Julid. transcriptus vs. Altolamprologus calvus



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Julid. transcriptus vs. Altolamprologus calvus

Odoslaťod trimm » 15 Aug 2006 21:49 pm

Plánujem do svojho 130 L akvária poriešiť nejakú Tanganiku. Chcem sa opýtať skúsenejších chovateľov, aké majú skúsenosti s kombináciou Julidochromis transcriptus spolu s Altolamprologus calvus. Čítal som o prípade kedy malé Julidochromisy napádali Altolamprologusy, po čase sa to vraj upokojilo. Čo spraví takáto kombinácia v 130-ke? Je možné kombinovať Lamprologus leleupi s Neolamprologus brichardi, alebo hrozí kríženie?

Vďaka za odpovede.
Naposledy upravil trimm dňa 26 Aug 2006 15:10 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
trimm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 7
Založený: 15 Mar 2003 20:34 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Julid. transcriptus vs. Altolamprologus calvus

Odoslaťod V.Malawi » 20 Aug 2006 19:19 pm

trimm napísal:Plánujem do svojho 130 L akvária poriešiť nejakú Tanganiku. Chcem sa opýtať skúsenejších chovateľov, aké majú skúsenosti s kombináciou Julidochromis transcriptus spolu s Altolamprologus calvus. Čítal som o prípade kedy malé Julidochromisy napádali Altolamprologusy, po čase sa to vraj upokojilo. Čo spraví takáto kombinácia v 130-ke? Je možné kombinovať Lamprologus leleupi s Neolamprologus brichardi, alebo hrozí kríženie? mám tyto rybky spolu,je to bez větších problémů-transcriptus,leleupi se už třou a starají se o mladé

Vďaka za odpovede.

Zatiaľ predbežne zisťujem záujem o samca Cichlasoma meeki a párik Herichthys carpintus. Bez chvostovej plutvy majú asi 11-12 cm. Prerastajú mi 130 L nádrž,takuvažujem, že ich darujem chovateľovi amerických cichlíd.
Obrázok používateľa
V.Malawi
 
Príspevky: 110
Založený: 28 Jan 2006 15:23 pm
Bydlisko: Vlčnov (východní Morava)

Re: Julid. transcriptus vs. Altolamprologus calvus

Odoslaťod rostratus » 15 Okt 2006 10:52 am

Podľa môjho názoru je táto kombinácia bez problémov. Ja uvažujem nad kombináciou : Cyphotilapia, Altolamprologus a Julidochromis. Neviem dôvod prečo by to nemalo fungovať. Pokiaľ urobíš dostatok úkrytov, tak aby sa Cyphotilapie nedostali k Julidochromisom...
Obrázok používateľa
rostratus
 
Príspevky: 316
Obrázky: 54
Založený: 30 Mar 2005 18:59 pm

Re: Julid. transcriptus vs. Altolamprologus calvus

Odoslaťod mahy » 16 Okt 2006 20:53 pm

rostratus napísal:Podľa môjho názoru je táto kombinácia bez problémov. Ja uvažujem nad kombináciou : Cyphotilapia, Altolamprologus a Julidochromis. Neviem dôvod prečo by to nemalo fungovať. Pokiaľ urobíš dostatok úkrytov, tak aby sa Cyphotilapie nedostali k Julidochromisom...


Já tuto kombinaci mám a vše je OK.
Obrázok používateľa
mahy
 
Príspevky: 6
Obrázky: 7
Založený: 19 Sep 2006 21:19 pm
Bydlisko: J.Hradec

Re: Julid. transcriptus vs. Altolamprologus calvus

Odoslaťod V.Malawi » 08 Dec 2006 18:45 pm

Také je mám spolu a mají i potomstvo
Obrázok používateľa
V.Malawi
 
Príspevky: 110
Založený: 28 Jan 2006 15:23 pm
Bydlisko: Vlčnov (východní Morava)


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.