Levice - Obchodný dom Dituria



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Levice - Obchodný dom Dituria

Odoslaťod dracula » 23 Apr 2006 20:48 pm

Stručná charakteristika

Ryby - Tato akvaristika prezila v poslednych mesiacoch co sa akvarii tyka mensi rozmach. Druhovy vyber ryb je vcelku zaujmavy. Najdu sa druhy, ktore som nikde inde nevidel ale...
ceny su v niektorych pripadoch dost prehnane - napr. oproti inym akvaristikam, ci uz v lv alebo napr. v nr /niekedy dvojnasobne !!! /, stav rýb je tiez kadejaký, niekde v poho niekde zúfalý /len nedávno som v niektorych akvariach spozoroval krupicu/, neviem ci by som kupoval rybu za 150,- ak by som v akvariu kde je, z jej druhu nasiel kazdy den dve mrtvoli.....atd.....
Jedno sa vsak musi nechat, najlepsie Black Molly v sirokom okoli 8)

Rastliny - Ak sú, tak málokedy v stave aby som za ne bol ochotny zaplatit žiadanu cenu......

Krmivá - dobrý výber, aj mrazených krmív

Technika - dobry výber...len tie ceny :oops:

Personál - neochotný, miestami arogantný, niekedy dost mimo....keď je zaskočený nepríjemnou otázkov ...respektíve sem tam nevedia čo vlastne majú v akváriách /vlastna skusenosť, keď ma presviedcali ze botie pakistanske uz dlhooo nemali, a ani tak skoro mat nebudu.....po mojom upozornení - a hla vsak tu sú.../....ide im viditelne o to...aby sa predalo...a nie aby sa poradilo.....respektive osud ryb po predaji im je ukradnuty....

Akvária - dobrý výber akvárii, za relatívne dobré ceny.....

Celkovo by som tuto akvaristiku zaradil medzi tie ktoré sú číro komerčného zamerania, ktorých cieľovou skupinou sú začiatočníci s taktikou - ohúr a predaj..... 8)
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Levice - Obchodný dom Dituria

Odoslaťod Miro69 » 23 Apr 2006 21:29 pm

Pred týždňom som spravil trasu akvaristík Levice-Žarnovica-Žiar nad Hronom-Handlová-Prievidza-Bojnice.Bolo to asi 15 obchodov.Dituria Levice suverénne najdrahšia.Napr. sumčeky žraločie inde okolo 70 sk-Dituria 460 sk( so zavádzajúcim názvom "sladkovodný žralok" !!! )Ostatné ryby minimálne o sto percent predražené oproti iným obchodom. Pri výkupe rýb od chovateľov sa majiteľ tvári, že by mu ich slabšia povaha darovala a ospravedlnila sa za zdržovanie a utiekla. Prosto komercia nad komerciu.
Obrázok používateľa
Miro69
 
Príspevky: 98
Obrázky: 8
Založený: 15 Feb 2006 23:39 pm
Bydlisko: Levice

Re: Levice - Obchodný dom Dituria

Odoslaťod skizuzka » 24 Máj 2006 18:21 pm

Personal tam ani ja nemam moc rada,raz som im tam doniesla za kybel rastliniek cca 10min pre zatvorenim obchodu a predavajuca mi to dala patricne najavo surovo ich zhrabla a tak buchla krytom akvaria ze sa skoro rozbilo.

Na majitela Burika nedam dopustit vyzna sa a vzdy mi poradil.


rastlinky v LV maju najlepsie ale aj najdrahsie od Rataja nedaju sa porovnat s rastlinkami od aqua Daho. A ryby nenormalne predrazene ceny.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Levice - Obchodný dom Dituria

Odoslaťod dracula » 24 Máj 2006 18:48 pm

Rastlinky na levicke pomery mozu mat najlepsie..ale objektivne vzate je to bieda.....ceny su obrovske......a stav tych rastlin....no...skoda reci... :cry:

a pan burik? k tomu ze na neho nedas dopustit ta vedu vseliake mozne...len nie objektivne dovody......pytat sa ho napriklad pohlavie niektorych zivocichov ktore ma v ponuke.....je ako sa pytat vedla v azijskej predajni na slova slovenskej hymny......... 8)
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Levice - Obchodný dom Dituria

Odoslaťod skizuzka » 24 Máj 2006 19:08 pm

ja neviem mozno mas pravdu,mne robil komplet akva a som spokojna a vediem s nim reci len o tercovcoch a zda sa ze sa vyzna.
Mozno ty chces vediet pohlavie SAE no to by som ani ja nevedela,ale verim ze bezne ryby by vedel rozoznat.

