ryby plavaju naklonene, je to choroba?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

ryby plavaju naklonene, je to choroba?

Odoslaťod jazierkar » 28 Apr 2007 15:39 pm

Ahojte, pred par dnami sme do jazierka kupili 4 cervenych karasov (1. ryby v novom jazierku), dnes si otec vsimol ze niektore su pri plavani naklonene na lavu stranu, prosim vas poradte ci to nieco znamena alebo si to netreba vsimat, som v tomto uplny zaciatocnik.
- jazierko je pomerne velke (cez 10 kubikov), hlbka do 1,5 metra
- vcera som robil test vody (voda je privadzana slabym prudom prakticky nepretrzite z potoka, hodnoty su v poriadku az na to ze voda je tvrdsia ako by mala byt.
Este by som sa rad opytal odbornikov ci je potrebne aby cerpadlo a filter boli neustale v prevadzke alebo ich staci zapnut len pri zhorsenej kvalite vody, podla mojich informacii je karas velmi nenarocna ryba.
Vopred dakujem za rady.
jazierkar
 
Príspevky: 3
Založený: 28 Apr 2007 14:31 pm

Reklama

Re: ryby plavaju naklonene, je to choroba?

Odoslaťod jano_i » 28 Apr 2007 15:43 pm

Najskor to bude plynovy mechur, mozno prechladli. Ja nemam v jazierku filter a ziju v nom karasy a koi kapre.
Ale ak mas filtraciu + UV lampu, je to len dobre :wink:
Obrázok používateľa
jano_i
 
Príspevky: 210
Obrázky: 40
Založený: 04 Feb 2006 14:12 pm
Bydlisko: Senne City

Re: ryby plavaju naklonene, je to choroba?

Odoslaťod jazierkar » 28 Apr 2007 16:00 pm

a to prechladnutie sa nejako specialne lieci alebo to mam nechat tak a vyliecia sa aj bez pomoci?
Inak filtraciu tam este nemame, teraz ked si napisal ze ju nemas vobec tak rozmyslam ci ju tam vobec dat, vsade pisu ze neviem co vsetko je potrebne do jazierka, same filtre, uv lampy, pripravky pre ryby a tak ale je to sakra drahe...
jazierkar
 
Príspevky: 3
Založený: 28 Apr 2007 14:31 pm

Re: ryby plavaju naklonene, je to choroba?

Odoslaťod lukáš » 28 Apr 2007 18:03 pm

Ak mas staly privod cerstvej vody, filtraciu prakticky netreba. Iba ak kvoli pripadnemu fytoplanktonickemu zakalu, co je vsak skor esteticka zalezitost a rybam typu karas, kapor v podstate nevadi. Ak si ich kupoval v akvaristike (resp z hocikde z interieru) mohli naozaj prechladnut. Ak boli predavane vonku, tuto moznost by som vylucil. Moze sa jednat o ine ochorenie, karas sa z toho ale zvykne dostat sam. Pripadne ich vylov do nejakeho plastoveho suda a tam aplikuj nejake univerzalnejsie akvaristicke liecivo.
P.S.: Musia to pisat, lebo inak by sa na tom tazko tak dobre nabalili... :wink: Ja mam jazierko este z cias, ked sa u nas ziadne filtre nepredavali a fungovalo vtedy a funguje doteraz. Akurat voda obcas zozelenie, naco sa vsak da zvyknut... Filtraciu by som volil v pripade chovu pstruhov, jeseterov a pod.
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Re: ryby plavaju naklonene, je to choroba?

Odoslaťod jazierkar » 28 Apr 2007 18:14 pm

ano, boli kupovane v interieri a potom prevazane v horucom aute a nasledne vypustene do vody vyrazne chladnejsej, takze mate asi pravdu, dakujem za rady...
jazierkar
 
Príspevky: 3
Založený: 28 Apr 2007 14:31 pm

Re: ryby plavaju naklonene, je to choroba?

Odoslaťod jano_i » 28 Apr 2007 21:04 pm

nz
Obrázok používateľa
jano_i
 
Príspevky: 210
Obrázky: 40
Založený: 04 Feb 2006 14:12 pm
Bydlisko: Senne City

Re: ryby plavaju naklonene, je to choroba?

Odoslaťod Leyona » 03 Jún 2011 23:14 pm

to prechladnutie sa prejavuje len naklonenim na pravu/lavu stranu alebo aj niecim inym??
Leyona
 
Príspevky: 53
Obrázky: 0
Založený: 11 Mar 2011 16:09 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.