biela papulka u mečuna



Akvarijné ryby - choroby, liečba

biela papulka u mečuna

Odoslaťod Nosffferata » 16 Aug 2008 21:18 pm

Pred dvoma dnami som si kúpila dvoch krásnych mečunov do mojho akva. Majú biele papuľky predavač povedal že to tak majú stále ale ako tak na nich pozerám myslím že je to nejaká choroba a tak som si sadla za PC a vypadá to tak že je to nejaká bakterióza ktorá sa ťažko lieči.Nič by ma neštvalo len to že sú naozaj krásny závojnatý a že som ich vliekla až s BA konkretne s Hornabu je to možne že také obchodne centrum. Človek si mysli že je to tam na lepšiej úrovni a stane sa niečo takéto. Fakt tím ľudom nejde o to aby tie ryby mali dobrý a kvalitný život a ale ide iba o biznis o nič viac.
Nosffferata
 
Príspevky: 7
Obrázky: 12
Založený: 11 Mar 2008 23:00 pm
Bydlisko: Pieš?any

Reklama

Re: biela papulka u mečuna

Odoslaťod xDodox » 16 Aug 2008 21:37 pm

Nosffferata napísal:... Fakt tím ľudom nejde o to aby tie ryby mali dobrý a kvalitný život a ale ide iba o biznis o nič viac.

Dobré ráno ..... sorry, ale nič rozumnejšie ma nenapadlo. Je mi ich ľúto a taktiež teba, že si sa musela poučiť na vlastnej chybe. Nikdy viac nekupuj rybku/y, ktoré sa nezdajú na prvý pohľad v poriadku.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: biela papulka u mečuna

Odoslaťod Nosffferata » 16 Aug 2008 21:48 pm

Tak vieš vypadali zdravo čulo čiperno atd. keď som ich kupovala. a teraz sa to zhoršilo no neviem, snať sa mi to podari vyliečiť bola by ich vážne škoda :(
Nosffferata
 
Príspevky: 7
Obrázky: 12
Založený: 11 Mar 2008 23:00 pm
Bydlisko: Pieš?any

Re: biela papulka u mečuna

Odoslaťod SoRex » 17 Aug 2008 23:41 pm

Toto je velmi typické onemocnění živorodek, především xif a gupek - Flexibacter. Celkem úspěšně se dá léčit FungiStopem, GeneralTonicem nebo metylenovou modří.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.