začiatočnícka 300-vka



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: začiatočnícka 300-vka

Odoslaťod lubosmihula » 26 Nov 2023 23:33 pm

Čím väčšie akvarium, tak tým menej časté výmeny vodu sa odporúčajú. Ja mením každé dva týždne a niekedy aj viac. A naozaj, niekedy menej je viac.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Reklama

Re: začiatočnícka 300-vka

Odoslaťod IvanaL » 28 Nov 2023 11:56 am

Včera som videla guramu modrú v akcii, ako zo skla v malom akva zozobla minislimáka-vodniaka:) Krásne a užitočné rybky:)
IvanaL
 
Príspevky: 136
Obrázky: 0
Založený: 29 Júl 2023 18:29 pm
Bydlisko: Komárno

Re: začiatočnícka 300-vka

Odoslaťod IvanaL » 28 Nov 2023 21:22 pm

nepatrí to sem, viem, no kto iní, ak nie akvaristi by to mali v prvom rade pochopiť..
Nikdy by som nedovolila, ak to viem ovplyvniť, aby niektorá z mojich akvarybiek prežívala tradičné slovenské Vianoce ako vianočný kapor..
P.S: Nikomu neberiem podkovičku z taniera, no nemusí byť plná adrenalínu a ďalších stresových hormónov z prežitej dlhodobej bolesti a strachu. Kratší spracovateľský reťazec =kvalitnejšie mäso.

https://www.kapriepeklo.sk/#podpis
IvanaL
 
Príspevky: 136
Obrázky: 0
Založený: 29 Júl 2023 18:29 pm
Bydlisko: Komárno

Re: začiatočnícka 300-vka

Odoslaťod IvanaL » 30 Nov 2023 16:22 pm

..nechápem ako sa tam ocitli - hniezdo staval na opačnom konci akva
Prílohy
IMG_5088.JPG
miminká
IMG_5089.JPG
Frajer Modrák je tatko:)
IvanaL
 
Príspevky: 136
Obrázky: 0
Založený: 29 Júl 2023 18:29 pm
Bydlisko: Komárno

Re: začiatočnícka 300-vka

Odoslaťod lubosmihula » 02 Dec 2023 17:10 pm

O tých kaproch, pochytil som sa s jedným "rybárom" a vysvetlil mu, že tie háčiky ich bolia. Lebo, že on rybu chytí a pustí. Tak mu vravím, že mu dám háčik do jeho gamby a potom vytiahnem. Podľa očakávania nepochopil... Karma si ťa nájde vravím mu. Ľudská hlúposť nemá hraníc a na Slovensku zvlášť.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: začiatočnícka 300-vka

Odoslaťod IvanaL » 02 Dec 2023 19:57 pm

Svätá pravda. Je to komplikovaná téma, zrejme závisí od individuálneho EQ, aby to človek pochopil.. Keby tak kapry vedeli plakať ako pes či prasa, veľa by to zmenilo. Žiaľ sú nemé. Vidíme iba to, čo vidieť chceme.
Dnes som očarená, bola som svedkom "vyikrenia" gurám, a to hneď dvakrát. Prvý krát to bolo očividne intenzívnejšie a aj ikier bolo viac. Vôbec to nebolo, ako som čítala. Nikto nepadol ku dnu ani nerozdýchaval pri hladine.
Celý deň sa jedna z Favoritiek lepila na Modráka. Aj farbu zmenila, akoby jej stmavlo žíhanie na tmavšie modro a zmizli čierne bodky. No a Modrák vyzerá ako atrament, nádherne sa vyfarbil.Občas samičku odohnal, ale v zásade sa väčšinu poobedia "túlili", lebo už tie "prvé" mladé spred pár dní tak nestráži. Potom sa zrazu zamotali, boli ako jedna gulička, ktorá sa triasla. Normálne vo vode na mieste kmitala ako pod elektrickým prúdom a z guličky vyleteli ikry. Modrák okamžite samičku odohnal. Úžasný zážitok.
Len neviem,ako vymením vodu, zrovna som zajtra mala v pláne.
Ako dávaš Colour Fe+ ? Ja som si tak rozmyslela, keďže je tam aj fosfor, že radšej budem opatrne dávať denne. Ak je 100ml na 200l, tak dávam 9ml denne - t.j. 6 strekov (jeden má 1.5ml, odmerala som si to). Za týždeň to je 63ml. Rataj neuvádza časový interval,iba že treba merať koncentráciu. To sa mi nechce, tak skúsim takto a uvidím, čo to spraví. Predtým som dávala denne iron od seachemu, tak ak sa niečo zmení, budem to sledovať.
Kryptokoryna flamingo sa neujala a jedno lekno nejako živorí. Možno k nemu skúsim doplniť tabletu do dna. Ale dokúpila som si ďalšie microsorum. To je na istotu. Len som ho položila na dno, vôbec som ho neuväzovala a páči sa mu to :). Pistie priebežne vyhadzujem, nechávam iba na zatienenie a teraz pre Modráka kvôli malým. Nech sa mi neuštve.
Prílohy
IMG_5136.JPG
Modrák pri hniezde
IMG_5131.JPG
"volne položené" microsorum
IvanaL
 
Príspevky: 136
Obrázky: 0
Založený: 29 Júl 2023 18:29 pm
Bydlisko: Komárno

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.