kosticka v krku



Akvarijné ryby - choroby, liečba

kosticka v krku

Odoslaťod Vlado21 » 16 Nov 2010 22:58 pm

Stretli ste sa uz s niecim takymto? Rozhodol som sa trocha prikrmit SAE a Otikov rastlinnou stravou. Vybral som tablety od JBL - NovoFect (pre rastlinozrave akvarijne ryby):
http://www.jbl.de/factmanager/factmanag ... 4700_1.jpg
Pustilo sa do nich s chutou cele osadenstvo akva, okrem Otikov, ktori su dost plachi a do tej mastenice okolo tablety (teda 2 polovic v opacnych kutoch akva) nemali odvahu sa pridat. Problem bol, ze v tej tablete bolo aj nieco dlhe (asi 2-3 mm) tenke a uviazlo to v krku ubohej neonky. Vyzera to ako kus slamy. Ako zlozenie krmiva vyrobca udava: zelenina, obilniny, rastlinne suroviny, rybie maso a vedlajsie produkty z ryb, kvasnice, rastlinne bielkovinove koncentraty, riasy a korovce.
Neonka sa tvari, ako by si to nevsimala, ale mam o nu obavy. Ak by jej ta "slama" :evil: neodpadla do zajtra sama, asi sa ju budem musiet vylovit a vybrat jej to opatrne pinzetou... :(

"Rastlinne" tablety od JBL az do odvolania zakladam do archivu.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: kosticka v krku

Odoslaťod palo9167 » 16 Nov 2010 23:57 pm

ta neonka je jak bomba.Este trochu a streli.Neprekrmujes ryby trochu?
Mne kedysi davno zozral sumec zraloci kamen cca 4mm zo substratu. :angel: Do pol hodky bol hotovy. :dead:
Chcem tym povedat ze ked sa ma nieco stat tak sa stane.Kludne si mohla namieto toho najst nieco ine.
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: kosticka v krku

Odoslaťod Vlado21 » 17 Nov 2010 00:23 am

Napraskala sa z tej tablety, ktoru okusovali spolu s nou vsetky ryby. V tomto pripade je jedno ci to bola stvrtka tablety alebo cela. Podstatne je co obsahovala a to ma celkom zarazilo. :x Kazdopadne, tablety od JBL su v "karantene", krmit budem opat len klasicky: vlockami a obcas hnedym "bielkovinovym" praskom (z akva burzy) a mrazenym spenatom/zihlavou... asi sa este poobzeram po cistej Spiruline, ta dufam podobnu "slamu" a kusky ryb neobsahuje...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.