Vnutorny filter

Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Vnutorny filter

Odoslaťod Adriana26 » 29 Nov 2018 22:07 pm

Chcela by som Vas poprosit o radu zakladam akvarium 250l. Bojim sa vsak o pouzitie vonkajsieho filtra mam strach z toho ze sa voda filtruje vonka. Vedeli by ste mi poradit ak je to mozne nejaky vnutorny filter? Alebo je to nezmysel a na taky objem musi byt vonkajsi? Dakujem za rady.
Adriana26

Založený: 29 Nov 2018 22:03 pm

Reklama

Re: Vnutorny filter

Odoslaťod vincent van gogh » 29 Nov 2018 23:09 pm

Žiadne obavy z vonkajšieho filtra. Určite lepšia volba ako vnútorný.
Mimochodom : Vhodnejšie na tvoju otázku je už existujúce vlákno : pomoc-pri-vybere-filtra-t7764-768.html
Obrázok používateľa
vincent van gogh

Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm

Odoslaťod Hora » 30 Nov 2018 13:30 pm

Ak sa rozhoduješ,tak fakt jednoznačne vonkajší.To, že sa filtruje voda vonka je lepšie ako dnuka :?
Ani by som o vnútornom nerozmýšľal,keď nie si finančne obmedzená.
Vyššia investícia je aj vyššia kvalita nitrifikácie,cirkulácie,údržby,nebude špatiť opticky a môžeš si dovoliť viac života v akváriu.
Terajšie filtre sú už dobre spracované,nemaj obavy o nejaké vytečenie pri dodržaní základných vecí,zprevádzkovanie nie je náročné.
Do tvojho objemu by som vložil Tetratec 1200.Je plnevybavený médiami,netreba nič dokupovať.
Filtre s podobným prietokom kúpiš o viac ako 1/3 lacnejšie,ale u tohto môžeš ten strach pustiť z hlavy.
Keď si vyberáš iný typ,tak nepodliezaj výkon 1000l/hod. bez ohľadu na doporučenie výrobcu,lebo kúpiš poddimenzovaný filter,čo je horšie pre akvárium. :wink:
Obrázok používateľa
Hora

Obrázky: 8
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm

Odoslaťod snajprik » 30 Nov 2018 15:04 pm

Ako s Horom súhlasím cca 10L vonkajšia kanistra ako filter s tým nič nepokazíš, ale sú aj iné možnosti a možno aj účinnejšie. Samozrejme sa tu nebavíme o vnútornom filtri s obchodu za 20€ čo ma filtračnú naplň 0,1L, ale da sa vyrobiť vnútorní filter s filtračných špongii+ čerpadlo. Záleží či sa ti s tým chce babrať. Samozrejme záleží to aj od toho čo tam chceš mať, či cichlidy bez rastlín, alebo rastlinne s tetrami.
Obrázok používateľa
snajprik

Obrázky: 46
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Odoslaťod Cactus20 » 08 Dec 2018 19:48 pm

Dobry den, neviete co moze byt zle s mojim filtrom? Pretoze ked cistim motorcek, tak na utierke vzdy najdem cierne skvrny. Dakujem za odpoved.
Cactus20

Založený: 08 Okt 2018 21:38 pm

Odoslaťod matus.galan » 09 Dec 2018 02:17 am

Predpokladam,ze cistis tu vrtulku? Motorcek alebo pumpa je vacsinou zaliata v plaste. Neviem ci o niecom ciernom sa bavime o spine ako takej nejaky maz alebo o niecom kovovom...taktiez aky filter, nejaka foto co to je za spina ale na vrtulke soina casom musi byt lebo tadial prudi voda.

Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan

Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.