nastrbene sklo



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

nastrbene sklo

Odoslaťod Kačenka12 » 03 Sep 2006 22:25 pm

Chcem sa opýtať, či mi niekto poradí ohladne môjho akvárka. Mám asi 320l akvárko (dostala som ako dar), a pri čistení som si všimla naštrbené sklo pri spoji asi centimeter široké a 2 - 3 mm hlboké, hrúbka skla je 1 cm. Môžem sa pustiť do založenia, alebo to praskne?
Kačenka12
 
Príspevky: 5
Obrázky: 6
Založený: 03 Sep 2006 22:13 pm

Reklama

Re: Prosím o radu

Odoslaťod snake » 03 Sep 2006 22:56 pm

To je diskutabilne posudzovat takto. Chcelo by to aspon foto. Teoreticky by prasknut nemalo a ani sa cele rozlepit. /pokial je spravne zlepene/.
Ta plocha spojov okolo poskodenia ma dostatocne velku pevnost, aby to udrzalo.Skor by mohol byt problem v netestnosti.To by sa dalo esegantne vyriesit akvar. silikonom a to poskodenie nim pretriet z vonkajsej strany hrubsou vrstvou, ako ked sa opravuju sadrou rohy na stene. Dobre by potom bolo niekde na dvore, alebo na balkone ho napustit a odskusat. Aspon ja to tak bezne robievam, ked reparujem akvaria.. Druha moznost /drahsia/ vymenit poskodenu tabulu.
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: nastrbene sklo

Odoslaťod Kačenka12 » 04 Sep 2006 19:13 pm

Ďakujem za radu, pokúsim sa urobiť nejakú tú fotku. Možno zajtra by sa to podarilo. Aj tak ma to potešilo, že to nie je až také hrozné. Bála som sa, že mi to akvárko bude na nič.
Ešte raz dík
Kačenka12
 
Príspevky: 5
Obrázky: 6
Založený: 03 Sep 2006 22:13 pm

Re: nastrbene sklo

Odoslaťod Macadlo » 04 Sep 2006 20:37 pm

To foto urcite pomoze a potom Ti uz poradime co s tym hlavne je aby sme presne vedeli o aky druh poskodenia ide a to zistime jedine z fotky
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: nastrbene sklo

Odoslaťod Kačenka12 » 05 Sep 2006 18:51 pm

Posielam tú fotku, ale ospravedlňujem sa, lebo fotka je robená len mobilom. Dúfam, že tam niečo uvidíte, pokúsim sa ešte digitálom, keď zoženiem.

Obrázok

Obrázok
Kačenka12
 
Príspevky: 5
Obrázky: 6
Založený: 03 Sep 2006 22:13 pm

Re: nastrbene sklo

Odoslaťod Macadlo » 05 Sep 2006 21:07 pm

Z toho co som videl by som povedal ze bude stacit z vnutra aj z vonku pretriet 1 mm vrstvou priesvitneho silikonu a malo by to stacit ale ozaj by sa sikla trochu lepsia a hlavne aspon trochu vacsia fotka a este ak by sa dalo tak z viacerych uhlov
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: nastrbene sklo

Odoslaťod Kačenka12 » 05 Sep 2006 22:29 pm

Pokúsim sa
Kačenka12
 
Príspevky: 5
Obrázky: 6
Založený: 03 Sep 2006 22:13 pm

Re: nastrbene sklo

Odoslaťod snake » 06 Sep 2006 12:20 pm

Z vonku to staci nejakou stierkou pretret plosne silikonom, poriadne povtlacat do kazdej sparky aby sa to vyplnilo a mas pokoj..Z vnutra by som silikon nedaval/ je to zbytocne a len to bude spatit/, pokial je poskodenie z vonkajsej strany a zasahuje len tri mm do lepeneho spoja..
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: nastrbene sklo

