Dezinfekcia pomôcok a akvárií



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Dezinfekcia pomôcok a akvárií

Odoslaťod Miro69 » 05 Apr 2007 21:32 pm

Aké prostriedky používate, npr. SAVO, hypermangán. V akej koncentrácii, ako dlho nechávate pôsobiť a ako v akom časovom intervale zarábať novú dávku(doba účinnosti zarobeného prípravku), npr. v prípade dezinfekcie sieťok a sítok?
Obrázok používateľa
Miro69
 
Príspevky: 98
Obrázky: 8
Založený: 15 Feb 2006 23:39 pm
Bydlisko: Levice

Reklama

Re: Dezinfekcia pomôcok a akvárií

Odoslaťod janeecko1 » 05 Apr 2007 22:27 pm

Prave dnes som cistit rozstrekovaciu rampu od rias pomocou sava....nalial som ho na nu a aj do vnutra priamo..bez riedenie a nechal chvilu posobit...a potom dokladne...ale ozaj dokladne oplachol a nechal este chvilu vymocit vo vedre s cistou vodou, ktoru som menil dvakrat :)
A na dezinfekciu rastlin pouzivam hypermangan....len par zrniecok nez sa zafarbi voda na ruzovo a potom ich vlozim dnu na par minut :)
janeecko1
 
Príspevky: 76
Založený: 29 Sep 2006 11:43 am

Re: Dezinfekcia pomôcok a akvárií

Odoslaťod martin_s » 06 Apr 2007 23:44 pm

Hypermangan sa pri dezinfekcii pouziva iba ako slaboruzovy roztok. Je to dost silne oxidacne cinidlo a ak pouzijes velmi silny roztok tak sa ti moze stat ze ti na povrchu toho co dezinfikujes ostane hnedy povlak od vyredukovaneho MnO, najmä pri dlhsom posobeni roztoku KMnO4. Da sa to potom odstranit, napr. roztokom k. citronovej, ktora sa v domacnosti zvykne nachadzat pomerne bezne.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.