Infinity



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 29 Sep 2023 20:47 pm

Po nasypani substratu som pridal nejake tie detaily. Je tam este stale par veci, ktore musim doriesit, ale ako prvy nastrel to celkom ujde.
Prílohy
IMG_20230830_205850-01.jpeg
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Reklama

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 29 Sep 2023 20:49 pm

Nadrz sla 7 dni len s filtrom, ktory mal za sebou cca 5 mesiacov zabehu. Po uplynuti 7 dni som vytiahol vsetku vodu a nasadil rastliny:
Hemianthus callitrichoides "Cuba"
Microcarpaea minima
Riccardia sp. "chamedryfolia"

Po dalsich dvoch dnoch som pridal ryby, menovite Razbora hengeli zhruba 20 kusov. Momentalne tam plava cca 50 kusov rovnakeho plemena.
Akvarium teda zatial vyzera takto, aj ked uz ho zacina chytat hneda riasa a uz aj Cuba zistila, ze je pod vodou. Teraz je to o trpezlivosti.
Prílohy
AB.jpg
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Infinity

Odoslaťod vincent van gogh » 01 Okt 2023 16:06 pm

Pecka! Tie dragony vedia byť teda efektné, pokial si nekonkurujú s inými dekoráciami. Super. Tu je to jasne vidiet.
Až teraz som si všimol, že máš fotku aj na predchádzajúcej strane..hihi ,aj ked som si to vôbec nevšimol , nebránilo mi to zobrat farbičky a trochu sa pohrať....ved volebná noc bola všelijaká, ale hlavne dlhá.

Nie je vela čo vytknút, ani menit, ani nič....aj to ,ako a v akej výške (a podobne) máš uložené kamene vlavo a ten špičák vpravo ,má svoju logiku. Je to len taká moja úvaha.

Ten kamen úplne napravo, čo sme označili ako 1, sa mi zdá stále nejaký nepatričný. Hlavne tá špička. A potom tá kompozícia vlavo. V tom surovom nástrele ešte ako tak, ale po zasadení rastlín a vypustení vzduchu mi to tam až tak nepasuje. Takto nejako to som chcel napísat ako prvú reakciu. Potom si hovorím, že to je také efemerné, tak to radšej nakreslím, že čo mám na mysli.

To červené akože von.
Prílohy
copz.JPG
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1684
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Infinity

Odoslaťod vincent van gogh » 01 Okt 2023 16:11 pm

A potom si hovorím, že to furt nie je ono a že to chce viac vizuálu.

Tak sú dokonca dve , nazvyme ich trebárs odlahčené varianty. Možno ten "B" variant je viec Infinity. Ale ako hovorím, bral som to ako fajn zábavku pri včerajšom ponocovaní.
Prílohy
20231001_135233.jpg
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1684
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Infinity

Odoslaťod JozefSC » 01 Okt 2023 16:23 pm

B je lepšia varianta z tých nákresov za mňa teda, ešte by som dvihol soil mierne.

Pamätám že v dojo tá ľavá strana bola iná trochu viac agresívnejšia čo nebolo vôbec zle.

Každopádne tá ľavá je trochu "flat" niečo by chcelo zmeniť.
Naposledy upravil JozefSC dňa 01 Okt 2023 16:26 pm, celkovo upravené 1 krát.
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: Infinity

Odoslaťod vincent van gogh » 01 Okt 2023 16:25 pm

A ešte jedna vec. Som zvedavý na tú Microcarpaea minima.....to je velmi zaujímavé a potom tá skala vpravo.

To som si nemohol pomôcť , to je jasný praveký oný....dinotvor. :)
Prílohy
DSCN9925.JPG
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1684
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 02 Okt 2023 10:54 am

Vincent, vdaka za skice. Vzdy som potajme dufal, ze mi raz jednu nakreslis. Vdaka za navrh, urcite to zakomponujem pri dokladani skal.
Kazdopadne tu lavu stranu vzadu bude treba dorobit, co vlastne je aj v plane.
Momentalne vsak do toho nechcem rypat, pretoze Cuba z kelimka nemala nic moc korene a drzi tam len silou vole, aj ked som sa snazil, aby dobre bolo.
Urcite dvihnem aj ten soil vzadu, ako hovori Jozef. Zaujimave, ze ste vsimli presne tie veci co ja.
Na obrazku je Microcarpaea minima z dalsieho mojho akvaria. Rastie krasne nahusto. Taka vsestranna rastlina do zadnej casti akva. Odkukal som ju od Stevena Chonga.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.