rany pri plutvach u rivulatusov



Akvarijné ryby - choroby, liečba

rany pri plutvach u rivulatusov

Odoslaťod kostros » 15 Nov 2009 12:31 pm

ak mozte prosim poradte mi cim liecit tieto rany pri plutvach,najprv to mal len jeden jedinec a to samec,myslel som ze je to asi zo subojov no potom sa zacali na tele ostatnych ryb ukazovat biele smuhy,myslel som ze je to tiez koli subojom,no ma to hlavne dominantny samec tekze to asi bude choroba,naviac sa im zacali trhat aj plutvy,ryby zeru normalne niesu vystresovane,tak neviem mam tam aj ine ryby a tie to nemaju,len akary potocne a modre,mam ich uz 4 roky a ziadnu chorobu som este v tomto akvarku nemal z coho som bol velmi rad,az teraz to asi vypuklo,nerad by som o ne prisiel lebo su to uz pekne kusky.akva mam 500l a menim 1/3 vody mesacne,voda je pekne cista ziadne zakalenie,filter som vycistil na dvakrat,najprv polovicu a o mesiac druhu.za kazdu dobru radu vopred dakujem.hladal som aj na fore no uz je tu tolko tem ze sa stoho nemozem vysomarit.ak je to uz niekde riesene poradte kde.
Prílohy
Snimka0176.jpg
Snimka0175.jpg
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Reklama

Re: rany pri plutvach u rivulatusov

Odoslaťod kostros » 24 Nov 2009 19:56 pm

taknikto?
skusil som dat bactopur 2 krat a nic,dnes som dal bactopur direct vraj je to lepsie tak uvidime,hadam to pomoze.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: rany pri plutvach u rivulatusov

Odoslaťod jojto » 27 Nov 2009 21:17 pm

Ja by som to videl na nedostatok jodu. Krmivo s dostatkom jodu a do vody sea mineral salt.
jojto
 
Príspevky: 70
Obrázky: 54
Založený: 27 Apr 2006 14:37 pm

Re: rany pri plutvach u rivulatusov

Odoslaťod kostros » 28 Nov 2009 15:06 pm

v pondelok to skusim dik za radu.
inak sa mi zda ze ten Direct pomohol este ho dam raz.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.