zvlastne spravanie samicky dania



Akvarijné ryby - choroby, liečba

zvlastne spravanie samicky dania

Odoslaťod serapis » 03 Nov 2007 12:21 pm

Ahojte!
Urcite vsetci poznate dania, su to rybky, ktore su neustale v pohybe. Ale uz asi taky tyzden pozorujem moju samicku dania, ze nejak sa jej uz plavat nechce, zostane len tak v rastline, ale si ako keby ide " odpocinut " ku dnu a tam chvilku zostane, az kym nepride samcek a nezacne ju prehanat. Este k tomu ona bola vzdy taka pekna vykrmena a teraz som si vsimla, ze aj trosku schudla. Ked som im niekedy dala papat, tak tam bola medzi prvymi, teraz pride medzi poslednymi a ona sa aj za potravou rozbehne, ale nakoniec ju nevezme :( Navonok nema ziadne prejavy choroby, zranenia, ani nic. Nemate niekto skusenost s taky niecim?
Obrázok používateľa
serapis
 
Príspevky: 14
Obrázky: 5
Založený: 09 Okt 2007 21:28 pm
Bydlisko: Slovenský Grob

Reklama

Re: zvlastne spravanie samicky dania

Odoslaťod Mirco » 03 Nov 2007 13:12 pm

moja samicka tiez zvykne odpocivat ale to iba ked ju uz dlho samcekovia nahanaju-lenze ona zerie normalne
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: zvlastne spravanie samicky dania

Odoslaťod serapis » 03 Nov 2007 20:02 pm

Som tak citala na fore a zaujali ma dlhe biele vykaly ako keby creva ... tak aj ta moja samicka to mala, ale uz davnejsie, tak mozno 2 tyzdne dozadu ... pisali o vodnatielke alebo dakej hemix :? uz neviem ako presne :D ale vypulene oci nemaaa. Bojim sa, ze zomrie.
Obrázok používateľa
serapis
 
Príspevky: 14
Obrázky: 5
Založený: 09 Okt 2007 21:28 pm
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: zvlastne spravanie samicky dania

Odoslaťod Mirco » 03 Nov 2007 20:16 pm

dlhe biele vykaly? nevies ako sa ta tema volala? ja som si vsimol ze to maju dania a aj ramizreka...a ramirezka dost casto teraz odpociva sama za filtrom
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: zvlastne spravanie samicky dania

Odoslaťod serapis » 03 Nov 2007 20:24 pm

skus toto:
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=4580
a este musim najst, lebo uz neviem presne, kde to bolo
Obrázok používateľa
serapis
 
Príspevky: 14
Obrázky: 5
Založený: 09 Okt 2007 21:28 pm
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: zvlastne spravanie samicky dania

Odoslaťod serapis » 03 Nov 2007 20:39 pm

Pozrela som spatne temy a uz som to nenasla, skus precitat tie choroby ryb, tam to urcite najdes. Prednedavnom, ked som bola 4 dni prec, tak sa mi mamina starala o akvarko - no katastrofa!!!!Davala im strasne vela jest a akva bolo cele posadnute takou zvlastnou bielou riasou. Asi tak 2 dni potom, mi zomrela jedna tetra neonova, drzala sa pri hladine a nejedla a potom sa jej okolo ziabier vytvorilo nieco ako plesen. Vycitala som, ze by to mohli byt ziabrove parazity, hned som kupila sera mykopur, ale ked som prisla domov, uz bola mrtva. Prave som sa bola pozriet na moje danio, visi pri hladine ... preventivne dam mycopur ( aj ked plesen ziadnu nema ) ...
Obrázok používateľa
serapis
 
Príspevky: 14
Obrázky: 5
Založený: 09 Okt 2007 21:28 pm
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: zvlastne spravanie samicky dania

Odoslaťod fishy123 » 08 Nov 2007 21:52 pm

Hmmmm viem co to je mam sice len 11 rokov ale mal som to.Danio bude taky ale po case sa prebere bude najrychlejsi zo vsetkych a narastu jej dlhe plutvy :shock: ked je stara tak skape :oops: neboj sa ked neni stara prezije :wink:
Obrázok používateľa
fishy123
 
Príspevky: 9
Obrázky: 14
Založený: 08 Nov 2007 20:35 pm
Bydlisko: Nitra

Re: zvlastne spravanie samicky dania

Odoslaťod Mirco » 08 Nov 2007 23:59 pm

fishy: najrychlejsi zo vsetkych na svete? a to na sprinte alebo ako?
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: zvlastne spravanie samicky dania

Odoslaťod fishy123 » 09 Nov 2007 20:06 pm

narastli jej dlhsie plutvy :shock: a je rychla :roll: nie na starte ale je rychlejsia ako predtym :D a ako ostatne... :o
Obrázok používateľa
fishy123
 
Príspevky: 9
Obrázky: 14
Založený: 08 Nov 2007 20:35 pm
Bydlisko: Nitra


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.