MOJE PRVE AKVA 60L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

MOJE PRVE AKVA 60L

Odoslaťod petko_1 » 21 Aug 2007 11:42 am

gallery/image_page.php?&image_id=14968
prosim Vas o ohodnotenie mojho akva, viem ze je tam pomerne malo rastlin ale nepresadzujem nazor velkeho mnozstva rastlin v akvarku, takze preto som tam dal len tolko, a v akvaristike nemali iny druh len tento :( , tazke casom mozno zmenim,

poradte mi tam nejake rybicky co by sa tam hodili. vopred diky za odpovede
Obrázok používateľa
petko_1
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 16 Aug 2007 15:28 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: MOJE PRVE AKVA 60L

Odoslaťod xDodox » 21 Aug 2007 11:54 am

Osobne sa mi modrý štrk v akváriu nepáči (lepšie povedané, ani inak farbený), a ani bublinková "stena". Prečo tam máš dva filtre? Mušle? Zbytočne ti budú zvyšovať tvrdosť vody a do sladkovodného? Nemáš dáko nízko vodu?
Len neviem, či si chcel práve počuť toto :shock:
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: MOJE PRVE AKVA 60L

Odoslaťod petko_1 » 21 Aug 2007 12:08 pm

tak nizko vodu asi ee, je max ako sa dala napustit, akva ma rozmery 60x30x30 ... no tak musle som dal aj preto lebo tam chcem nasadit cichlidy a po druhe robim skor tak na image to akva ako na prirodny vyzor ... aby to tak len skraslilo mi izbu
Obrázok používateľa
petko_1
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 16 Aug 2007 15:28 pm
Bydlisko: Kosice

Re: MOJE PRVE AKVA 60L

Odoslaťod badox » 21 Aug 2007 12:10 pm

súhlasim s tym farebnym strkom (farebne rozlisit sa daju aj vrstvy v prirodnych odtienoch) aj s mušlami -ee, no mna hlavne ubija ta symetria a pravidelnost... :? dovolim si tvrdit, ze nieco take v prirode neexistuje (alebo ma iba nic nenapada) a akva je kusok prirody. Ale stale je to na tebe, ak sa ti takto paci, no problem :)
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts

Re: MOJE PRVE AKVA 60L

Odoslaťod petko_1 » 21 Aug 2007 12:12 pm

jj cakal som take vase odpovede, ze to je symetricke atd, ale vravim, nerobil som akva podla toho, aby napodobnilo prirodu, kebyze ano, tak nevolim modry strk, proste len tak som chcel mat ine akva ako maju vsetci ... asi sa mi paci nieco ine ako Vam :)
Obrázok používateľa
petko_1
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 16 Aug 2007 15:28 pm
Bydlisko: Kosice

Re: MOJE PRVE AKVA 60L

Odoslaťod xDodox » 21 Aug 2007 12:15 pm

petko_1 napísal:....proste len tak som chcel mat ine akva ako maju vsetci ... asi sa mi paci nieco ine ako Vam :)

To je OK, ale chcel si počuť názor, a tak som ti ho napísal. A asi viacerí ho budú mať inší ako ty.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: MOJE PRVE AKVA 60L

Odoslaťod petko_1 » 21 Aug 2007 12:18 pm

xDODOx pocuj a dva filtre tam som dal preto, ze aby som co nejmenej mal problemy s cistenim, lebo vravim ze to chcem mat len pre okrasu ... tak 4-5 rybiciek dam do toho ... 3 take zlte cichilidy a 2 take cierne s bielimi bodkami cichilidy ...
Obrázok používateľa
petko_1
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 16 Aug 2007 15:28 pm
Bydlisko: Kosice

Re: MOJE PRVE AKVA 60L

Odoslaťod xDodox » 21 Aug 2007 12:20 pm

Neviem, či dvoma filtrami si uľahčíš "robotu" z čistením akva. Tvoj "postoj" sa mi nepáči. Na "iba" okrasu izby si si mohol zvoliť úplne niečo inšie, nie práve živé tvori.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: MOJE PRVE AKVA 60L

Odoslaťod caloghero » 21 Aug 2007 12:45 pm

a ked uz tam chces mat africke cichlidy, tak akvarium je pre ne primale
vacsine cichlid vyhovuje skor zivot v hufe, tie zlte (asi Labidochromis caeruleus) su malawske cichlidy a cierne s bielymi bodkami (asi Tropheus duboisi) su tanganyicke cichlidy, neodporuca sa miesat ryby dvoch jazier a to uz vonkoncom v tak malom akvariu :|
budu neustale v strese, vobec sa nebudu prirodzene spravat a nebudes mat z nich potesenie :(
strk je prihruby, farebny, drevo a rastliny taktiez zbytocne...
z tohoto by sa vyklulo idealne akvarko pre ulitnikove cichlidy...
odporucam precitat si tuto cast casopisu http://www.klub.akva.sk/akvarium/akvarium02.pdf a dobre zvazit dalsie kroky :)
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: MOJE PRVE AKVA 60L

Odoslaťod petko_1 » 21 Aug 2007 13:03 pm

caloghero : v akvaristike maju tieto dva druhy spolocne v jednom akva a sa mi to pacilo, preto som uvazoval o tejto moznosti ... uff teraz ozaj neviem ... oni mi poradili ze tie by mohli byt takto spolu v akva :)
Obrázok používateľa
petko_1
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 16 Aug 2007 15:28 pm
Bydlisko: Kosice

Re: MOJE PRVE AKVA 60L

Odoslaťod arkon » 21 Aug 2007 15:25 pm

predpokladam ze tie s bielimi bodkami su mlade Tropheusi kt. uz identifikoval kolega cichlidar Caloghero a to uz po velmi strucnom citani pramenov zistis ze nie su vhodne do tvojho akva. Ono nie vzdy je dobre sa riadit co povie predavac- chce predat ( skor narodeni pamataju RT...). jedina moznost pokial by si tam chcel afriku je rod Noelaprologus, Lamprologus z jazera Tanganika pripadne by bol pekny parik americkych cichlid byvaleho rodu cichlasom. pokial sa dostanes do NR v pripade zaujmu ti urcite nieco dam. :)
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Re: MOJE PRVE AKVA 60L

Odoslaťod petko_1 » 21 Aug 2007 15:57 pm

no tak chcel by som tam mat nejake cichlidy , dakujem za radu , ale do NR a asi nedostanem, a kludne by im podla teba vyhovovalo tak akva zariadene ako som ho zariadil? hmm?
Obrázok používateľa
petko_1
 
Príspevky: 12
Obrázky: 2
Založený: 16 Aug 2007 15:28 pm
Bydlisko: Kosice

Re: MOJE PRVE AKVA 60L

Odoslaťod arkon » 21 Aug 2007 16:24 pm

myslim ze to akva si zariadil aby sa pacilo tobe a nie rybam. najlepsie je ked sa to sklbi dokopy. pokial tam chces mat cichlidy si nutne ukryty aby sa necitili vystresovane.
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.