Akurat ma tam vela bordelu na malom mieste zisla by sa mu vacsia predajna a lepsi personal.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Levice - Obchodný dom Dituria

Odoslaťod puly » 24 Máj 2006 21:40 pm

Nedá sa mi nato nezareagovať.Akvaristike sa venujem už cez 30 rokov. Valér Búrik má predražené ryby,rastliny,techniku.Ryby ako aj rastliny sú v žalostnom stave.Pohlavie u terčovcov ktorých má v predajni nerozozná ani on,a ked tvrdí niečo ine tak klame.Terčovce chovám a preto viem o čom píšem.Kocian ma ryby kvalitné ,hlavne zdravé a za prijatelné ceny.Rastlinky sú v perfektnom stave a o polovicu lacnejšie ako Valér. Pánov poznám cez 20 rokov.
puly
 
Príspevky: 100
Obrázky: 5
Založený: 14 Jan 2006 11:14 am
Bydlisko: Levice

Re: Levice - Obchodný dom Dituria

Odoslaťod romansk » 22 Nov 2007 22:51 pm

no tak nakolko som levican,neda mi to..ten personal tam stoji za..tie zeny co su tam...skoda hovorit.inak neviete ako je to v tejto akvaristike? vzali by odomna ryby?lebo tie zenske mi tvrdia ze nie..ale mam bojovnice a myslim ze by o ne majitel mohol mat zaujem..alebo sa mylim?
romansk
 
Príspevky: 5
Založený: 30 Máj 2007 22:33 pm
Bydlisko: levice

Odoslaťod jozino » 07 Mar 2008 21:24 pm

tak a tato predajna je pod vodou :( dnes tam zuri poziar..pochybujem,ze evakuovali aj vtakov a ryby a plazy...konecne ked to tam zacalo ako tak vypadat k svetu,pride takato pohroma :(
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Odoslaťod marinnaa » 07 Mar 2008 22:55 pm

mne je tak strasne luto tych vsetkych zvieratiek, to ich odtial naozaj nevzali von? ked si predstavim, co vsetko tam zomrelo alebo je prinajmensom v hroznom strese :cry: :cry: :cry:
Obrázok používateľa
marinnaa
 
Príspevky: 130
Obrázky: 14
Založený: 24 Nov 2007 15:42 pm
Bydlisko: NR, obcas LV

Odoslaťod Dexter » 08 Mar 2008 08:28 am

Keby mi horela strecha nad hlavou, tiez neviem, ci by som behal so sitkom po akvarkach a evakuoval tvory (hoci aj ja ich mam veľmi rad). Neviem, na ktorom poschodi v Diturii predajna bola, ale ked sa vyhlasi požiarny poplach, je holt nutna evakuacia vsetkych osob (v Priori sa asi na pritomnost zvieratiek nemysli).
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod marinnaa » 08 Mar 2008 17:57 pm

ooo, informacia z prvej ruky.. vsetko zive prezilo, vraj su zvierata vystresovane, ale rano sa im ich podarilo vsetky odniest do bezpecia. Predajna bola v suterene a horelo nad prvym podlazim, teda strecha. Tie rybicky mali asi najvacsiu sancu prezit, horsie na tom museli byt plazy a hlodavce
Obrázok používateľa
marinnaa
 
Príspevky: 130
Obrázky: 14
Založený: 24 Nov 2007 15:42 pm
Bydlisko: NR, obcas LV

Odoslaťod marinnaa » 08 Mar 2008 19:49 pm

a operenci v klietkach
Obrázok používateľa
marinnaa
 
Príspevky: 130
Obrázky: 14
Založený: 24 Nov 2007 15:42 pm
Bydlisko: NR, obcas LV

Odoslaťod Dexter » 08 Mar 2008 19:55 pm

No inak fakt...uznajte, poziarny poplach pre rybicky. To znie trocha divne. Sak ta voda... Hehe :roll: :twisted: :lol:
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod jozino » 09 Mar 2008 10:39 am

Dexter napísal:No inak fakt...uznajte, poziarny poplach pre rybicky. To znie trocha divne. Sak ta voda... Hehe :roll: :twisted: :lol:


No hej, ale aj jedovate splodiny a voda bohvie z akeho zdroja zmiesana s hasiacou penou...skus si to dat do akva, ci sa ti rybky podakuju?? :lol:
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Odoslaťod VLADY » 09 Mar 2008 19:01 pm

Je to tragédia pre všetkých ..aj pre tie zvery ale aj pre predajcov... :cry:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod laci » 09 Mar 2008 19:03 pm

Podľa info, ktoré mám všetky živočíchy prežili :) .
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod ASCARI » 10 Mar 2008 09:29 am

Macedónsky mafián asi niekomu neulahodil...
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec


Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.