Afrika spolu s amerikou



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Afrika spolu s amerikou

Odoslaťod Zet » 25 Feb 2009 12:08 pm

Zdravím chcel by som poprosiť o radu? Mám 350l akva a v ňom tri Cyphotilapia frontózy tri oceláty jeden párik pseudotropheus crabro jeden párik Cyrtocara moori a jeden Synodontis. ryby majú veľkosť cca 10cm. viem, že je to neobviklá kombinácia. Chcem sa opýtať či bude moje akva prerybnené keď ryby dosiahnu svoju štandartnú veľkosť v dospelosti a či sa budú znášať tieto druhy rýb aj v dospelosti. ďakujem
Obrázok používateľa
Zet
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Feb 2009 11:25 am

Reklama

Odoslaťod Aaron » 25 Feb 2009 14:22 pm

z crabra nemas parik kedze ide o haremovu rybu :idea: ale viem ako si to myslel :) no pravdu povediac mas male akva.. rozhodni sa len pre jeden druh bo ked ti dorastu tak sa budu tlacit.. cyphotilapie maju kolo 30cm a aj ocelati, cyrtocary neviem a crabro ma 20cm takze to by v tvojej 350l boli ako v plechovke. a tak ci tak by som pre ne volil aj vacsie akva.. kolo 500l minimalne..
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: Afrika spolu s amerikou

Odoslaťod Zet » 25 Feb 2009 15:13 pm

Aron máš pravdu.Ja som na počiatku chcel založiť kva len s Cyphotilapia frontóza a ocelátov, no vyvinulo sa to tak ako to je teraz. V tedy keď som akva zakladal bolo tam toho málo, vizuálne veď vieš ako to myslím ale časom to budem musieť určite zredukovať a nechám tam len tie druhy aké som plánoval na začiatku. Dík
Obrázok používateľa
Zet
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Feb 2009 11:25 am

Odoslaťod Dušan Sivák » 25 Feb 2009 15:24 pm

zet , prosim ta , prave ocellatusy a frontosy do tak maleho akva nepatria, alebo im zabezpec minimalne raz tak velke akva ,- alebo ich podaruj, aj tak ich povaha je natolko rozdielna , ze ich spoluzitie v dospelosti by bolo velmi problematicke
Dušan Sivák
 
Príspevky: 236
Obrázky: 29
Založený: 18 Aug 2008 20:29 pm
Bydlisko: dolna suca

Odoslaťod arkon » 25 Feb 2009 17:33 pm

ked uz by som sa rozhodoval ktore ryby nechat, tak by som nechal ocelatusov. su sice velke ale nie plache a menej narocne na priestor a vodu.
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Afrika spolu s amerikou

Odoslaťod Zet » 26 Feb 2009 08:58 am

V prvom rade Vám všetkým ďakujem za svoje názory. Rozhodnem sa asi pre oceláty, lebo ako povedal Arkon je to síce veľká ryba ale správa sa ináč ako ostatné druhy čo v akva mám, je taká zvedavá všetko ju zaujíma je pekná a nie je plachá. Zatiaľ mám dva druhy 2x pávie očko a 1x albína v konbinácii s červenou. Týmto by som sa chcel ešte opýtať či nebude vadiť, že budem mať v akava viac druhov oclátov a koľko by som ich mohol dať do 350L akva. Dík
Obrázok používateľa
Zet
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Feb 2009 11:25 am

Odoslaťod arkon » 26 Feb 2009 09:33 am

Mas len jeden druh akurat rozne formy. Uz by som ich tam viac nedaval. 3 su akurat. Ked das prec afriku mozes dat nejaky parik stredoamerickych, pripadne sumce a bude to fajn. Nezabudni ale na filtraciu.
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.