kde sa stala chyba...jedna choroba za druhou



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: kde sa stala chyba...jedna choroba za druhou

Odoslaťod spay02 » 12 Feb 2010 10:10 am

katkah napísal:Potrebovala by som poradit: kupili sme akvarko 63 l nejake rastlinky ohrievac filter vzduch a boli pri nom aj easy balance a aqua safe.....zapli sme všetku techniku, pridali chemikalie a po 3 dnoch ryby (gupky). po dalsich 4 dnoch dalsie(gupky a prisavniky) . Dalsi tyzden bolo vsetko ok ale potom som zbadala biele bodky, len na gupkach o ktorych som predpokladala ze ide o krupicku. Chcela som kupit costapur ale nezohnala som ho a nechcela som liecbu odkladat tak som kupila akesi ine "liecivo" zvysila teplotu na 29 pridala sol....ryby co mali 2-3 bodky su uz uplne v poriadku ale 3 samcekovia z prvej varky su sama bodka. Liecbu som zopakovala s tym istym pripravkom ale na druhy den som zohnala costapur, kupili sme 22 l akvarko ako karantenu...zalozili sme ho bez rastlin, strku...len technika pridali costapur a prelozili tych troch. Bodkiek je po 2 dnoch zjavne menej ale na jednom som zbadala nieco, co sa podla obrazkov podoba bakterialnemu rozkladu plutiev. Zajtra idem 100 % kupit bactopur len neviem ako to urobit lebo by mali este dostat minimalne jednu davku costapuru a neviem ci to mozem skombinovat. krupicke este celkom nezmizla a neviem dost dobre posudit, comu by som mala dat prednost. Plutvy ma zle len jeden z tych troch. Cistim 1 krat do tyzdna....a hlavne by som chcela nejak prist na to kde sa stala ta zasadna chyba. Dakujem za kazdu radu.


ahoj mne sa stalo nieco podobne 1 gupka ochorela .zacal jej ciernet chvost, a zacala sedavat po dne .uz zomrela. :dead: :(
spay02
spay02
 
Príspevky: 3
Obrázky: 0
Založený: 09 Feb 2010 21:08 pm
Bydlisko: michalovce

Reklama

Re: kde sa stala chyba...jedna choroba za druhou

Odoslaťod katkah » 13 Feb 2010 17:03 pm

martin_s napísal:Ovela dolezitejsia nez liecba je prevencia, cize vytvorit take podmienky aby sa riziko ze ryby ochoreju uplne zminimalizovalo. To znamena obmedzit faktory, ktore prispievaju k znizeniu imunity ryb (stres, zla kvalita vody, vyrazne kolisanie teploty vody, atd.), nove ryby, najmä ak pochadzaju z neznameho zdroja, dat do karanteny nez ich vypustis do spolocenskeho akva, ziove krmivo pouzivat iba z overeneho a kvalitneho zdroja (pripadne pred krmenim mozes napr. nitenky este preplachnut okrem cistej vody aj vo vode s troskou FMC - menej nez je doporucena davka na liecenie) a pod.



jasne....larvy komarov...moze byt ze tymi som to tam zaniesla? Ale mrazene. fmc.....to je nejaka skratka, ci? Apropo tie posledne dve potvorky este ziju ale vyzeraju dost zle, sice pohybuju sa dobre reaguju tiez zeru ako besne a vobec spravaju sa ako keby nic, len su skarede.....costapur 0 bodov asi uz bolo neskoro...nepohlo sa to ani o mm. Co takto malachitova zelen? To bude asi hop alebo trop ale fakt uz neviem co. Asi som to cele pokazila tym lacnym pripravkom ktory som davala na zaciatku kym mali len par bodiek, plus kratko zalozene akvarko a mrazene larvy...
katkah
 
Príspevky: 27
Založený: 30 Jan 2010 19:58 pm

Re: kde sa stala chyba...jedna choroba za druhou

Odoslaťod katkah » 13 Feb 2010 23:02 pm

inak....ako najrychlejsie a najhumannejsie dorazit rybu.....lezi na dne a nevie udrzat ani rovnovahu...mam pocit ze uz je to v prd.....
katkah
 
Príspevky: 27
Založený: 30 Jan 2010 19:58 pm

Re: kde sa stala chyba...jedna choroba za druhou

Odoslaťod katkah » 14 Feb 2010 01:28 am

no nic :( pre tentokrat to mame vsetci za sebou ale zvlastne je ze posli tak, nejak cudne...vyzeralo vsetko ok, aj pri krmeni a zrazu lahli na dno, este 2 - 3 krat skusili vyplavat hore, potom padli na bok a bolo po vsetkom. Male akva co bolo pouzite na karantenu treba nejak vydezimfikovat? Ak ano cim? Lebo mam asi 15 malych tak by som ich tam popripade dala zatial dala kym podrastu....asi im tam bude kus lepsie ako v tej sietke....alebo vydrzia? dnes som po cisteni skusila 3 tyzdnove vypustit do akvarka ale tie stare jezibaby sa do nich hned pustili tak by som ich este nejaky cas nechala bokom....len nech ich zase nezabijem chuatka
katkah
 
Príspevky: 27
Založený: 30 Jan 2010 19:58 pm

Re: kde sa stala chyba...jedna choroba za druhou

Odoslaťod Tomas54 » 14 Feb 2010 12:23 pm

preplachni ho slanou vodou
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: kde sa stala chyba...jedna choroba za druhou

Odoslaťod Volodus » 14 Feb 2010 14:47 pm

katkah napísal:Co takto malachitova zelen?

Zloženie: 100 ml sera costapur impr. obsahuje:
formaldehydový roztok 5,95 g
malachitový oxalát 0,18 g
Aqua purifica ad 100,0 ml
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kde sa stala chyba...jedna choroba za druhou

Odoslaťod katkah » 28 Apr 2010 18:26 pm

tak som tu zase...nikde neviem najst odpoved tak skusim este tu. Gupke najprv opuchlo lave oko...prelozila som ho do karanteny a dala Sera Bactopur, (karantenu mam len 20 l akvarko bez rastlin a filta, len vzduch, ohrievanie a 1 ukryt) to bolo v piatok. Od vcera nezerie, a odo dnes ako keby sa stratila aj zrenicka....uz tam ma len ciernu hrcu a lezi na dne. nevie niekto co by to mohlo byt a co na to pouzit?
katkah
 
Príspevky: 27
Založený: 30 Jan 2010 19:58 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.