Odoslaťod Kačenka12 » 06 Sep 2006 17:39 pm

Poslala som ďalšie fotky, už by mali byť trochu lepšie.
A keď som to dnes fotila, všimla som si ako keby sa v spoji tvorili bublinky, neviem(na tej jednej fotke je to trochu vidieť). Doteraz to tam nebolo, nemôže to byť tým, že som to riadne čistila a začalo to nejak pracovať? Alebo to tak má byť? Je to pozdĺž celého spoja - môže to byť silikón?
Ďakujem

Obrázok
Kačenka12
 
Príspevky: 5
Obrázky: 6
Založený: 03 Sep 2006 22:13 pm

Re: nastrbene sklo

Odoslaťod Macadlo » 06 Sep 2006 18:57 pm

snake napísal:Z vonku to staci nejakou stierkou pretret plosne silikonom, poriadne povtlacat do kazdej sparky aby sa to vyplnilo a mas pokoj..Z vnutra by som silikon nedaval/ je to zbytocne a len to bude spatit/, pokial je poskodenie z vonkajsej strany a zasahuje len tri mm do lepeneho spoja..


Plne suhlasim
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: nastrbene sklo

Odoslaťod Ceco » 07 Sep 2006 09:27 am

No neviem... Ja osobne by som to pri objeme 320 litrov neriskoval. Vymenit tabulu, nanovo zlepit a budes kludnejsie spavat.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: nastrbene sklo

Odoslaťod thomas111 » 07 Sep 2006 09:46 am

Ja by som povedal ze tu ide o tvoj pocit bezpecnosti. Ked chces mat srdce napokoji tak pocuvni Ceca. Ale podla mna ho mozes mat napokoji aj ked pocuvnes Macadla. Len stale budes mat blby pocit ze sa moze nieco stat iked sa nic stat nemusi.
Ja osobne by som to riskol s tym silikonom. Podla mna sa nemas coho bat...
Drzim palec
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: nastrbene sklo

Odoslaťod Stepan » 08 Sep 2006 11:10 am

Jak je to akvárium vysoké? Vypadá dost vysoké a úzké... vypadá že má nevhodný tvar, jak pro ryby, které by uvítaly delší a širší akvárko, aby měli prostor na plavání, tak pro rostliny, které můžou trpět nedostatkem světla. Mě samotnému se takové úzké akvárium taky nelíbí...

Navíc ten silikon vypadá nazelenalý - prorostlý řasami. Jestli je navíc sklo naprasklé (?), tak je jediné řešení - nepoužívat ho. Je to škoda, bylo by super mít akvárium zadarmo, ale tohle vypadá nebezpečně a navíc má ten nevhodný tvar. Já bych ho rozřezal a skla použil na výrobu menšího (menších) akvárií...
Stepan
 
Príspevky: 36
Založený: 05 Sep 2006 07:38 am

Re: nastrbene sklo

Odoslaťod Miko.B » 18 Sep 2006 17:01 pm

moja rada mne sa to stalo s akvariom objemu 220l a nevedel som ci tam mam dat ryby alebo nie a dal som a asi po tyzdni mi akvarium prasklo a poviem ti to bola spust ale bol som doma tak nastastie som aspon rybky zachranil a na tvojom mieste by som tu tabulu VYMENIL
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: nastrbene sklo

Odoslaťod janko » 19 Sep 2006 22:53 pm

Ja pridám svoju skúsenosť , niesli sme 600-vku po schodoch v rod. dome a museli sme ho postaviť , aby sme ho mohli stočiť do dverí a ako sme ho položili na dlažbu , tak sa vlastnou váhou odštiplo z jedného spoja časť skla podobných ozmerov ale z vonku.pretrel som to asilikónom a dodnes je to O.K.Hrúbka skla je 10 mm.
Takisto som sa obával , že 10 mm sklo nestačí , hlavne manželka nemohla spávať (465 litrov vody a plávajúce podlahy v celom dome nie sú ideálna kombinácia!),dal som spoje podlepiť zvnútra tenkým pásom 10mm skla navyše , celé dno ,čo tak to urobiť aj v tvojom prípade ale na bočnom spoji , hmm?
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.