmi spokojný. I keď pre fajnšmekra by určite nestačil.

ja by som na tvojom mieste ešte trochu preštudoval čo a ako, chce to len čas to tu prelúskať (alebo sa spýtať tu na fóre, sú tu niektorí veľmi ochotní ľudia, čo ti poradia, stačí si založiť tému). lebo ja zisťujem postupne také veci, o ktorých sa mi ani nesnívalo :-)

ak chceš nejakú mininádrž + techniku, a cheš ako píšeš robiť high-level veci (rastliny, CO2...) tak asi bude predsalen lepšie to kúpiť samostatne a na mieru k tvojim požiadavkám. napr. v setoch je len štandard svetlo pre bežné rastliny. takže ak ty budeš mať aj CO2, rovno môžeš tie svetlá kúpiť dve, inak to CO2 nemá zmysel. ohrievač v sete je ti obyčajne na nič, ak máš akva v izbe so stálou teplotou. všetci ti budú radiť nie vnútorný, ale vonkajší filter. dôležité je nezabudnúť výživové dno atď.
takže ja by som ešte pár dní počkal, popremýšľal a potom kupoval. ja som to urobil naopak (kúpil set a potom študoval) a pár vecí by som už robil inak.

tak veľa šťastia
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: krevetky

Odoslaťod yooda » 27 Aug 2014 12:15 pm

ja to planujem zakupit asi az o take 2-3 mesiace, filter by som aj ja chcel vonkajsi, to svetlo neviem ake tam je, pomalicky zistujem a hladam

vdaka
yooda
 
Príspevky: 107
Obrázky: 0
Založený: 22 Júl 2013 16:42 pm

Re: krevetky

Odoslaťod triscene » 27 Aug 2014 14:24 pm

jj radsej kupit cisto sklo a svetlo, a filter samostatne a moze to ist.
Blau alebo Dennerle robia dobre skla, pripadne ak sa ti oble skla nelubia tak mozes Aquael.
Svetla bud Dennerle (kvalita) alebo Aquael (obcas narazis na horsie kusy tak treba so zarukou) bud 2x11W pripadne ja mam v 38icke 3x11W a rastie vsetko ako ma ;)
a ak to bude nejaka ta 30tka, tak Eheim 2211 alebo 2213 a ficis :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: krevetky

Odoslaťod prasan » 27 Aug 2014 14:52 pm

yooda máš nefunkčný odkaz,popros admina aby ti to tu upravil ak s atebe už nedá.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: krevetky

Odoslaťod yooda » 27 Aug 2014 15:06 pm

s tym osvetlenim si neviem dat rady, chcel by som led no neviem ktore by bolo najlepsie
yooda
 
Príspevky: 107
Obrázky: 0
Založený: 22 Júl 2013 16:42 pm

Re: krevetky

Odoslaťod cezar.milan » 27 Aug 2014 15:18 pm

prasan napísal:yooda máš nefunkčný odkaz,popros admina aby ti to tu upravil ak s atebe už nedá.

Myslíš .akvariumonline.sk ? Stránka momentálne nedostupná. Neviem prečo?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: krevetky

Odoslaťod yazen02 » 27 Aug 2014 15:32 pm

Mirko1A napísal:mozno tu:

aj keď odborníci ti budú radiť vyskladať si to sám, lebo filter aj svetlo tam bude nedostatočné a ostatné veci predražené


Suhlasim az na to, ze clovek ani nemusi byt extra odbornik, aby dosiel k takemuto zaveru :)
Plus este jedna vec a tento krat priamo k teme: Pri krevetkach sa oplati troska sa postarat o vyber vhodneho filtra tak, aby nenasaval mlade, resp. aby same nelozili dovnutra.
yazen02
 
Príspevky: 344
Obrázky: 8
Založený: 18 Jún 2012 17:54 pm

Re: krevetky

Odoslaťod prasan » 27 Aug 2014 15:34 pm

cezar.milan napísal:
prasan napísal:yooda máš nefunkčný odkaz,popros admina aby ti to tu upravil ak s atebe už nedá.

