novy začiatok po krupičke



Akvarijné ryby - choroby, liečba

novy začiatok po krupičke

Odoslaťod MatkoGin » 10 Mar 2007 16:21 pm


Som znovu začinajuci akvarista ....po desiatich rokoch som sa vrátil k akvaristike ale zažil som toho dosť že si to počas mojej praxe nepamätám!!!!

Pred mesiacom som si kupil 100l akvarium a začal som sa tešiť na svoje oživenie koníčka mimo štrku ohrievača, kamenov a samorastu som kupil všetko nové......staré veci prevaril a založil nove akvarium.

Dva tyždne šlapalo bez jedinej ryby aby vzniklo prostredie vhodne pre ryby po dvoch tyždnoch som nakupil rybky , skalare pancierničkov prísavničkov mečune a platy a nakoniec som si kupil neonky .............

po tyždni som objavil na neonke príznaky krupičky ....... behol som na net pre info ako na nu a zvyšil teplotu zakupil anti ichtin a veril že sa situacie zlepší.......NEZLEPŠILA!!! dnes je založene nove akvarium všetko vydezinfikovane a dve platy a jedna mečunka v karantennej nadrži.........

Som zvedavy čo ma čaka teraz.....nie je niečo čo by som aplikoval raz za čas do akvaria aby som nemal problemy s chorobami???? nejake antibiotikum na všetko!!!!!
Obrázok používateľa
MatkoGin
 
Príspevky: 11
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2007 17:05 pm
Bydlisko: šintava

Reklama

Re: novy začiatok po krupičke

Odoslaťod mig07 » 10 Mar 2007 16:47 pm

tak to by som chcel aj ja :D
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: novy začiatok po krupičke

Odoslaťod hvar » 11 Mar 2007 00:29 am

Mam podobny problem, moje akva vymrelo skoro cele, zostala len jedna neonka a dve krevetky - neocaridina japonica. Nepomohlo liecivo, zvysenie teploty, sol, a ani vzduchovanie. Skoro kazdy den som mal pohreb . V roznych clankoch o krupicke som sa docital, ze ju maju v podstate vsetky rybky a prejaví sa, ked su zhorsene podmienky: zly chemizmus vody, casty stres a pod. No a to bol zrejme asi aj moj problem. Vpustil som rybky do novozalozeneho akvaria uz po tyzdni. Dalsi tyzden som zbadal na jednej neonke biele bodky a potom to uz islo ako lavina. Podla teorie, vrcholil v tom obdobi aj obsah dusitanov (testy som nevykonal). Teraz je akva zalozene stvrty tyzden a podla spravania poslednej neonky to vyzera uz ok. Ma sice este biele bodky, ale uz sa sprava prirodzene. Este pockam, kym sa uplne zbaví krupicky, a po cca 10 dnoch je dokupim kamaratov.. dufam, ze to bude ok.. :)
Obrázok používateľa
hvar
 
Príspevky: 12
Obrázky: 5
Založený: 13 Feb 2007 18:29 pm

Re: novy začiatok po krupičke

Odoslaťod martin_s » 11 Mar 2007 12:57 pm

mig07 napísal:tak to by som chcel aj ja :D


Ja by som to nechcel... Povodca krupicky je parazit a nie bakteria, takze antibiotika by nezaberali. Navyse ak by sa preventivne mali pouzivat antibiotika tak by vznikla u bakterii tzv. rezistencia na antibiotika a potom by si sa ich uz nicim nezbavil. Teda ak by si nemal ryby ktore znesu kupel v alkohole alebo pobyt v autoklave :lol: Navyse by asi to preventivne podavanie antibiotik nezvladla ich pecen aj napriek tomu ze ma obrovsku schopnost regeneracie.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: novy začiatok po krupičke

Odoslaťod MatkoGin » 11 Mar 2007 12:59 pm

no ja som zostatok mojho byvaleho osadenstva vrátil naspäť do akvarka a ešte v ten den dostal brat k meninam dalšie ryby ....už len dufam a verím že nič podobne ako doteraz nezažijem a budem mať len a len radosť zo svojho akva
Obrázok používateľa
MatkoGin
 
Príspevky: 11
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2007 17:05 pm
Bydlisko: šintava


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.