Gurama bozkavajuca [Helostoma temmincki]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Gurama bozkavajuca [Helostoma temmincki]

Odoslaťod IvanaL » 25 Sep 2023 14:03 pm

IMG_4337.JPG
Prikladám rýchle foto akva. Je v procese, uvidím ktoré rastlinky sa chytia, poprípade dosadím iné ale objem zelenej hmoty by som rada zachovala. Konečná osádka by mala byť to čo tam už je, t.j. 8 SAE, 10 otíkov, 2 molucké krevety, asi 20 rôznych slimákov. Plus by som dokúpila 2 gary, 2 thajské prísavky, 10 japoník a 6 gurám bozkávajúcich. Môžem poprosiť o názor k tomu počtu gurám? Ďakujem
IvanaL
 
Príspevky: 136
Obrázky: 0
Založený: 29 Júl 2023 18:29 pm
Bydlisko: Komárno

Reklama

Re: Gurama bozkavajuca [Helostoma temmincki]

Odoslaťod j » 25 Sep 2023 14:40 pm

No máš tam slušnú zvesku živočíchov.
Ale k veci:
Gurama bozkávajúca je jednou z najväčších gurám, to by si potrebovala väčšie akvárko. Nehovoriac o tom že už si ani nepamätám kedy som ich naposledy videl niekde v ponuke.
Skús si pozrieť nejaké menšie druhy: https://rybicky.net/atlasryb/slovensky/g
Najčastejšie sa predávajú šedé a perleťové.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Gurama bozkavajuca [Helostoma temmincki]

Odoslaťod IvanaL » 25 Sep 2023 17:58 pm

Ďakujem. Je to príliš? Snažila som sa nemiešať kontinenty a držať sa viac-menej Ázie a zároveň keďže nemám CO a musím svietiť na červené rastliny, asi budem bojovať s riasami, tak som hľadala šikovné rybky. Tak teda idem ďalej hľadať.
IvanaL
 
Príspevky: 136
Obrázky: 0
Založený: 29 Júl 2023 18:29 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Gurama bozkavajuca [Helostoma temmincki]

Odoslaťod j » 26 Sep 2023 06:16 am

S tými otíkmi si sa do Ázie moc nestrafila ale použila si slovko "viac-menej", takže OK.
Poznámka - myslím že ani najväčšia armáda "čističov" ti neudrží nezariasené akvárko, pokial tam nebude tá správna rovnováha (svetlo, množstvo rastlín, správny mix živočíchov, starostlivosť).
Ešte by ma zaujímalo či tie 2 zamýšlané thajské prísavky nie sú to isté ako tie SAE čo už máš. Moc sa v týchto potvorkách neorientujem.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Gurama bozkavajuca [Helostoma temmincki]

Odoslaťod vincent van gogh » 26 Sep 2023 10:46 am

j napísal:Ešte by ma zaujímalo či tie 2 zamýšlané thajské prísavky nie sú to isté ako tie SAE čo už máš. Moc sa v týchto potvorkách neorientujem.

OT :

Dovoím si odpovedat. Nie sú. Prísavka thajská (Gyrinocheilus aymonerieri) je špeciálna čelad prísavkovitých, 15-25 cm , v akváriu nerozmnožitelná, na chov pomerne náročná ,preto aj zriedkavo, rsp. menej chovaná a jedna s najrýlchejších rýb.

Mrenka siamská (Crossocheilus siamensis) 10-15cm z čelade kaprovitých je naopak často chovaná a dobre nám známa to firma. Môže sa zamieňať za Mrenku jednopruhovú, ale typický tmavý pruh ju - okrem iných jasných faktorov - spolahlivo indetifikuje .....aj od Prísaviek thajských, ktoré sú nevýrazne šedo-olivové, alebo (aj) také žiarivo citronovo žlté.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1684
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Gurama bozkavajuca [Helostoma temmincki]

Odoslaťod IvanaL » 26 Sep 2023 22:30 pm

Ano, tak nejako som si to o nich načítala:).
IvanaL
 
Príspevky: 136
Obrázky: 0
Založený: 29 Júl 2023 18:29 pm
Bydlisko: Komárno

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.