Myslíš ..akvariumonline.sk ? Stránka momentálne nedostupná. Neviem prečo?


Áno.Stránka ako taká funguje.Chybu má yooda v odkaze čo dal na predchádzajúcej strane.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: krevetky

Odoslaťod triscene » 27 Aug 2014 15:47 pm

yazen02..vsaka nasim ebay predajcom uz su aj take mini mriezky co sa daju nastoknut na lily pipe a mlade su chranene. uz som nad tym rozmyslal, ale stale ma bavi vylievat externy filter a potom krpcov lovit a im sa ocividne paci vo filtri :D
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: krevetky

Odoslaťod prasan » 27 Aug 2014 18:25 pm

Na lily pipe ti stačí natiahnuť a našpanovať ženskú silonku.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: krevetky

Odoslaťod cezar.milan » 27 Aug 2014 20:12 pm

prasan donedávna stránka neišla, ale už baví :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: krevetky

Odoslaťod prasan » 14 Sep 2014 18:07 pm

Doma mi niekoľko mesiacov funguje testovacia nádržka pre red cherry.Takže prečo testovacia? Skúsim to trocha opísať.
Chcel som vyskúšať extrémne podmienky,pozorovať red cherry v tak povediac pri minimálnej starostlivosti a prirodzenej strave.
Nádržka 5L, bublifuk, ohrev termostatom.Nádržka totálne zanedbaná plná rias a sinice.Pri prípadnom odpare len doliata časť vody ani nie raz do mesiaca.Do nádržky som umiestnil dve samičky a dvoch samcov red cherry.Žiadne kŕmenie, resp.len minimálne pre doplnenie potrebných prvkov pre pancier.Krevetky fungujú len na sinici a riase samovoľne vzniknutej v nádržke.Potvrdila sa úžasná odolnosť tohto druhu krevetiek.Nie len že sa držia,ale sa aj začali úspešne rozmnožovať.Dokonca je mlaď vzrastovo väčšia ako krevetky v pôvodnom krevetkárku.Očividne im prirodzene rastúca strava prospieva.Akvárium je umiestnené na parapete,bez prídavného osvetlenia.
Je fakt obdivuhodné ako sa krevetky vedia adaptovať.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: krevetky

Odoslaťod yazen02 » 15 Sep 2014 00:32 am

Ja som mal raz podobne podmienky: Na balkone som mal nadrzku cca 10 l, urcenu primarne pre vodne hladinove rastiny. Na zaciatku sezony bola tiez vydatne prihnojena vacsim mnozstvom zihlavy (dost na to, aby sa voda zafarbila do tmava). Red Cherry tam putovali ako z nudze cnost, zopar kusov vyradenych z chovu, ktore by inak skoncili ako krmivo. V novych podmienkach, bez krmenia, sa im zacalo naramne darit. Rychlo sa mnozili a male rastli rychlejsie, ako v akvariu.
yazen02
 
Príspevky: 344
Obrázky: 8
Založený: 18 Jún 2012 17:54 pm

Re: krevetky

Odoslaťod MikelCRS » 15 Sep 2014 10:24 am

Ja som mal cherry v 30l akvariu, krmil som ich, odkaloval dno, bol zapnuty filer aj svetlo. Mal som tam riasy take pavuciny asi zab vlas po celom akvariu. Choval som ich aj s crs, red cherry sice prezili o nieco dlhsie ako crs ale ajtak sa dlho nedozili. :( :( :(
Teraz je akvarium po dlhom case cele preumyvane, mam nove rastliny, kamene otestovane (sumiace som vyhodil), napustene osmoznou vodou, cakam na minerali kedy pridu(asi v stredu) akvarium je asi tyzden dva v zabehu, a na Akvajeseni v ba kupujem asi 10 - 15 CRS grade S alebo A

Tak dufam ze problem bol vo vode :?

edit: voda bola z vodovodu, nechaval som je odstat asi tyzden v kybli.
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: krevetky

Odoslaťod prasan » 15 Sep 2014 14:40 pm

Používam i vodovodnú,deň odstáu a nemávam problém.No iný zdroj, iná voda.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: krevetky

