Bojovnica a mrenka padaju ku dnu



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Bojovnica a mrenka padaju ku dnu

Odoslaťod roman15 » 27 Sep 2011 20:34 pm

prosím o informácie včera som musel izolovať samicu bojovnice pestrej a dnes mrenku štvorpruhovú lebo bojovnica mala nafúknutu pravú stranu brucha a farbu do červena a padala stále ku dnu, občas sa rozplávala, ale plávala (vlastne sa točila ako torpédo) nekoordinovane a dnes zas mrenka, ak zastane tak ide hneď papuľov smerom ku dnu ako keby ju chcelo prevrátiť na chrbát ale plutvami hýbu ako zdravé ryby pri plávani, mrenka zatiaľ nemá nafúknute brucho.
roman15
 
Príspevky: 2
Založený: 27 Sep 2011 20:23 pm

Reklama

Re: prosim o informácie

Odoslaťod martin_s » 27 Sep 2011 20:43 pm

napis viac informacii o akva
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Bojovnica a mrenka padaju ku dnu

Odoslaťod dedojozef » 27 Sep 2011 20:54 pm

http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
Možno ti to pomôže pri identifikácii alebo aspoň budeš vedieť aké príznaky si všímať.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Bojovnica a mrenka padaju ku dnu

Odoslaťod neva » 27 Sep 2011 22:20 pm

že by - otrava amoniakem (čpavkem) NH3 - Ryby nekoordinovaně trhavě plavou, klesají ke dnu a nakonec hynou udušením. Nebezpečí hrozí hlavně u zásadité vody, při narušeném či dostatečně nezaběhlém procesu odbourávání dusíkatých látek
neva
 
Príspevky: 199
Obrázky: 13
Založený: 29 Mar 2009 16:24 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Bojovnica a mrenka padaju ku dnu

Odoslaťod martin_s » 27 Sep 2011 22:43 pm

neva toto napadlo aj mna, preto som sa pytal na viac info o akva. Mohlo by ist aj o otravu NO2, pripadne ine otravy.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Bojovnica a mrenka padaju ku dnu

Odoslaťod neva » 27 Sep 2011 22:49 pm

Tak neako možno zajtra sa dozvieme viac info
neva
 
Príspevky: 199
Obrázky: 13
Založený: 29 Mar 2009 16:24 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Bojovnica a mrenka padaju ku dnu

Odoslaťod roman15 » 27 Sep 2011 23:17 pm

Ryby neplávali trhavo /bojovnica už doplávala/ alebo nejako zvláštne ale kľudne, bojovnica sedela na dne a v rastlinách ako zvyčajne ale keď plávala dopredu tak sa točila okolo vlastnej osi ako torpédo a na mrenke to badať len keď zastane a hneď ju papuľou otočí smerom ku dnu a pláva na mieste zvyslo. Badal som zmenu len v miernom vyblednutí farieb ale nie drasticky, bojovnica mala ešte nafúknute brucho na pravej strane mrenka zatiaľ nie. Akvárium mám založené mesiac a mám problémy so zelenými riasami na skle a na rastlinách mám niťové riasy, rastliny najprv zčernali a potom sa začali akoby rozpadať sa. Akva má 150 L a mám 26 ks do 5 cm rybiek.
roman15
 
Príspevky: 2
Založený: 27 Sep 2011 20:23 pm

Re: Bojovnica a mrenka padaju ku dnu

Odoslaťod luko36 » 28 Sep 2011 07:52 am

uf uf, filtrovanie mas ako zabezpečene? 26ks ale to nestaci takto napisat, popis ake druhy v akom množstve, ked chces pomoct musis dať čo najviac info o tvojom akve, najlepsie sem hodit foto. vypada to aj na zle osvetlenie to s tou riasou, odporucam zohnat si mrenky siamske 2ks max. tie ti velmi pomožu. ale riasi na skle musis cistit sam priebežne, su na to škrabky magneticke, ja použivam radšej staru kreditku. vodu menis ako casto a v akom množstve?
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Bojovnica a mrenka padaju ku dnu

Odoslaťod martin_s » 28 Sep 2011 11:20 am

V prvom rade treba odstranit pricinu vzniku rias, ich mechanicke odstranovanie, alebo odstranovanie za pomoci ryb je iba odstranovanim nasledkom. To ze sa riasy rozmahaju svedci o nadbytku zivin, najmä dusikatych latok, co by mohla byt aj odpoved na to aka je pricina ochorenia spominanych ryb.

roman15 popis este ake druhy ryb mas v akva, ake a kolko rastlin, ako robis udrzbu akva. Pripadne pridaj fotku.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.