Choroba v zierku



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Choroba v zierku

Odoslaťod oron74 » 08 Apr 2007 23:49 pm

Na chvostoch závojnatiek v jazierku - maličkom cca 600l- sa objavilo niečo ako plieseň. Je to sprevádzané drobnými bublinkami, ktoré sú v mieste napadnutia. Tieto drobné bublinky rybku v kľude doslova vytiahnú k hladine, takže tam visí dolu hlavou. Podobné drobné bublinky sa držia aj na hladine jazierka, takže hladina pôsobí ako želatína. Je to choroba rýb, alebo vody? ako sa to dá riešiť? :?:
oron74
 
Príspevky: 2
Založený: 08 Apr 2007 23:00 pm
Bydlisko: Partizánske

Reklama

Re: Choroba v zierku

Odoslaťod ivuska » 11 Apr 2007 17:46 pm

Rybku umiestni do karanteny a liec acriflavinom.
ivuska
 
Príspevky: 13
Založený: 22 Mar 2007 10:41 am
Bydlisko: Poprad

Re: Choroba v zierku

Odoslaťod Pedio » 11 Apr 2007 21:08 pm

Ked´vieš obsah jazierka tak tam daj Multimedikal,ale rýchlo pokial už nieje neskoro.
Pedio
 
Príspevky: 45
Založený: 05 Feb 2007 22:55 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Choroba v zierku

Odoslaťod oron74 » 16 Apr 2007 07:51 am

Použil som ACRIFLAVIN na celý objem jazierka. Mám pocit, že po dvoch dňoch je to lepšie. V niektorých témach som čítal aj o strihaní napadnutých plutiev - závojnatkám je čo strihať. Môže to pomôcť? :?: neotvorí sa tak na plutve rana, ktorá sprístupní chorobu (aj inú) do tela rybky?
oron74
 
Príspevky: 2
Založený: 08 Apr 2007 23:00 pm
Bydlisko: Partizánske

Re: Choroba v zierku

Odoslaťod orion24 » 14 Máj 2007 07:53 am

Aj ja som mal podobný problem, rybky sa vyliečili same. Stalo sa TI to asi po prechode z akvarka do jazierka? Prilis studena a spinava voda...Bud si urob dostatočne hlboke jazierko alebo ryby zimuj v pivnici kde si cez zi mu nezvyknu na príliš vysoke teploty a potom prechdy znasaju v pohode. My mame "matečne karasy a kapre" cez 10 rokov a vsetko je v pohode zdrave(klop-klop)...od kedy mame vecsie jazierko neni problem a rybky sa veselo mnozia. aj ked je to taky gulas...ked sa spusti neres tak sa tru zavojnatky s obycajnymi gold karasmia a koi kaprami :-)
Napis ako sa vyliečili?
Obrázok používateľa
orion24
 
Príspevky: 69
Obrázky: 5
Založený: 21 Apr 2007 22:32 pm
Bydlisko: Košice okolie

Re: Choroba v zierku

Odoslaťod malykybel » 24 Mar 2012 14:19 pm

http://imageshack.us/photo/my-images/40/dscf5608g.jpg/
Vedeli by ste mi poradiť čo je to za chorobu, ako sa dá liečiť a z čoho vznikla? Ryby boli odchytené z jazierka po roztopení ladu. Táto choroba bola spozorovaná aj na mladej slnečnici pestrej / Lepomis gibbosus.
Obrázok používateľa
malykybel
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 26 Jún 2010 08:36 am
Bydlisko: Teplička nad Váhom alebo Bytča


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.