Odoslaťod MikelCRS » 15 Sep 2014 16:13 pm

Asi bratislavska. Chorvatsky Grob, Cierna Voda
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: krevetky

Odoslaťod IringPalo » 15 Sep 2014 19:35 pm

mikel ja som mal problem s uhynom tiez a pomohlo ked som zacal vymienat viac vody, okolo 50% tyzdenne a poodsaval som dno. trbeba mat dobre zabehnutu nadrz.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: krevetky

Odoslaťod MikelCRS » 15 Sep 2014 19:51 pm

hmm... tak ja mam 30l nadrz, vymena 50 percent je dost nebezpecna, zvlast pre tak malu nadrz. Odkalovac mam ale bal som sa odkalovat aby som neublizil krevetkam a myslim ze krevetky by mali zjest tu spinu. Ale dno som obcas poviril aby sa to dostalo ku filtru a ten to nasal. Vymienam asi 2-3 l tyzdenne. Zabehnuta je co? Bola rok bez zivocichov len rastliny, bez filtracie, teraz som to vycistil a bola tam asi dva tyzdne vodovodna voda pre rastliny(asi polovica akvaria bola napustena) a terazz ked som kupil reverznu osmozu tak vomavimenil takmer vsetku vodu co tam bola(asi predvcerom). Krevetky tam chcem dat 28.9 tak dufam ze bude stacit. Mozem tam dat par gupiek aby to mozno urichlilo zabeh ale nechcem aby mi to tam zaspinili a namnozili sa, im nezabehnute akvarium nevadi asi pred tyzdnom mi tam komar nakladol male tak som ich tam poslal aby to pozrali(boli tam asi hodinku)
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: krevetky

Odoslaťod prasan » 15 Sep 2014 21:12 pm

V malej nádržke sa ani mne veľká výmena vody neosvedčila.Krevetky takto často trpia stresom a šokom z výmeny a predčasne sa zvliekajú.Občas zdarne ,občas hynú.Pri takejto väčšej výmene je na mieste minimálne dodržať rovnakú teplotu dolievanej vody.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: krevetky

Odoslaťod yazen02 » 15 Sep 2014 21:41 pm

K vymene: Odkedy nebyvam pravidelne doma, tak sa k uchylujem k vymene vacsej casti vody jednorazovo. Cca 50%. Problemy som nezaznamenal, ale ako vravi prasan, davam si pozor na to, aby bola rovnaka teplota vody, GH a KH. S pH je to samozrejme troska zlozitejsie, ale tiez by malo byt zhruba rovnake v cerstvej i akvariovej vode.

K zabehu: Gupky by som tam bez vahania vpustil. Ak je v akvariu zdroj NH3 (krmene zivocichy), potrebne bakterie sa rozmnozuju ovela lepsie. Zabeh je nie len rychlejsi, ale aj kvalitnejsi, spolahlivejsi. Potom ich vytiahni povedzme 24 hodin pred vpustenim krevetiek, aby sa pripadne NH3 a NO2 stihlo zoxidovat na NO3.
yazen02
 
Príspevky: 344
Obrázky: 8
Založený: 18 Jún 2012 17:54 pm

Re: krevetky

Odoslaťod MikelCRS » 16 Sep 2014 21:44 pm

Ako velmi je med pre krevetky jedovata? Ked mame v dome vsetky trubky medene moze to zabit krevetky? V prirucke k reverznej osmoze je napisane ze cisti aj med, cisti ju to dostatocne?

Ako dolezite je spravne dno? Ja nemam substrat a mam len asi 2kg dennerle garnelenkies(cierne) niekde som cital ze najmensia zrnitost by mala byt 2mm a na mojom pisu 0,7 - 1,2.

Dakujem!
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

Re: krevetky

Odoslaťod MikelCRS » 16 Sep 2014 22:01 pm

Ah jaj... tym strkom som to asi cele pokazil, zistil som ze je len dekoracny. Ake dno odporucate pre CRS?

Dakujem
Obrázok používateľa
MikelCRS
 
Príspevky: 140
Založený: 28 Sep 2012 18:49 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.